Ziņas - Pasaules čempionāts ir klāt! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Veldze, Lūcija
13.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pasaules čempionāts ir klāt!

  03.08.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Četrgades gaidītākais notikums ir klāt - jau rīt ar sprinta kvalifikāciju un finālu Rīgā sāksies Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kam paralēli Daugavpilī norisināsies arī taku orientēšanās Pasaules čempionāts, kur kopā Latviju pārstāvēs 15 sportisti.

  Čempionāts nedēļas nogalē sāksies ar sprintu un sprinta stafeti Rīgā, bet nākamnedēļ turpināsies ar vidējo un garo distanci, kā arī stafeti Siguldā. Sacensību inspektors no Starptautiskās Orientēšanās federācijas Daniels Leibunguts atzīst, ka sacensības būs neaizmirstamas, tomēr sprints jo īpaši: "Domāju, ka abas daļas, gan sprints Rīgā, gan sacensības Siguldā būs neaizmirstamas, taču sprinta fināls Vecrīgā noteikti būs šo sacensību galvenā nagla." Jau iepriekš ziņots, ka sprinta fināls Vecrīgā būs aizraujošs ne tikai sportistiem, bet arī skatītājiem.

  Sacensībās startēs 345 dalībnieki (192 vīrieši un 153 sievietes) no 49 valstīm, tostarp arī Ēģiptes, Kolumbijas, Brazīlijas, Ziemeļkorejas un Argentīnas. 

  Latviju Pasaules čempionātā pārstāvēs Edgars Bertuks, Andris Jubelis, Rūdolfs Zērnis, Artūrs Pauliņš, Sandra Grosberga, Inga Dambe, Laura Vīķe, Līga Valdmane un Irita Puķīte. Kā rezerves sportists uz vietas sprinta distancēm būs Andris Kivlenieks. Precīzu sportistu sadalījumu pa distancēm iespējams redzēt šeit.

  Latvijas izlases galvenais treneris soms Jari Ikaheimonens, kurš bijis kopā ar Latvijas izlasi kopš 2014. gada, atzīst, ka šobrīd jūtas lepns un pateicīgs par iespēju pēdējos četrus gadus būt ar Latvijas izlasi: "Esam attīstījušies kā komanda ar profesionālu attieksmi: palīdzam un atbalstam viens otru, dalāmies ar informāciju, meklējam jaunus veidus, kā augt, sadarbojamies ar citiem profesionāļiem. Ar šādu attieksmi es redzu gaišu nākotni Latvijai starptautiskā līmenī."

  "Esmu apmierināts ar to, kur šobrīd pirms Pasaules čempionāta esam kā komanda: ir bijušas dažādas veselības problēmas un traumas, kas ietekmējušas komandas sastāvu, bet lielākā daļa sportistu šobrīd ir labākā formā kā jebkad iepriekš, tādēļ esmu pārliecināts, ka latvieši visās distancēs cīnīsies par vietām labāko desmitniekā. Galvenais uzsvars ir uz stafetēm, kas būs galvenais komandas pārbaudījums un kur mērķis ir medaļu pozīcijas. Tas, protams, nebūs viegli un to varētu salīdzināt ar medaļu hokeja pasaules čempionātā, bet tas nav neiespējami. Esmu arī patīkami satraukts redzēt atbalstu no Latvijas faniem, jo zinu no pieredzes, cik lieliska ir sajūta sacensties savu fanu priekšā. Ceru redzēt daudz līdzjutēju atbalstot mūsējos ceļā uz viņu līdz šim labākajiem rezultātiem," turpina J. Ikaheimonens.

   

  Detalizēta sacensību programma:

  04.08.

  9:00-11:40 sprinta kvalifikācija (Kronvalda parks)

  14:50-17:00 sprinta fināls (Vecrīga)

  17:00 ziedu ceremonija

  17:30-18:15 atklāšanas ceremonija un apbalvošana (Vecrīga)

   

  05.08.

  16:50-18:00 sprinta stafete (Āgenskalns)

  17:50 ziedu ceremonija

  18:20 sprinta stafetes apbalvošana

   

  07.08.

  11:50-17:20 vidējā distance (Sigulda)

  14:50 ziedu ceremonija sievietēm

  17:20 ziedu ceremonija vīriešiem

   

  08.08.

  19:00 vidējās distances apbalvošanas ceremonija (Siguldas stacijas laukums)

   

  09.08.

  14:20-18:00 stafete (Turaida)

  18:05 ziedu ceremonija

   

  10.08.

  19:00 stafetes apbalvošanas ceremonija (Siguldas stacijas laukums)

   

  11.08.

  11:00-18:00 garā distance (Turaida)

  17:50 ziedu ceremonija

  18:10-18:50 apbalvošana un noslēguma ceremonija

   

  Pasaules čempionāta norisei būs iespējams sekot līdzi ne tikai klātienē, bet arī internetā, kur bezmaksas tiešraidi varēs vērot LMT Straume mājaslapā. Visas piecas tiešraides būs iespējams vērot šeit.

   

  Nākamās nedēļas sākumā pirmie starti tiks aizvadīti arī taku orientēšanās pasaules čempionātā, kas norisināsies Daugavpilī. 

  "Pasaules Čempionāta rīkošana ir ne tikai gods, bet arī ļoti liela atbildība. Tādēļ Latvijas Taku-O izlase atklātajā grupā šim čempionātam palikusi bez pieredzējušākajiem dalībniekiem, kuri iesasitījušies organizatoriskajos darbos," komentē viena no dalībniecēm Ilze Lapiņa. Paralimpiskajā grupā Latviju pārstāvēs jau iepriekšējos gados pieredzējuši dalībnieki – Valdis Strods, Vjačeslavs Lukaševičs un Guntis Jakubovskis. Savukārt atklātajā grupā visi dalībnieki ir bez čempionātu pieredzes – Ilze Lapiņa, Kristaps Mierlauks, Laura Elīza Lapiņa. "Piesaistot jaunos sportistus, varam cerēt uz labu papildinājumu taku-O izlasei turpmākajos gados. Īpaši Temp-O sacensībās, kur ļoti svarīga ātra reakcija, citas valstis mēdz pārstāvēt gados jauni sportisti," turpina I. Lapiņa.

  Gatavojoties čempionātam šobrīd visa taku-O izlase piedalās trīs dienu sacensībās Klaipēdā, kuru pēdējā diena būs arī Pasaules ranga sacensības.

   

  Plašāka informācija par visām sacensībām pieejama mājaslapā https://www.woc2018.lv/ 

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.060035943984985