Ziņas - Siguldas kauss izaicina orientieristus Braslas krastos ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

19.augusts /
Melānija, Imanta
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Siguldas kauss izaicina orientieristus Braslas krastos

  20.08.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Aizvadītajā nedēļas nogalē Inciemā aizvadītas sacensības Siguldas kauss 2018, kas bija arī sezonas desmitais Latvijas kausa posms. Uzvaras spēcīgākajās elites grupās Rūdolfam Zērnim (Saldus OK) un Sandrai Grosbergai (OK Meridiāns).

  Organizatori Siguldas maratona klubs/Siguldas takas bija sarūpējuši jaunas kartes orientēšanās sacensībām 15 gadus neizmantotā apvidū Braslas upes krastos. Sacensību pirmajā dienā vidējā distancē distances veda pa vairāk atklātu priežu mežu ar detalizētu reljefu, savukārt otrajā dienā garajā distancē dalībniekus izaicināja arī slikti pārredzamas detalizētā apvidus daļas un gravas gar Braslas upi.

  Sieviešu elites grupā par uzvaru kopvērtējumā cīnījās četras dalībnieces, starp kurām labākā abās sacensību dienās bija S. Grosberga. Vidējā distancē, kas šoreiz bija neierasti gara – 6 kilometri – S. Grosberga tuvāko sekotāju Kristīni Bertuku (OK Meridiāns) apsteidza par vairāk kā astoņām minūtēm, bet Lauru Leibomu (OK Kāpa) par gandrīz 20 minūtēm. Garajā distancē startēja arī Līga Valdmane, kura S. Grosbergai piekāpās par divām minūtēm, taču par vietu kopvērtējumā necīnījās. K. Bertukai trešais labākais rezultāts dienā un kopvērtējumā otrā vieta, savukārt trešā vieta divu dienu summā Laurai Savickai (Azimuts OK-Sm BJSS).

  Pirmajā dienā sākumā nespēju ielasīties un saprast karti, jo mēnešiem biju skrējusi tikai kartēs ar 5m augstumlīknēm, bet šeit 2,5m augstumlīknes vietām izskatījās ne īsti atbilstošas. Pieļāvu daudz kļūdu distances sākumā un beigās. Garajā distancē jau apmēram biju sapratusi, kā šo karti lasīt un tikai divos punktos atstāju nedaudz vairāk laika kā vajadzētu. Izbaudīju garo distanci un skrēju diezgan nepiespiesti, jo mērķis šobrīd ir vienkārši ieiet atpakaļ normālā treniņu režīmā pēc Pasaules čempionāta,” komentē S. Grosberga.

  Vīru elitē šoreiz konkurence bija krietni lielāka un uz starta stājās gandrīz visi spēcīgākie orientieristi Latvijā, taču abās dienās pārliecinoši labākais bija R. Zērnis. Vidējā distancē otrās un trešās vietas ieguvēji Mārtiņš Sirmais (Turun Metsänkävijät) un Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK) uzvarētājam piekāpās par vairāk kā minūti, savukārt garajā distancē R. Zērnis bija gandrīz astoņas minūtes ātrāks par Artūru Pauliņu (Azimuts OK-Sm BJSS) un deviņas minūtes ātrāks kā Andris Jubelis (Mežmalas/Madona), kuri arī ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu sacensību kopvērtējumā.

  "Vispirms noteikti jāpasaka paldies tiem cilvēkiem, kuri vēl joprojām Siguldas kausā izteica atbalstu un pateicās par mūsu sniegumu PČ stafetē. Kā jau iepriekš minēju - tas motivē! Siguldas kausu izmantoju kā labu treniņu priekš gaidāmās rudens sezonas. Pirmajā dienā bija labs ātrums, bet distances laikā pieļāvu vairākas mazas 15-20 sekunžu kļūdas. Otrajā dienā centos orientēties labāk un tas arī veiksmīgi izdevās. Beigās gan palika grūti koncentrēties, jo garā distance ar 34 punktiem tomēr īsti neatbilst garās distances principiem. Vienīgais, ko varētu piebilst, ir sacensību starta laiki, jo, startējot divos pa dienu, nav iespējams aizvadīt divus pilnvērtīgus treniņus dienā. Būtu tomēr patīkamāk startēt rīta pusē. Apvidus gan bija sacensību lielais pluss, jo sen Latvijā nebiju skrējis tik interesantā mežā. Nākošais starts Latvijā ir plānots Latvijas čempionātā," tā R. Zērnis.

  Sacensību rezultāti, spliti, grafiki, RouteGadget pieejami šeit.

  Elites grupu kartes:

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,027094841003418