Ziņas - Valmieras čempionātā Bertuku dubultuzvara ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Valmieras čempionātā Bertuku dubultuzvara

  28.08.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  25. un 26. augustā Dauguļos norisinājās 11. Latvijas kausa posms "Valmieras čempionāts", kur uzvaru elites grupās svinēja Kristīne un Edgars Bertuki.

  Valmieras čempionāts šogad pulcēja vairāk kā 400 dalībnieku orientēšanās sacensībām maz izmantotā apvidū Dauguļos. Pirmajā dienā tika aizvadītas sacensības vidējā distancē, bet otrajā dienā garajā distancē.

  Dāmu elites grupā par uzvaru cīnījās trīs dalībnieces, starp kurām pārliecinoši labākā abās sacensību dienās bija Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja). Vidējā distancē viņa tuvāko sekotāju Lauru Savicku (OK Azimuts-Sm BJSS) apsteidza par vairāk kā četrām minūtēm, bet Lauru Leibomu (Kāpa OK) par 12 minūtēm. Garajā distancē K. Bertukai vairāk kā piecu minūšu pārsvars pār L. Savicku, kurai otrā vieta kopvērtējumā, bet 15 minūšu pār L. Leibomu.

  "Jau dodoties uz Valmieras čempionātu sevi noskaņoju, ka šie man būs lieliski treniņi, jo kopš augusta sākuma fiziskās sajūtas galīgi nav bijušas tās labākās. Kopumā savu plānu izpildīju ar uzviju, jo izcīnīju uzvaru abu dienu kopvērtējumā. Apvidus abās sacensību dienās bija diezgan zaļš un grūti caurskrienams, tomēr distanču plānojums man ļoti patika, jo maksimāli tika izmantotas kartes interesantākās vietas. Vidējo distanci noskrēju diezgan tīri, vien uz pāris punktiem atstāju pa 10-20 sekundēm, tomēr skriešanas ātrums pilnīgi noteikti nebija optimāls. Kā izrādās, ar to pietika, lai uzvarētu. Garajā distancē jau pašā sākumā noķēru pirms manis startējušo Lauru Savicku un pēc pāris punktiem arī Lauru Leibomu. Lielāko distances daļu skrējām kopā ar Lauru Savicku, pieļaujot pāris neprecizitātes distances vidus daļā, bet beigu daļu noskrēju salīdzinoši tīri un varēju svinēt pārliecinošu uzvaru abu dienu kopvērtējumā. Varbūt sīkums, bet noteikti patīkams - arī Edgars izcīnīja uzvaru un uz augstākā pjedestāla pakāpiena varējām stāvēt kopā," komentē K. Bertuka.

  Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK) arī izcīnīja pārliecinošas uzvaras abās sacensību dienās. Vidējā distancē četras minūtes lēnāks bija Jānis Krūmiņš (Briksnis SK) un septiņas minūtes Juris Dzenītis (Madonas BJSS/OK Arona), savukārt garajā distancē otro un trešo labāko rezultātu uzrādīja attiecīgi Atis Rešķis (Saldus OK) un Aivis Šiliņš (Alnis OK-JNSC). Kopvērtējumā otrā vieta J. Krūmiņam, bet trešais A. Rešķis.

  "Valmieras čempionāts bija laba treniņu iespēja un veids kā uzturēt motivāciju rudens startiem. Pēc Pasaules čempionāta treniņu režīms ir krietni nepiespiestāks un vieglāk ieplānot startus Latvijas kausa sacensībās, kas nebija izdevies citus gadus. Pamatuzstādījums bija piestrādāt pie tehniskā izpildījuma tieši vidējā distancē, maksimāli koncentrēties visā distances garumā, kas ir pamatnoteikums laba rezultāta sasniegšanai jebkurās sacensībās. Izdevās ļoti labi, jo nosacītajās kļūdās pazaudēju mazāk par 40". Garajai distancei man nebija uzstādījuma skriešanas ātruma ziņā. Pie esošās fiziskās sagatavotības un veselības stāvokļa, garajās distancēs man klājas diezgan grūti, sevišķi to beigu daļās. Šoreiz gan tā bija saīsināta garās distances versija, bet es neiebilstu. Kļūdījos vairāk nekā vidējā distancē, tomēr ar sniegumu esmu apmierināts, treniņš izdevies un ar nepacietību gaidu Pasaules kausa stafetes sacensības šajā nedēļas nogalē Norvēģijā," atzīst E. Bertuks. Daļa Latvijas izlases gaidāmajā nedēļas nogalē, 31. augustā līdz 2. septembrī, startēs Pasaules kausa posmā Norvēģijā, kur 2019. gadā notiks pirmais Pasaules čempionāts tikai meža distancēs.

  Latvijas kausa izcīņa 8. un 9. septembrī turpināsies Turaidā, kur tiks noskaidroti Latvijas čempioni vidējā distancē un stafetē.

  Sacensību kopvērtējuma rezultāti pieejami šeit.

  Fotogrāfijas no 1. dienas pieejamas šeit.

  Fotogrāfijas no 2. dienas pieejamas šeit.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.054987907409668