Ziņas - Ventspilī norisināsies taku orientēšanās daudzcīņa "Ventspils kauss 2018" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

19.augusts /
Melānija, Imanta
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ventspilī norisināsies taku orientēšanās daudzcīņa "Ventspils kauss 2018"

  21.09.2018

  Jānis Bergs | 1 komentārs

  Orientieristu sabiedrība jau ir informēta par to, kad 28. septembrī Vislatvijas orientēšanās nakts šogad norisināsies Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Salaspilī, Cēsīs un Rīgā.

  Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme” sadarbībā ar LOF Taku-O komisiju šo informāciju papildina, paziņojot to, kad 28.septembrī Vislatvijas nakts orientēšanās tiks atzīmēta arī Ventspilī, kur sacensības norisināsies Piejūras kempinga teritorijā Pre-O distancē diennakts tumšajā laikā ar skanīgu nosaukumu “MĒNESNĪCAS TAKA ‘2018”.

  Jebkuram orientieristam, kurš piedalīsies nakts sacensībās Talsos, Vecumniekos, Liepājā u.c., ja vien ir vēlēšanās un interese, būs iespēja piedalīties arī šajās sacensībās, jo distance tiks novākta tikai 29.septembrī, austot rīta gaismai. Protams par to lūdzam savlaicīgi informēt sacensību rīkotājus, lai zinātu ar ko rēķināties.

  Taku-O Nakts sacensībās KP zīmes ir aprīkotas ar īpašiem atstarotājiem, kurus tumsā ar lukturīti var ieraudzīt daudzreiz ātrāk, nekā oranžbaltos KP karodziņus gaišajā diennakts laikā.

  Taku-O daudzcīņa jeb daudzveidība

  Vismaz man pagaidām nav zināms, ka pasaulē kaut kur ir notikušas Taku-O sacensības daudzcīņā.

  Iespējams, kad tagad kāds no lasītājiem man iebildīs, ka Somijā u.c. zemēs atsevišķās Taku-O sacensībās vērtēšanā rezultāti Pre-O un TempO distancēs tiek kombinēti.

  Bet tas ir tikai Taku-O disciplīnas ietvaros. Savukārt rezultātu vērtēšanas kombinācijas ar citiem orientēšanās paveidiem, līdz šim nav nekur ne redzēts, ne lasīts, ne arī dzirdēts.

  Līdz ar to Latvija var lepoties ar to, ka ir pirmā pasaulē un kopš 2015.gada ir notikušas sacensības gan Taku-O divcīņā, kur TempO distance tiek apvienota ar Fotoorientēšanās (turpmāk tekstā “Foto-O”), gan arī Taku-O trīscīņā jeb Taku-O triatlons, kur kombinējas gan abas Taku-O distances Pre-O un TempO + Foto-O, gan arī citādos orientēšanās paveidos, kuros ātrums nav noteicošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība.

  29.septembrī Ventspilī notiks sacensības Taku-O trīscīņā jeb Taku-O triatlonā:

  Pre-O no Mazbānīša

  Pa šaursliežu jeb 600 mm platuma lauku sliežu ceļu Mazbānītis, kuru velk tikai 100 gadus jauna tvaika lokomotīve pārvietojas ar ātrumu 7 – 9 km stundā. Šāds ātrums ir pilnīgi pietiekošs, lai garām braucot KP zīmei, dalībnieks var uzspēt to identificēt.

  Katram KP uzdevumam dabā ir uzstādīta tikai viena KP zīme. Dalībnieka uzdevums, lietojot karti noteikt, vai dabā redzamā KP zīme atbilst vai neatbilst kartē iedrukātā aplīša centram un leģendai.

  Līdz ar to atbilde varētu būt viena no divām – “A” vai “Z” jeb Zero.

  Savu lēmumu dalībnieks apstiprina ar kompostieri atzīmējoties savā kontrolkartiņā.

  Ja KP zīme atbilst kartē iedrukātā aplīša centram un leģendai, tad atzīme tiek veikta, attiecīgā KP rūtiņā, kurā ir “A” burts.

  Ja attiecīgā KP zīme neatbilst kartē iedrukātā aplīša centram vai arī ja ir cita leģenda, tad atzīme tiek veikta attiecīgā KP rūtiņā, kurā ir “Z” burts.

  Pre-O distance no Mazbānīša būs no stacijas “Muzejs” līdz stacijai “Kalns”

  Sakarā ar to, ka orientieristiem paredzētajā Mazbānīša vagonā vietu skaits ir stingri ierobežots, lūgums strikti ievērot iepriekšējās pieteikšanās kārtību un pieteikties līdz 25. septembrim, jo 26. septembrī no rīta Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja administrācijai ir jāzina cik vietas sacensību dienā ir jārezervē. (vairāk skat. sacensību nolikuma sadaļā “Pieteikumi”)

  Fotoorientēšanās

  Pre-O no Mazbānīša distances finišā, stacijā “Kalns” dalībniekam tiks izsniegta maršruta karte, kuras otrajā pusē būs vairākas fotogrāfijas.

  Katrai fotogrāfijai būs viens vai vairāki jautājumi.

  Atbildes uz šiem jautājumiem varēs atrast pārvietojoties tikai pa tiem celiņiem vai takām, uz kurām kartē attēlotas sarkanās bultiņas.

  Pre-O distance

  Foto-O distances finišā dalībnieks saņem Pre-O distances karti un dodas savu uzdevumu veikšanai.

  Latvijas orientieristu lielākā daļa jau zina, kas ir Pre-O distance. Tomēr, ja kāds vēl to nezina, tad lai ieiet šajā linkā un lasa sadaļā "Par taku-O sacensību distanču formātiem". Spied šeit

  Sacensību nolikums un pieteikumu veidlapas pieejamas šeit.

   

  Jānis Bergs

  (daudzo amatu pildītājs orientēšanās sacensībās)

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 22.09.2018 04:57
  Jānis Bergs
  Paldies visiem tiem kuri interesējas par Taku-O sacensībām un jau ir pieteikušies daudzcīņas sacensībām "VENTSPILS KAUSS '2018".
  ATGĀDINĀJUMS visiem kuri vēl domā:
  Pieteikumi, aizpildot veidlapas ir jāiesniedz līdz 25.septembrim pl 24:00.
  Lūdzu ņemt vērā to, kad man 26.septembrī no rīta ir jāinformē Piejūras Brīvdabas muzeja vadība par to, cik vietas ir jārezervē Mazbānītī un cik biļetes, attiecīgajā reisā nepārdot citiem pasažieriem.
  Tiem kuri nebūs pieteikušies, bet atbrauks uz sacensībām, starts no Mazbānīša netiek garantēts.
  Nolikums un pieteikumu veidlapas ir šajā linkā:
  https://okzk.lv/taku-o/

Atlikušo zīmju skaits:

0,04390287399292