Ziņas - Cēsu rudens aizvadīts Gaujas krastos ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

26.jūnijs /
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Cēsu rudens aizvadīts Gaujas krastos

  25.09.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  22. un 23. septembrī Raiskuma pagasta "Muižniekos" norisinājās 13. šīs sezonas Latvijas kausa posms "Cēsu rudens" un 4. Latvijas stafešu kausa posms. Organizatori dalībniekiem bija sarūpējuši jaunu karti netālu no Gaujas upes, kas izaicināja ar aizaugušām gravām un stāvām nogāzēm, kā arī līdzenākām un purvainākām vietām. Garajā distancē uzvara elites grupās Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un Edgaram Bertukam (Alūksne-Ape OK), bet stafetē nepārspētas "Briksnis SK" dāmas un "Azimuts OK-Sm BJSS" vīri.

  "Cēsu rudens" ik gadu ir vienas no gaidītākajām rudens sacensībām, kas Cēsu pusē pulcē simtiem orientieristu un vienmēr izaicina ar fiziski un tehniski sarežģītām distancēm. Sacensību centrs šogad atradās vien pāris kilometrus no pagājušā gada norises vietas Ķūķu klinšu tuvumā. Apvidus šoreiz bija krietni labāk skrienams un līdzenāks, taču garajā distancē dalībnieki izbaudīja arī aizaugušas nogāzes un vecupes detalizēto reljefu Gaujas tuvumā.

  Garajā distancē dāmu elitē deviņu dalībnieču konkurencē pārliecinoša uzvaru izcīnīja S. Grosberga, tuvāko sekotāju Līgu Valdmani (ZVOC-VBSS) apsteidzot par gandrīz piecām minūtēm, bet Lauru Vīķi (Kāpa OK) trešajā vietā par deviņām minūtēm.

  "Distance patīkami pārsteidza, jo apvidus nebija tik zaļš un neskrienams, kā gaidīju, bet tāpat kalnains un pietiekami sarežģīts. Pieļāvu vairākas variantu izvēles kļūdas, bet fiziski jutos lieliski, tāpēc arī tāds rezultāts," tā S. Grosberga.

  Sieviešu elites distance:

  Arī vīru elitē 15 dalībnieku konkurencē pārliecinoša uzvara E. Bertukam, par vairāk kā sešām minūtēm apsteidzot Jāni Krūmiņu "Briksnis SK" un Artūru Pauliņu "Azimuts OK-Sm BJSS", kuriem attiecīgi otrā un trešā vieta. Cīņā par godalgām lielāko daļu distances iesaistījās arī Endijs Titomers (Alnis OK-JNSC), kurš pie piektā kontrolpunkta pat ieņēma līderpozīciju, taču vēlāk distancē pieļautās kļūdas liedza pakāpties augstāk par 6. vietu. Distances pirmo pusi labi veica arī Uldis Upītis (Kāpa OK) un Kristaps Jaudzems (Saldus OK), esot priekšā A. Pauliņam, taču U. Upītis pēc pieļautas kļūdas uz 12. un pēc tam arī 16. kontrolpunktu vairs nespēja pietuvoties medaļu pozīcijām, savukārt K. Jaudzems atkāpās uz 5. vietu pēc neveiksmīgas distances beigu daļas. 

  Vīriešu elites distance:

  Stafetes sacensības elites grupās izvērtās krietni aizraujošākas, jo vietu sadalījums krasi mainījās visas stafetes garumā. Dāmu konkurencē pirmās finišu sasniedza "Briksnis SK" orientieristes Ieva Mauliņa, Linda Krūmiņa un Aija Skrastiņa, kuras pirms divām nedēļās Latvijas čempionātā arī cīnījās par medaļu pozīcijām, bet finišēja bez rezultāta. Otrajā vietā divas minūtes pēc uzvarētājām finišēja "ZVOC-VBSS" komanda ar Artu Renāti Rulli, Elvitu Alksni un Līgu Valdmani, bet trešā vieta šoreiz "Alnis OK-JNSC" orientieristēm Signei Sirmajai, Elzai Ķuzei un Ilonai Daģei.

  "Alnis OK-JNSC" komanda ar S. Sirmo pirmajā stafetes maiņā ieradās patīkamā līderpozīcijā, tuvākās sekotājas "ZVOC-VBSS" otro komandu ar Terēzi Bērziņu un "Briksnis SK" ar Ievu Mauliņu apsteidzot par vairāk kā pusotru minūti. Līderpozīciju otrajā etapā izdevās nosargāt E. Ķuzei, kamēr uz otro vietu pacēlās "OK Kāpa", kam distanci veica Ieva Rukšāne, bet "ZVOC-VBSS" otrā komanda ar Lauru Nīmanti saglabāja trešo vietu. Daģe noslēdzošajā etapā Jelgavas komandai devās ar vairāk kā piecu minūšu pārsvaru pār sekotājām, taču pieļautās kļūdas liedza līderpozīciju nosargāt. Ar pārliecinoši labāko laiku pēdējā etapā L. Valdmane pacēla "ZVOC-VBSS" kommandu no septītās uz otro vietu, bet A. Skrastiņa Brikšņa komandu izvirzīja līderpozīcijā no ceturtās vietas.

  Dāmu elites distance:

  Vīru konkurencē ar desmit minūšu pārsvaru uzvaru izcīnīja "Azimuts OK-Sm BJSS" komanda ar Matīsu Slikšjāni, Ilgvaru Cauni un Artūru Pauliņu sastāvā, kuri pirms divām nedēļām Latvijas čempionātā finišēja sudraba pozīcijā. Otrā vieta mājiniekiem "Meridiāns/CPSS/Pārgauja" komandai ar Andri Cānu, Kristapu Bruneru un Aināru Drozdu, bet trešajā vietā "Ozons" orientieristi Jānis Tamužs, Māris Jansons un Mārtiņš Linde. 

  Pirmajā etapā līderpozīcijā "Ozons" komandu izvirzīja J. Tamužs, finišējot 44 sekundes pirms tuvākā sekotāja Jāņa Krūmiņa no "Briksnis SK" komandas, bet trešajā vietā septiņas sekundes vēlāk finišēja Anatolijs Tarasovs no "Būdaskalns". Azimuta un Meridiāna komandas ar M. Slikšjāni un A. Cānu pirmo etapu noslēdza attiecīgi sestajā un septītajā vietā, vairāk kā četras minūtes aiz līderiem, taču izcilu sniegumu otrajā etapā rādīja I. Caune, stafetes maiņā ierodoties līderpozīcijā ar vairāk kā piecu minūšu pārsvaru pār Meridiāna komandu, kam K. Bruners pēc otrā etapa nodrošināja otro vietu, bet Ozona komanda atkāpās uz trešo vietu. Noslēdzošajā etapā gan A. Pauliņš, gan A. Drozds, gan arī M. Linde iztika bez lielām kļūdām un saglabāja godalgotās vietas.

  Vīru elites distance:

  Garās distances rezultāti pieejami šeit.

  Stafetes rezultāti pieejami šeit

  Latvijas kausa priekšpēdējais posms 29. septembrī norisināsies Krievukalnos, kad tiks sadalīti 2018. gada tituli Latvijas čempionātā maratona distancē. 

Atlikušo zīmju skaits:

0.048702001571655