Ziņas - Latvieši cīnīsies par godalgām Eiropas čempionātā rogainingā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jana, Johanna, Hanna
15.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvieši cīnīsies par godalgām Eiropas čempionātā rogainingā

  24.08.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Gaidāmajā nedēļas nogalē, 25. un 26. augustā, Ukrainā norisināsies jau 15. Eiropas čempionāts rogainingā, kur startēs arī virkne latviešu.

  Rogainingā pasaules čempionāts nenorisinās katru gadu, tādēļ pasaules mērogā šogad nebūs iespējams mēroties spēkiem, taču cīnīties par Eiropas čempiona tituliem gan varēs. Uz Ukrainu devusies samērā plaša Latvijas rogaineru delegācija, kas 24 stundas kalnainā apvidū cīnīsies ar sevi, konkurentiem un augstuma metriem. Kartes fragmenti liek noprast, ka līdzenu kartes daļu nebūs, tāpēc plānošanai šoreiz būs liela nozīme - apkārtceļš bieži var izrādīties ātrāks nekā pāri kalnam.
   
  Rogainingā komandas sacenšas trīs grupās - vīriešu komandas, sieviešu komandas un jauktās komandas -, un latviešiem ir iespējams pacīnīties par godalgām visās grupās. Vīriešu konkurencē startēs pagājušā gada vīru grupas pasaules vicečempions Zigmunds Bībers un  jaukto komandu 3. vietas ieguvējs Pēteris Grīviņš (komanda ALL IN), kas noteikti nebrauc izbaudīt pasākumu, bet gan cīnīties līdz galam. Sieviešu konkurencē varam cerēt uz labiem rezultātiem komandai AI, Latvia (šī gada Latvijas čempiones Aiva Jakovela un Ildze Straume), jauktajām komandām komentārus neprasa vairākkārtēju Pasaules un Eiropas čempionu Guntara Mankus un Iritas Puķītes konkurētspēja (komanda Isostar Latvia), kuri gan šogad Latvijas rogainingos publikai nav atrādījušies. Vēl no dažām komandām varam sagaidīt patīkamus pārsteigumus, kaut gan kalni droši vien citu valstu rogaineriem būs pierastāks apvidus.
   
  Uz medaļām pavisam noteikti varam cerēt arī vecuma grupu konkurencē, kur uz starta izies vairākkārtējie godalgoto vietu ieguvēji Mona V (Baiba Ozola, Jānis Nāgelis), Asie Pipari (Viesturs Ziediņš, Ilmārs Kaulakans, Aivars Druvenieks), Durbe un Kurmis (Gunta Lebedoka, Silvija Penkule), True Story (Rolands Laveiķis, Ligita Grunde), Elfi (Alīda ābola, Imants Čaklis).
   
  Eiropas čempionāta dalībniekiem vēlam veiksmi, bet tos, kuri vēl nav gatavi skarbām 24 stundām Ukrainas kalnos, aicinām uz Vislatvijas orientēšanās nakti tepat Latvijas astoņās pilsētās. Trīs stundu rogainings ir pa spēkam ikvienam - atzīmē savā kalendārā - 28. septembris!
   
  Sacensību mājaslapa un visa aktuālā informācija par Eiropas čempionātu pieejama šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0.093168973922729