Ziņas - Latvijas kausa izcīņa turpināsies Siguldas pusē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

19.augusts /
Melānija, Imanta
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas kausa izcīņa turpināsies Siguldas pusē

  15.08.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 9 komentāri

  Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. augustā, pēc vairāk kā mēneša pauzes norisināsies 10. Latvijas kausa posms - "Siguldas kauss". 

  Sacensībām izvēlēts vairāk kā 15 gadus neizmantots apvidus pie Braslas upes, Inciemā, kas ir tikai 10 kilometrus no Pasaules čempionāta stafetes un garās distances apvidus, kur sacensības norisinājās pagājušajā nedēļā. Apvidū pārsvarā sastopams skuju koku meža tips, kardē dāžādi meža tipi (sils, damaksnis, purvājs). Skrienamība no ļoti labas līdz apgrūtinošai. Stigu un taciņu tīkls silā regulārs un izteikts, gravās izzūdošs un neregulārs. Sacensību pirmajā dienā paredzēta vidējā distance, kas vedīs pa labāk skrienamu mežu ar mikroreljefu, savukārt otrajā dienā garajā distancē sagaidīs arī Braslas upes krasti un gravas.

  Dalību "Siguldas kausam" pateikuši gandrīz 500 orientieristu, tostarp arī virkne Latvijas izlases sportistu. Vīru vidū sacentīsies Edgars Bertuks, Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Jānis Krūmiņš, Jānis Tamužs, Rūdolfs Zērnis, Uldis Upītis un citi, bet dāmu konkurencē galvenās uzvaras pretendentes būs Sandra Grosberga un Kristīne Bertuka. 

  Kartes fragmenti:

   

  Sacensības organizē Siguldas Maratona klubs/ Siguldas Takas ar Latvijas Orientēšanās federācijas un Siguldas novada domes atbalstu. 

  Sīkāka informācija par sacensībām pieejama šeit

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 18.08.2018 10:00
  Ainārs Lagzdiņš
  9525
  18.08.2018 08:20
  Gunārs Dukšte sacīja:
  Ainār, paldies par vērīgumu. Kartes autors iesvīdīs, lai sava darba rezultātu pārbaudītu "ar dalībnieka acīm". Taču jau tagad zināms, ka uz Latvijas kausu viņš nepretendēs, jo nebūs atzīmējies pēdējā KP.
  Mans komentārs bija adresēts sacensību rīkotājiem, jo Fair Play (26.6.) ievērošana šoreiz ir viņu atbildība.
 • 18.08.2018 08:20
  Gunārs Dukšte
  9522
  17.08.2018 22:48
  Ainārs Lagzdiņš sacīja:
  No LOF noteikumiem... - neviens te nerunā par 12.1 "vilkšanu aiz ūsām". Ir taču 12.4, kur skaidri noteikts - "Vajadzības gadījumā izlozes SĀKUMĀ var paredzēt papildus starta minūtes dalībniekiem, kuri nav paguvuši laikus pieteikties." Nebūtu slikti izlasīt arī 26.6, kas nosaka, ka LK rīkotāji nedrīkst pielaist startam kartes autoru. ;-)
  Ainār, paldies par vērīgumu. Kartes autors iesvīdīs, lai sava darba rezultātu pārbaudītu "ar dalībnieka acīm". Taču jau tagad zināms, ka uz Latvijas kausu viņš nepretendēs, jo nebūs atzīmējies pēdējā KP.
 • 18.08.2018 08:02
  Jānis Bergs
  9523
  17.08.2018 23:09
  Juris Kokins sacīja:
  Vienkārši ne vienmēr patīkami dzīt "špūres". It īpaši, ja tas jādara abas dienas pēc kārtas ar sākuma minūtēm. Tur jau zūd godīgas spēles princips. Kāpēc, ja ir divas dienas, otro dienu nelaist apgrieztā secībā?!
  Juris teica:
  "Vienkārši ne vienmēr patīkami dzīt "špūres"." ...
  " Tur jau zūd godīgas spēles princips." ...
  Un Jurim ir taisnība.

  Konkrēts priekšlikums:
  Lai tiem orientieristiem, kuriem starts ir sākumā nevajadzētu dzīt "špūres", vajag sarunāt ar Jaunsargu vadību vai citas militārās organizācijas vadību, lai šie 1 - 2 dienas pirms attiecīgā mača, attiecīgajā apvidū sarīko kaut kādas mācības.
  Tad "špūres" apvidū būs izdzītas krustām šķērsām un OS sacensību dienā visiem dalībniekiem, gan sākumā, gan beigās startējošajiem būs vienādi orientēšanās apstākļi - t.i. prast trāpīt pareizajā "špūrē" ...
 • 17.08.2018 23:09
  Juris Kokins
  Vienkārši ne vienmēr patīkami dzīt "špūres". It īpaši, ja tas jādara abas dienas pēc kārtas ar sākuma minūtēm. Tur jau zūd godīgas spēles princips. Kāpēc, ja ir divas dienas, otro dienu nelaist apgrieztā secībā?!
 • 17.08.2018 22:48
  Ainārs Lagzdiņš
  No LOF noteikumiem... - neviens te nerunā par 12.1 "vilkšanu aiz ūsām". Ir taču 12.4, kur skaidri noteikts - "Vajadzības gadījumā izlozes SĀKUMĀ var paredzēt papildus starta minūtes dalībniekiem, kuri nav paguvuši laikus pieteikties."
  Nebūtu slikti izlasīt arī 26.6, kas nosaka, ka LK rīkotāji nedrīkst pielaist startam kartes autoru. ;-)
 • 17.08.2018 22:44
  Austris Krastiņš
  9518
  17.08.2018 15:25
  Gunta Lebedoka sacīja:
  Jābūt īpaši meistarīgam, lai veiktu ŠĀDU izlozi. Tad jau būtu otrādi apgriezuši, vismaz kaut cik objektīvi sanāktu. Un vēl vakances vidū!
  Nesaprotu par ko iebildumi? Izlozei jābūt nejaušai, tikai tad tā ir izloze. Līdz ar to vienīgais “labuma” kritērijs ir nejaušības principa ievērošana (metam kauliņus vai prasam datoram to darīt).

  No LOF noteikumiem: 12.6. Intervālu starta gadījumā, ja tas nenotiek pēc kvalifikācijas sacensību rezultātiem, katras grupas izlozei jābūt nejaušai un nesaistītai ar citām izlozēm. Ja attiecīgajās sacensībās tas ir paredzēts, tad izloze var notikt pa starta grupām.

  Jā, 12.7. ir kaut kas teikts par viena kluba dalībniekiem, bet tas ir tikai ieteikuma līmenī. Turklāt, ja sāk iejaukties nejaušības principā, tad nevajag to saukt par izlozi, bet par sastādītu starta sarakstu.
 • 17.08.2018 21:06
  Valdis Janovs
  A.god. Juri un Gunta,

  konstruktīva kritika ir laba lieta, tāpēc būtu jauki, ja mums būtu saprotamas pavisam konkrētas lietas, kas izlozē jūsuprāt nav labas, vai ir "sviests". Lūdzu pēc iespējas informēt sacensību direktoru - viņa kontakti norādīti nolikumā.

  Par izlozi - tā notiek automātiski un to veic dators. Cilvēks vienīgi piedalās, lai novērstu situāciju, kur starts ilgst mežonīgi ilgu laiku, kā arī, lai pārbīdītu cilvēkus, kas ir izteikuši īpašas vēlmes startēt sākumā vai beigās kādu ar bērniem saistītu loģistikas jautājumu dēļ. Vai kādas prasības izpildi, ko izvirzījuši treneri kādai no grupām. Par vakanču atrašanos startu sarakstu vidū piekrītam, tas varbūt neizskatās pārāk smuki starta sarakstā, un, iespējams, aiz garām ūsām var pievilkt kādu pastieptu o-skrējiena punktu (12.1). Bet nevaram piekrist, ka tas kaut kā ietekmē godīgu cīņu - starp dalībniekiem ir 2min (garajā distancē dažām grupām ir pat 4min) un tas ir vairāk kā pietiekami, lai nodrošinātu izkliedi.

  Un ir patīkami, ka orientieristu saime viens otru patiesi atbalsta, un it īpaši organizatorus, jo sacensības organizēt nemaz nav viegla lieta. Skriet gribas visiem, prieku no šī izbaudīt arī!
 • 17.08.2018 20:44
  Juris Kokins
  Pilnībā piekrītu. Izloze pilnīgs sviests!
 • 17.08.2018 15:25
  Gunta Lebedoka
  Jābūt īpaši meistarīgam, lai veiktu ŠĀDU izlozi. Tad jau būtu otrādi apgriezuši, vismaz kaut cik objektīvi sanāktu. Un vēl vakances vidū!

Atlikušo zīmju skaits:

0,032907009124756