Ziņas - Jauniešu izlases kandidāti aizvadījuši treniņnometni Baltkrievijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Veldze, Lūcija
13.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jauniešu izlases kandidāti aizvadījuši treniņnometni Baltkrievijā

  27.10.2018

  Elza Ķuze, Agnija Caune, Sandra Grosberga | Nav komentāru

  2019. gada Eiropas Jauniešu čempionāts (EYOC) gaidāmajā vasarā norisināsies mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā. Nākamās sezonas Latvijas jauniešu izlases kandidāti šonedēļ skolēnu brīvlaiku pavadīja treniņnometnē čempionātam līdzīgos apvidos pilsētas Grodņas apkārtnē.

  Jaunie talanti Baltkrievijā aizvadīja trīs dienu treniņnometni - no 22. līdz 25. oktobrim. Komandas sastāvā bija Irbe Blūma, Leonarda Baltiņa, Dina Palsa, Agnese Jaunmuktāne, Laura Berķe, Matīss Saulīte, Austris Kalniņš, Jēkabs Ločmelis, Emīls Lazdāns, Gustavs Staņa, Normunds Zaharāns, Agnija Caune, Kristīne Brunere, Elza Ķuze, Taiga Lazdāne, Dāvis Šolmanis, Kārlis Stradiņš, Ralfs Eižvertiņš, Pauls Alberings, Rihards Gailis, Kārlis Neimanis, kā arī treneri - Baiba Smila, Henrijs Freimanis, Atis Heinols un Kaspars Radziņš. 

  Par nometni stāsta jauniešu izlases kandidātes Elza Ķuze un Agnija Caune:

  22. oktobra pēcpusdienā 21 sportista sastāvā un četru treneru pavadībā devāmies uz Baltkrieviju, Grodņas apkārtni, lai iepazītu 2019. gada Eiropas Jauniešu orientēšanās čempionāta apvidu. Nakti pavadījām Lietuvas pilsētā Druskininkai un 23. oktobra rītā devāmies uz Baltkrievijas robežu.

  Pēc visiem nostāstiem gatavojāmies tur pavadīt visu dienu, taču veiksmīgi tikām pāri jau 2 stundu laikā. Uz robežas gadījās maza ķibele – vienai no mašīnām nobeidzās starteris, tāpēc nācās to stumt pāri robžai, par ko baltkrievu robežsargi tikai uzjautrinājās.

  Veiksmīgi tikuši pāri uzreiz devāmies un pirmo treniņu Grodņas apkārtnē. Bija ļoti grūti koncentrēties distancei un kartei, jo šausmīgi sala.

  Pēc īsas atelpas jau devāmies uz nākamo treniņu citā kartē. Šis treniņš jau bija stipri baudāmāks, jo bijām pienācīgi apģērbušies un varējām izbaudīt treniņnometnes kalnaināko apvidu.

  Vēlāk bija laiks baltkrievu viesmīlībai – viesu namā mūs sagaidīja ar kārtīgām vakariņām un karstu pirti.

  Nākamajā dienā, veikalā sapirkuši baltkrievu labumus kopīgajām pusdienām, devāmies uz treniņu pārbaudīt savas virziena noturēšanas spējas Baltkrievijai raksturīgi zaļajā mežā. Pēc treniņa izmantojām iespēju apskatīt tankus un lidmašīnas tuvumā, lai gan Baltkrievijā tos redzēt nav nekāds retums.

  Apēduši dažas sviestmaizes tikām nogādāti uz nākamo treniņa vietu pie Augustovas kanāla slūžām (UNESCO mantojums). Šī 101km mākslīgā kanāla mērķis bija savienot Vislas un Nemūnas upi, ar mērķi nodrošinot iespēju kuģot no Baltijas līdz Melnajai jūrai.

  Pēc treniņa mājās mūs sagaidīja vakariņas sveču gaismā, pirtošanās tumsā, kāršu spēle pie kamīna kopīgi dziedot, jo visam ciemam nebija elektrības nelielā vēja dēļ.

  Nākamās un arī pēdējās treniņnometnes dienas rītā elektrība bija atgriezusies, bet mūs sagaidīja jau nākamais pārsteigums - mūsu mazais draugs, pelēns Saša pa nakti bija paspējis nogaršot visas šokolādes, kuras nebija noslēptas dziļi somās. Nebūdami skopi cilvēki, samierinājāmies ar šo faktu, paēdām brokastis, savācām mantas un bijām gatavi pēdējam treniņam tajā pašā kartē, kur skrējām pirmo treniņu, šoreiz to izbaudot. Atpakaļceļā uz robežas pavadījām 3,5 stundas, jo baltkrievu robežsargiem gribējās pasmaržot orientieristu drēbes.

  Kopumā Baltkrievijas meži lielas grūtības un pārsteigumus neradīja,  jo ir ļoti līdzīgi Latviajs apvidum – zaļi, ar nelieliem kalniem, izcirtumiem un vietām labu skrienamību.

  Nometnes noskaņa bija neparasta un saliedējoša, jo visu Baltkrievijā pavadīto laiku nebija pieejams internets.

  Esam guvuši vērtīgu peredzi un priekštatu par EYOC 2019 gaidāmajiem apvidiem un pašu Batkrieviju. Esam motivēti trenēties un zinam, kam gatavoties, lai būtu labākie.

  Liels paldies treneriem un šoferiem Baibai, Bubim, Atim un Kasparam par šo iespēju, labajiem apstākļiem un atmosfēru.

   

  Jauniešu izlases trenere Baiba Smila atzīst, ka nometne bijusi vērtīga, tomēr, lai gan tik tuvu mājām, nebija viegli organizējama:

  Jau otro gadu rudens sezonas laikā notiek potencionālās izlases nometne apvidos, kur nākošajā gadā notiks EYOC. Šogad, pateicoties nosacīti tuvajai Baltkrievijai un vairāku treneru (Henrijs Freimanis, Atis Heinols un Kaspars Radziņš) un vecāku (Māris Baltiņš) atbalstam, uz Baltkrieviju varējām doties ar 3 mašīnām, kopā 25 cilvēki.

  Nometnes galvenais mērķis bija iepazīties ar gaidāmo EYOC 2019 apvidu un saprast kādas tehniskās, taktiskās, fiziskās un psiholoģiskās īpašības jāuztrenē tuvāko astoņu mēnēšu laikā.

  Baltkrievija ir tik tuvu Latvijai, bet tomēr arī tik “tālu”. Tik ļoti mēs esam aizgājuši prom no šīs “sistēmas”, ka redzot to visu atkal savām acīm un redzot izbrīnu jauniešos par apkārt notiekošo, nākas secināt: šodien vieglāk ir noorganizēt treniņnometni Kiprā vai Portugālē, nekā Baltkrievijā.

  Ja sākotnēji plānojām, ka aizbrauksim pa fikso uz dažām dienām uz Baltkrieviju... tad rezultātā tas ievilkās kā daudzu nedēļu darbs pie datora. Sarakstes ar organizatoriem un neskaitāmu dokumentu kārtošana, kā arī plānoto izmaksu kāpums divas reizes, jo, kā izrādās, kaut arī Baltkrievija ir nabadzīga un lēta zeme, līdz ko tu gribi tur ierasties kā ārzemnieks, Tev tiek ieslēgti pavisam citi tarifi.

  Neskatoties uz visiem šķēršļiem (busa maiņa īsi pirms brauciena, robežas ar vidējo ātrumu viena līdz trīs mašīnas stundā gan lietuviešu, gan baltkrievu robežsargu izpildījumā, elektrības pazušana jau pie nelielas vēja pūsmiņas pusei pilsētas, kas liedza mums kvalitatīvi izanalizēt treniņos paveikto u.c. ķibelēm), mēs tomēr galveno uzdevumu izpildījām - esam sapratuši, kādā apvidu būs jāskrien un kas nepieciešams, lai kvlitatīvi sagatavotos EYOC 2019.

  Līdzīgi kā pagājušajā gadā, jau pavisam drīz notiks jauniešu un junioru izlases kandidātu testēšana ar mūsu sadarbības partneriem fizioterapeitiem no ConcodiaLL Lienes Leskes vadībā. Testēšana notiks 9. un 16. novembrī.

   

  GPS sekošana no nometnes:

  http://3drerun.worldofo.com/?id=-521237&type=info 

  http://3drerun.worldofo.com/?id=-521232&type=info 

  EYOC 2019 sacensību links pieejams šeit

  Kartes no treniņu apvidiem:

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.034687995910645