Ziņas - Baltijas junioru kausā Latvijai virkne medaļu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Veldze, Lūcija
13.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Baltijas junioru kausā Latvijai virkne medaļu

  22.10.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar Baltijas junioru kausu (BJC) 20. un 21. oktobrī Šauļos, Lietuvā arī jaunieši un juniori noslēguši 2018. gada sacensību sezonu. Individuālajās distancēs Latvijas jaunajiem talantiem piecas medaļas, bet jauktajā stafetē un valstu kopvērtējumā sudrabs.

  Latvijas izlase uz Lietuvu devās 30 sportistu sastāvā, kurus pavadīja arī treneri Mārtiņš Sirmais, Kaspars Radziņš, Elizabete Blūmentāle un Krista Strautniece.

  Baltijas junioru kausā tradicionāli sacenšas puiši un meitenes trīs dažādās vecuma grupās – SV16, SV18 un SV20. Kopā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportistiem tajās piedalās arī poļi, zviedri un somi. Sacensības sestdien norisinājās garajā distancē, bet svētdien jauktajā stafetē, kur komandā startē seši dalībnieki – viens no katras grupas.

  Apvidus Šauļu apkārtnē Latvijas sportistiem bija labi pazīstams un deva priekšrocības visiem Baltijas orientieristiem. Sīkas reljefa formas mijās ar dažādas skrienamības pakāpes izcirtumiem, jaunaudzēm un purviem.

  Garajā distancē Latvijas sportistiem labākie rezultāti pēdējo gadu laikā, jo izcīnītas trīs zelta un divas bronzas godalgas, kā arī vietas labāko sešiniekā. Uzvara junioru konkurencē Uldim Upītim, V18 grupā Rihardam Krūmiņam un S16 meiteņu konkurencē Aijai Denijai Trēziņai, savukārt bronza S18 grupā Signei Sirmajai un S16 grupā Aigai Irbei Blūmai. 5. vieta S16 grupā Elzai Ķuzei un V16 grupā Kārlim Stradiņam, bet V18 konkurencē sestais Dāvis Šolmanis.

  Tā kā garā distance ir mana mīļākā orientēšanās sporta disciplīna, beidzot pēc ilgiem laikiem mani nenomāca pārlieks stress, jo zināju, ka esmu tehniski pietiekami labi gatava šim apvidum, un arī fiziski biju gatavāka kā jebkad iepriekš. Distancē pie 8. kontrolpunkta biju pārliecinoši priekšā savām konkurentēm Juditai Traubaitei no Lietuvas (2min) un Teelei Telgmai no Igaunijas (5min). Līdz tam pieļāvu dažas mazas kļūdiņas, taču uz devīto punktu pieļāvu sešu minūšu kļūdu, jo varbūt biju par ātru sapriecājusies, ka līdz tam viss sanāca kā biju plānojusi. Tas bija atslēgas punkts, kuram neveltīju pietiekami daudz uzmanības un, īsti neizdomādama ceļa variantu, vienkārši skrēju. Pēc tā nemaz necerēju uz godalgotu vietu. Kopumā esmu ļoti apmierināta un motivācijas pilna uzsākt vēl smagāku gatavošanās darbu nākamajai sezonai,” komentē S. Sirmā.

  Visu Latvijas sportistu rezultāti:

  V16

  5. vieta Kārlis Stradiņš 44:46

  10. vieta Artems Babins 47:11

  14. vieta Artūrs Freimanis 50:44

  25. vieta Austris Kalniņš 58:48

  30. vieta Matīss Saulīte 1:01:49

   

  S16

  1. vieta Aija Denija Trēziņa 37:03

  3. vieta Aiga Irbe Blūma 38:17

  5. vieta Elza Ķuze 39:32

  22. vieta Kristīne Berķe 47:45

  29. vieta Liene Mālniece 53:21

   

  V18

  1. vieta Rihards Krūmiņš 47:17

  6. vieta Dāvis Šolmanis 50:47

  10. vieta Emīls Zērnis 53:45

  14. vieta Pauls Alberings 54:35

  18. vieta Kārlis Neimanis 59:40

   

  S18

  3. vieta Signe Sirmā 43:37

  9. vieta Elīza Ozola 46:54

  11. vieta Sintija Ozola 47:26

  15. vieta Arta Renāte Rulle 51:31

  18. vieta Zanda Stabiņa 52:56

   

  V20

  1. vieta Uldis Upītis 52:32

  7. vieta Valters Reneslācis 1:01:57

  18. vieta Kristaps Bruners 1:12:17

  19. vieta Edijs Dzalbs 1:13:36

  20. vieta Kalvis Kaļva 1:15:00

   

  S20

  7. vieta Vilma Alberinga 1:01:12

  10. vieta Agnija Caune 1:04:25

  13. vieta Elizabete Vimba 1:08:47

  14. vieta Elīna Skopāne 1:11:01

  20. vieta Jana Marta Ivanovska 1:29:00

   

  Jauktajā stafetē Latvijas spēcīgākās komandas “Latvija 1” sastāvā startēja Signe Sirmā, Rihards Krūmiņš, Kārlis Stradiņš, Aija Denija Trēziņa, Vilma Alberinga un Uldis Upītis. Pirmajā etapā reizē startēja abi 18 grupas sportisti Signe Sirmā un Rihards Krūmiņš. S. Sirmā stafetes maiņā ieradās kā pirmā un deva startu Kārlim Stradiņam, bet R. Krūmiņš finišēja kā trešais starp puišiem un nodeva stafeti Aijai Denijai Trēziņai. Vilma Alberinga pēc abu 16 grupas sportistu finiša distancē devās kā līdere, taču finišēja 4. pozīcijā aiz Lietuvas, Zviedrijas un Somijas komandām. U. Upītis pēdējā etapā bija līderu komandas panācis, taču pieļāva vairākas kļūdas un finišēja otrajā vietā, četras minūtes aiz uzvarētājiem no Zviedrijas.

  Garā distance tiešām izdevās tā, kā to vēlējos. Labākais izpildījums kopš Pasaules junioru čempionāta stafetes noteikti. Jauktajā stafetē startēju kā ceturtais, bet jau pie otrā kontrolpunkta bijām visas četras komandas kopā, taču pieļāvu ļoti lielu kļūdu uz ceturto kontrolpunktu. Tālāk distancē nespēju savākties un turpināju pieļaut vairākas kļūdas, kuras liedza cīnīties par uzvaru. Biju diezgan pārsteigts, ka finišēju otrais. Šīs bija manas pēdējās sacensības kā junioram un biju ļoti motivēts noskriet labi, kas izdevās vismaz garajā distancē. Ļoti žēl, ka tas neizdevās arī stafetē,” komentē junioru izlases līderis U. Upītis.

  15. vietā finišēja komanda “Latvija 4” ar Artu Renāti Rulli, Paulu Alberingu, Artūru Freimani, Kristīni Berķi, Elīnu Skopāni un Ediju Dzalbu sastāvā, 16. vieta komandai “Latvija 3” - Sintijai Ozolai, Emīlam Zērnim, Matīsam Saulītem, Aigai Irbei Blūmai, Elizabetei Vimbai un Kristapam Bruneram. 22. vieta komandai “Latvija 5” ar Zandu Stabiņu, Kārli Neimani, Austri Kalniņu, Lieni Mālnieci, Janu Martu Ivanovsku un Kalvi Kaļvu sastāvā, bet komandai “Latvija 2” ar Elīzu Ozolu, Dāvi Šolmani, Artemu Babinu, Elzu Ķuzi, Agniju Cauni un Valteru Reneslāci diskvalifikācija pēdējā etapā.

  Jau pašā sākumā centos atrauties no pārējām meitenēm, lai distanci veiktu viena, un uztaisīju 10 sekunžu kļūdu. Pēc tam panācu pārējās pie 2. kontrolpunkta, bet pie 5. kontrolpunkta paliku viena, izpildos atlikušo distances daļu līdz skatītāju punktam tehniski labi. Skatītāju etapā dzirdēju, ka esmu priekšā par 30 sekundēm, tāpēc varbūt uznāca neliels stresiņš un uz nākamajiem punktiem uztaisīju nelielas kļūdas, taču stafeti tāpat nodevu kā pirmā. Esmu ļoti priecīga par visas komandas veikumu,” atzīst S. Sirmā.

  Latvijas jauniešu un junioru izlases atlases kritēriji jau vairākus pēdējos gadus paredz, ka uz Baltijas junioru kausu kvalificējas arī B izlases sportisti. A izlases sportisti šajā sacensībās startē tad, ja atlasē ieņēmuši pirmo vai otro vietu. Ja B izlases sportisti atlases sacensībās ieņem pirmo vai otro vietu, tad no A izlases nestartē neviens. “Šāda sistēma dod motivāciju arī tiem, kuri regulāri nav A izlases sastāvā. Domāju, ka individuālie rezultāti šoreiz bija ļoti labi, īpaši iepriecināja meitenes. Svarīgs faktors bija arī tas, ka uz sacensībām devāmies ar spēcīgu sastāvu, jo brauca gandrīz visi, kuri bija atlasēs izcīnījuši šo iespēju,” komentē treneris K. Radziņš.

  Baltijas junioru kauss nākamgad oktobra sākumā norisināsies Latvijā, kad tiks nedaudz mainīts sacensību koncepts un stafetē noslēdzošo etapu veiks junioru meitene, nevis puisis, kā tas bijis līdz šim.

  Šīs bija sezonas noslēdzošās izlases sacensības, taču 2019. gada jauniešu izlases kandidāti šonedēļ dodas uz treniņnometni Baltkrievijā, kur nākamgad norisināsies Eiropas Jauniešu čempionāts.

  Garās distances rezultāti: https://dbsportas.lt/en/varz/2018189
  Stafetes rezultāti: https://dbsportas.lt/en/varz/2018190/rezgru/RELAY?diena=1

Atlikušo zīmju skaits:

0.032263994216919