Ziņas - Bertuks, Grosberga, OK Meridiāns un Alūksne-Ape Turaidā izcīna titulus vidējā distancē un stafetē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jana, Johanna, Hanna
15.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Bertuks, Grosberga, OK Meridiāns un Alūksne-Ape Turaidā izcīna titulus vidējā distancē un stafetē

  10.09.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar vairāk kā 700 orientieristu dalību Siguldas futbolgolfa parkā 8. un 9. septembrī aizvadīts Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē. Vidējā distancē otro gadu pēc kārtas uzvara Edgaram Bertukam (Alūksne-Ape), bet pirmais tituls šajā distancē dāmu konkurencē Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja). Abi čempioni palīdzēja savām komandām izcīnīt arī zeltu stafetē. OK Meridiāns komandai ar Viedu Lūsu, Kristīni Bertuku un S. Grosbergu sastāvā šī bija jau trešā uzvara pēc kārtas Latvijas čempionātos, bet Alūksnes-Apes komandai ar Miku Žagatu, Jāni Kūmu un Edgaru Bertuku zelts pēc vairāku gadu pārtraukuma.

  Čempionāta norisei šogad bija izvēlēts apvidus pie Turaidas, kur pirms mēneša tika noskaidroti Pasaules čempioni stafetē un garajā distancē. Unikālais apvidus izaicināja ikviena tehniskās un fiziskās spējas zaļajās un stāvajās gravās Gaujas krastos.

  Dāmu konkurencē pirmo titulu vidējā distancē izcīnīja S. Grosberga, kura bija vadībā jau kopš paša distances sākuma, veicot četrus kilometrus 34 minūtēs 19 sekundēs. Otrās vietas ieguvēja Līga Valdmane (ZVOC-VBSS) no uzvarētājas atpalika par divām minūtēm septiņām sekundēm, bet bronza Laurai Vīķei (Kāpa OK), divas minūtes 42 sekundes aiz S. Grosbergas. Medaļniecēm līdzīgu ātrumu distancē rādīja arī Irita Puķīte (Kāpa OK) un Kristīne Bertuka (Meridiāns/CPSS/Pārgauja), taču pieļautās kļūdas liedza iesaistīties cīņā par pirmo trijnieku. 

  "Pirms starta biju uztraukusies, jo līdz šim vēl nebiju izcīnījusi uzvaru vidējā distancē un šoreiz citādāks iznākums nebūtu bijis pietiekami labs. Biju nedaudz pārsteigta par vieglo distances sākumu un gaidīju, ka tad jau distances vidū būs kaut kas ļoti sarežģīts, bet tā īsti arī nesagaidīju. Protams, bija jākoncentrējas līdz pat finišam un dažviet es tāpat nedaudz raustījos punktu rajonā, bet fiziski laikam bija nedaudz grūtāk kā tehniski," komentē S. Grosberga.

   

  Arī vīru konkurencē uzvarētājs E. Bertuks līderpozīciju ieņēma jau pašā distances sākumā, un arī pieļautā kļūda distances vidū neļāva nevienam no konkurentiem tā īsti pietuvoties zelta medaļai. Daudz spraigāka izvērtās cīņa par otro un trešo vietu, kur sudraba un bronzas ieguvēju Artūra Pauliņa (Azimuts OK-Sm BJSS) un Jāņa Tamuža (Ozons) medaļu izredzes līdz pat distances vidum apdraudēja gan pagājušā gada bronzas ieguvējs Artjoms Rekuņenko (Mežmalas/Madona), gan vairākkārtējs Latvijas čempions Jānis Krūmiņš (Briksnis SK). Lai gan A. Rekuņenko pieļāva nelielu kļūdu ceļā uz 8. kontrolpunktu, tomēs šoreiz noteicošais faktors galējā vietu sadalījumā bija gatavība fiziski smagajai distances beigu daļai, kur A. Pauliņš spēja iegūt 50 sekunžu pārsvaru pār J. Tamužu cīņā par sudrabu un divas minūtes pār ceturtās vietas ieguvēju J. Krūmiņu. 

   

  Neveiksmīga ieeja astotajā kontrolpunktā A. Rekuņenko liedza pacīnīties par augstāku rezultātu. Finišā 5. vieta.

  "Fiziski biju gaidījis nedaudz labākas sajūtas, bet to kompensēju ar diezgan labu tehnisko sniegumu. Distances beigās bija vairākas mazas kļūdiņas, bet iecerētais izdevās," komentē E. Bertuks, "šobrīd jūtos diezgan labi, nekas netraucē skriet un trenēties, tādēļ skatos uz priekšu un gaidu pēdējo Pasaules kausa posmu Čehijā, kur arī uzsvars ir uz vidējo distanci."

   

  Svētdien stafetes sacensības izvērtās daudz spraigākas un aizraujošākas, jo lielas kļūdas tika pieļautas gan dāmu, gan vīru elites grupās.

  Dāmu konkurencē galvenās favorītēs cīņā par uzvaru bija iepriekšējo divu gadu čempiones OK Meridiāns pārstāves ar Viedu Lūsu, Kristīni Bertuku un Sandru Grosbergu sastāvā un OK Kāpas orientieristes ar Ievu Rukšāni, Lauru Vīķi un Iritu Puķīti, tomēr pēc stafetes pirmā etapa Meridiāna V. Lūsa finišēja tikai ar pāris sekunžu pārsvaru pār Brikšņa un Ozona komandām, savukārt Kāpas komanda atradās gandrīz sešas minūtes aiz līderēm. Otrajā etapā lielisks distances sākums izdevās K. Bertukai, kura distances vidusdaļā jau bija iekrājusi 3 minūšu pārsvaru pār tuvākajām sekotājām, taču distances beigās pieļāva kļūdu un finišēja tikai 40 sekundes pirms Kāpas komandas, kuru Laura Vīķe bija pacēlusi no septītās uz otro vietu un finišēja reizē ar Iloņi Daģi no Jelgavas Aļņa. Trešajā etapā līderu komandai devās S. Grosberga, kura distances sākumdaļā pieļāva vairāk kā divu minūšu kļūdu un piektajā kontrolpunktā atzīmējās reizē ar Kāpas komandu, tomēr izšķīrās jau nākamajā izkliedes punktā, kur Sandra Grosberga atguva 40 sekunžu pārsvaru un finišēja sešas minūtes pirms Kāpas komandas, kurai I. Puķīte bija pieļāvusi kļūdu distances otrajā daļā. Ar bronzas medaļu šoreiz pārsteidza ZVOC-VBSS komanda, kurai pirmajā etapā Sintija Ozola finišēja devītajā vietā, Arta Renāte Rulle otrajā etapā spēja pakāpties uz 5. vietu, bet pēdējā etapā Līga Valdmane komandai nodrošināja stabilu 3. vietu, apsteidzot pagājušā gada bronzas medaļnieces Meridiāna otro komandu par piecām minūtēm.

  Līdz pat beigām nepgronozējama izvērtās cīņa par uzvaru vīru elites grupā, kur pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal čempionu titulu izcīnīja Alūksnes-Apes komanda ar Miku Žagatvu, Jāni Kūmu un Edgaru Bertuku sastāvā, lai gan vēl līdz pat pēdējā etapa vidum Alūksnes komanda bija vairākas minūtes aiz vietas pirmajā trijniekā. 

  Pirmajā etapā gandrīz reizē finišēja Artjoms Rekuņenko (Mežmalas/Madona), Valters Reneslācis (Ogre OK/SC) un Matīss Slikšjānis (Azimuts OK-Sm BJSS), kam cieši sekoja arī Būdaskalns ar Anatoliju Tarasovu un Saldus ar Ati Rešķi. Mežmalu un Būdaskalna komandas otrajā etapā ātri izskrita no līderu grupiņas, kamēr Artūrs Pauliņš Azimuta komandai pēdējā stafetes maiņā nodrošināja trīs minūšu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Ogri un Saldu, bet Alūksne trešajā etapā devās 4. vietā, vairāk kā septiņas minūtes aiz Azimuta, kam pēdējo etapu veica juniors Ilgvars Caune. Jaunais sportists lieliski veica pirmo distances pusi, neļaujot sekotāju komandām būtiski pietuvoties, tomēr pieļāva komandai liktenīgu vairāk kā piecu minūšu kļūdu 10. kontrolpunktā, kas E. Bertukam, kurš veica pēdējo etapu Alūksnes komandai, ļāva I. Cauni panākt un apdzīt pāris punktus pirms beigām. Bronzas godalgas liktenis bija izšķīries jau distance pirmajā pusē, kur Rūdolfs Zērnis (Saldus OK) pieļāva vairāk kā divu minūšu kļūdu un ļāva Andrim Kivleniekam (Ogre OK/SC) finišēt pārliecinošā 3. vietā. 

  10. kontrolpunkts izrādījās liktenīgs ne tikai Azimuta, bet arī Ogres komandai, kur A. Kivlenieks pieļāva līdzīgu kļūdu. 

   

  Visi rezultāti, spliti, kartes, GPS sekošanas atkārtojumi pieejami šeit un šeit.

  Jāņa Līgata fotogrāfijas no vidējās distances: https://www.flickr.com/photos/140305775@N02/sets/72157671050863567 

  Jāņa Līgata fotogrāfijas no stafetes: https://www.flickr.com/photos/140305775@N02/sets/72157671086980037 

   

  Latvijas kausa izcīņa pēc divām nedēļām turpināsies ar Cēsu rudeni, bet septembra beigās tiks sadalīti Latvijas čempionu tituli maratona distancē.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.40765714645386