Ziņas - Aizvadīts trīs dienu jauniešu un junioru treneru seminārs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

16.jūlijs /
Hermīne, Estere
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Aizvadīts trīs dienu jauniešu un junioru treneru seminārs

  06.11.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  No 2. līdz 4. novembrim atpūtas kompleksā "Ratnieki" norisinājās orientēšanās treneru seminārs, kura galvenais fokuss bija jauniešu un junioru trenēšana.

  Semināru rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un Latvijas Skolu sporta izglītības centru. 

  "Pavasarī pieteicāmies Latvijas Sporta federāciju padomes piedāvājumam, kur varēja iegūt naudu treneru apmācībai. Mēs pieteicāmies un naudu dabūjām, jo LOF speciāli šādam mērķim budžets nav paredzēts. Piesaistījām arī partneri Latvijas Skolu sporta federāciju, lai treneri pēc tam iegūtu arī sertifikātus, jo LOF nav kā izglītības iestāde un tādus nevar izsniegt. Šādi sertifikāti vajadzīgi, lai ik pa laikam pārkvalificētos," komentē Aigars Vārna, kurš bija semināra iniciators.  

  Semināra ievadā pirmajā dienā fizioterapeite Liene Leske iepazīstināja ar teoriju par stāju, rehabilitāciju pēc traumām, nepieciešamajiem vingrojumiem, akcentēja, kā skatīties jauniešu stāju un pēdu novietojumu, lai saprastu, uz ko katram jaunietim vairāk jāstrādā. Pirms gada tikusi veikta jauniešu izlases sportistu testēšana, kur atklājies, ka tikai viena meitene bijusi gatava skriešanai mežā. Jauniešu izlases trenere Baiba Smila gan atzīst, ka jau šogad ir redzams progress un jaunieši mazāk traumējas.

  Otrajā dienā lekcijas vadīja dāņu junioru izlases treneri, kuri ļoti atklāti stāstīja par savu pieredzi, treneru atalgojumu, fondu piesaisti, perspektīvo un ne tik perspektīvo jauniešu trenēšanu, savukārt trešās dienas uzsvars bija tieši uz sprintu, kas starptautiskā līmenī kļūst aizvien svarīgāka orientēšanās distance.

  Kā piebilst A. Vārna, daudzi treneri semināru atzinuši par ļoti vērtīgu, jo tā bija iespēja mācīties kaut ko jaunu, kā arī veidot kontaktus ar vienu no spēcīgākajām orientēšanās lielvalstīm pasaulē.

  "Man seminārs lika daudz aizdomāties par to, ko mēs darām un ko nedarām, un ko darām pareizi vai nepareizi. Interesanta bija sadaļa par testēšanu, kāda ir ātruma un apjoma attiecība treniņos. Esam pieraduši strādāt līdzīgi kā krievi - vairāk ar apjomu un mazāk ar ātrumu. Dāņu uzsvars ir vairāk strādāt ar ātrumu, kas viņiem nes rezultātus. Tas rada pārdomas, ka ir vērts kaut ko mēģināt darīt citādāk, taču kopumā radās vairāk jautājumi kā atbildes, vismaz pagaidām. Sarunājām arī uzturēt kontaktus ar dāņiem, viņi bija gatavi turpmāk sadarboties, tā kā tas liekas liels ieguvums," atzīst CPSS/Meridiāns/Pārgauja treneris Agris Peipiņš.

  Organizatori saka paldies arī Aināram Lupiķim un Ildzei Straumei, kuri nodrošināja tulkošanu no angļu valodas.

Atlikušo zīmju skaits:

0,026933908462524