Ziņas - Bertuks un Valdmane 2018. gada Latvijas nakts orientēšanās čempioni ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Veldze, Lūcija
13.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Bertuks un Valdmane 2018. gada Latvijas nakts orientēšanās čempioni

  15.10.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 3 komentāri

  Sestdien, 13. oktobrī, Ogres Zilajos kalnos tika sadalīti pēdējie šī gada Latvijas čempionātu medaļu komplekti nakts orientēšanās distancē. Spēcīgākajās elites grupās šogad uzvara Edgaram Bertukam (Alūksne-Ape OK) un Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS). 

  Sacensību norisei šogad bija izvēlēts apvidus Zilo kalnu mežā Ogrē, kas jau tradicionāli kļuvis par vietu, kur notiek tieši nakts orientēšanās - šeit aizvadītas neskaitāmas "Lāčplēša kauss" sacensības. Lai gan mežā ir daudz ceļu un taku un dienā šeit orientēšanās varētu nešķist pārāk sarežģīta, naktī šis apvidus piedāvā īstu izaicinājumu ikvienam, jo punktus jāmeklē gan nepārredzamās nogāzēs, gan līdzenos un aizaugušos purvos. 

  Ar kopējo startu distancē devās ap 130 orientieristu, taču izkliedes dēļ, kas bija jau distances sākumā, skrējēji daudzās grupās pamatīgi izretojās. Dāmu elites grupā ar gandrīz desmit minūšu atrāvienu pirmā finišā ieradās L. Valdmane, kura distancē pieļāva arī vairākas kļūdas un 8,1km garo distanci veica stundā piecās minūtēs 52 sekundēs. Sudrabs "Kāpa OK" orientieristei Iritai Puķītei, bet bronza juniorei Vilmai Alberingai (Burkānciems&Co VSK/VBSS). Distances sākumdaļu labi veica Alnis OK-JNSC orientieriste Ilona Daģe, pie septītā kontrolpunkta esot vadībā, taču uz astoto punktu pieļautā kļūda vairs neļāva atgūties un ielauzties labāko trijniekā. 

  "Pie 7. kontrolpunkta biju ārpus trijnieka, jo kļūdījos daudz distances sākumā. Vajadzēja laiku, lai saprastu attālumus tumsā. Nebiju tumsā skrējusi kopš pavasara. Otra distances daļa jau gāja daudz labāk, skrēju ātri ar domu, ka jānoķer iekavētais un finišā tikai uzzināju, ka esmu pirmā," atzīst L. Valdmane.

  Dāmu elites distance:

  Vīru elitē savu pagājušā gada titulu neizdevās aizstāvēt Kristapam Jaudzemam (Saldus OK), kurš jau distances sākumā pamatīgi iepalika no konkurentiem, taču cīņa par zeltu izvērtās starp E. Bertuku un Briksnis SK pieredzējušo orientieristu Jāni Krūmiņu. Abiem konkurentiem bija atšķirīga distance sākumdaļā, kur tika pielietota izkliede, taču 23. kontrolpunktā viņi atzīmējās reizē. Pēdējos divos distances kilometros gan ātrāks izrādījās E. Bertuks, kurš 11,5km garo distanci veica stundā 11 minūtēs 24 sekundēs un apsteidza J. Krūmiņu par minūti 42 sekundēm. Bronza Uldim Upītim (Kāpa OK), kurš arī iepalika jau distances sākumā un finišēja vairāk kā septiņas minūtes aiz uzvarētāja.

  "Iepriekšējo reizi Latvijas nakts čempionātā startēju krietnu laiku atpakaļ un ar aizrautību gaidīju šīs sacensības. Pēdējā laikā treniņu režīms bijis diezgan saraustīts un sezona jau faktiski beidzās ar pēdējo pasaules kausa posmu nedēļu atpakļ, tomēr paskriet vēl varu un kopējā starta koncepts padarīja šo čempionātu par gana interesantu pasākumu. Distances sākuma daļā jutos pietiekami pārliecinoši un sarežģītā izkliedes sistēma ļāva man ilgu laiku skriet vienatnē. Distances vidusdaļā pieļāvu dažas vērā ņemamas kļūdas un pēc pēdējā izkliedes kontolpunkta labu gabalu sev priekšā pamanīju Jāni Krūmiņu, kuru drīz veiksmīgi panācu. Daļu distances veicām kopā, tomēr izdevās iegūt nelielu pārsvaru distances beigu daļā un izcīnīt uzvaru. Kopumā labi organizētas sacensības. Bija atsevišķi kontrolpunkti, kuros veiksmes faktors spēlēja pārāk lielu lomu, bet apstākļi visiem līdzīgi. Paldies OK Ogre par lielisko vakaru," komentē E. Bertuks.

  Vīru elites distance:

  Visi rezultāti pieejami šeit.

  Sacensības organizēja Latvijas Orientēšanās federācija kopā ar orientēšanās klubu "Ogre".

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 15.10.2018 20:05
  Sandris Lācis
  Pievienojos! Izkliede tiešām laba, tur nu bija piestrādāts.
 • 15.10.2018 18:24
  Valdis Janovs
  Nu ļoti patika šis LČ nakts-o. Bija viss, kas nepieciešams lieliskai nakts distancei - skrienams mežs, daudz konkurentu, forša izkliede, pārsteiguma punkti zaļajos un garajos etapos. Forši! Piedzīvojumi bija.
 • 15.10.2018 13:46
  Jānis Tamužs
  Lieliska izkliede! Cerams, ka tāda būs arī turpmākajos nakts čempionātos.

Atlikušo zīmju skaits:

0.061950922012329