Ziņas - Pauliņš un Valdmane Latvijas čempioni maratonā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

21.novembris /
Andis, Zeltīte
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pauliņš un Valdmane Latvijas čempioni maratonā

  30.09.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  29. septembrī Dobeles novada Krievukalnos sadalītas medaļas 2018. gada Latvijas čempionātā maratonā, kas ir garākā distance orientēšanās sportā. Uz starta kopā stājās vairāk kā 350 dalībnieku, bet elites grupās šoreiz tituli Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS) un Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS).

  Daļā maratona distancei izvēlētajā apvidū šogad jau norisinājās "Kurzemes pavasaris", kur lielas reljefa formas mijās ar maziem purviņiem, taču lielākā daļa distances gāja pa kartes rietumu daļu, kas bija krietni purvaināka, taču līdzenāka. 

  Elites grupās šoreiz startēja krietni mazāk Latvijas izlases sportistu, taču vīru konkurencē intrigu tāpat izdevās saglabāt visas distances garumā. Uzvarētājs A. Pauliņš finišā Uldi Upīti (Kāpa OK), kuram sudrabs, apsteidza vien par 38 sekundēm, bet bronzas ieguvēju Jāni Krūmiņu (Briksnis SK) par gandrīz sešām minūtēm, tomēr pats atzīst, ka cīņa par uzvaru bijusi spraiga: 

  "Bija negaidīti jāpacīnās, taurenītis sakrita ar Uldi, tā kā to skrējām divatā. Pēc taurēnīša bijām veseli seši, man nepatīk atsēdēt, tapēc diktēju notikumus no priekšas, centos aizbēgt, bet tā līdz skrietai stundai un 40 minūtēm tas neizdevās. Biju ļoti uztraucies, jo likās, ka pārējie ir neticami spēcīgi. Distances otrā daļa bija smagāka - kalnaina, tehniska. Tur uzreiz sanāca pret kalnu aizskriet. Uz 26. kontrolpuntu Krūmiņš ar Māliņu aizskrēja purva variantu, mēs ar Uldi paņēmām labāku, rezultātā pie nākamā kontrolpunkta bijām tikai trijatā - Es, Uldis un dzīvnieks Māliņš, tāds kā sapņu trio!" 

  Splitos redzams, ka pie 21. kontrolpunkta kopā bijuši gandrīz visi elites vīri izņemot Andri Gaili, kurš jau taurenītī distances sākumā iepalika. Ceļā uz 22. kontrolpunktu no grupas atpalika Kristaps Jaudzems, bet uz 25. kontrolpunktu arī Alvis Reinsons. Guntis Māliņš turpināja pārliecinoši cīnīties par medaļu līdz 32. kontrolpunktam, kur pieļāva gandrīz piecu minūšu kļūdu un J. Krūmiņu vairs nespēja noķert.

  "Par Uldi bija skaidrs, ka ar viņu nebūs jācīnās beigās, bet par Māliņu bija uztraukums un nejutos tik pārliecinošs. Jāpiemin, ka vairāk kā trīs stundu braukšanas dēļ man visu distanci sāpēja dibens, kas radīja diskomforta sajūtu un liedza skriet nedaudz ātrāk. Tādēļ pieņēmu lēmumu atdalīties no grupas, viņiem nemanot, un tas izdevās. Pie 28. kontrolpunkta biju uzreiz aiz Ulda (viņš bija izskrējis pa kaut kādu stirnu buku taku). Bijām divatā un tikuši prom no Māliņa. Zināju un jutu, ka esmu specīgāks, atlika tikai iet savā flowā [aut.p. - plūdumā]. Beigās Uldis palika dikti auksts, pat ar mani vairāk īsti nerunājās, es centos viņu neatstāt mežā, jo sudrabu viņš bija pelnījis - daudzus distances posmus skrēja atzīstamā atrumā, likās, ka Uldis ir atguvis pavasara formas aprises. Prieks par viņu! Ļoti interesants un negaidīts scenārijs, es pat finišā biju vēl nedaudz šokēts par to, kas notika distancē - tu skrien pa ceļu un tev aizmugurē turās Zibens Reinsons, likās, ka esmu sapnī. Kad pēc 1h 40min kļūdies un Reinsons ir turpat, liekas, ka laut kas nav īsti kārtībā," turpina A. Pauliņš.

  Vīru elites distance:

   

  Cīņa par medaļām dāmu konkurencē bija krietni mierīgāka un četru dalībnieču konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja L.Valdmane, kura 15 kilometrus garo distanci veica divās stundās un sešās minūtēs, tuvāko sekotāju Kristīni Bertuku (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) apsteidzot par vairāk kā 11 minūtēm, bet bronzas ieguvēju Lauru Savicku (Azimuts OK-Sm BJSS) par 22 minūtēm. 

  Distances sākumā vadībā bija izvirzījusies K. Bertuka, kura uz pirmo kontrolpunktu izvēlējās citu variantu kā pārējās sportistes un L. Valdmane, kura sākumā skrēja kopā arī ar L. Savicku un Elizabeti Blūmentāli, pieļāva kļūdu pirms kontrolpunkta. Zaudēto laiku gan ātri izdevās atgūt un pēc taureņa, ceļā uz 9. kontrolpunktu, L. Valdmane pamazām attālinājās no konkurentēm, taču pati atzīst, ka distancē zaudēts daudz laika:

  "Daudz kļūdījos, kopumā vismaz 10 minūtes, nezinu, nebiju nopietna jau no starta brīža. Distance bija laba, sākuma daļa ļoti skrienama, kur daudz izmantoju ceļus, bet beigu daļa bija ar lielāku reljefu, tur notika "Kurzemes pavasaris". Nebija smagi, bet beigu daļa sanāca lēna un laiks paskrēja nemanot."

  Dāmu elites distance:

   Visi rezultāti, spliti un grafiki pieejami šeit.

  Latvijas čempionāts maratonā bija 14. un priekšpēdējais šī gada Latvijas kausa posms, kas pēc nedēļas Krimuldā noslēgsies ar "Siguldas rudeni".

Atlikušo zīmju skaits:

0,04756498336792