Ziņas - JWOC labākais rezultāts - 15. vieta vidējā distancē - Uldim Upītim ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • JWOC labākais rezultāts - 15. vieta vidējā distancē - Uldim Upītim

  11.07.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Visu pagājušo nedēļu Ungārijā norisinājās Pasaules junioru čempionāts, kur kuplā skaitā tika pārstāvēta arī Latvija. Labākie rezultāti visās individuālajās distancēs Uldim Upītim, starp kuriem labākais vidējā distancē - 15. vieta.

  Čempionāts sākās ar garo distanci, kas junioru sacensībām bija neierasti gara - 10km meitenēm un 15km puišiem. Tas skaidrojams ar to, ka sacensībām izvēlētais apvidus bija ļoti ātrs, ar piejūrai līdzīgu reljefu, un veģetācijas dēļ kartē bija tikai divas krāsas -  tumši zaļa un dzeltena. U. Upītim garajā distancē 35. vieta, 42. vieta Rihardam Krūmiņam, 76. vieta Edgaram Ustinovam, 92. vieta Matīsam Slikšjānim, bet meiteņu konkurencē distances garuma dēļ startēja tikai Vilma Alberinga, kurai 117. vieta.

  "Starts garajā distancē galīgi neizvērtās kā plānots. Ļoti daudz kļūdu un kļūdiņu, kuras pieļāvu tieši distances atklātajā daļā, kas mani atsvieda ļoti tālu no kārotā rezultāta. Fiziski lielāko distances daļu jutos labi, tomēr pēc jau otrās lielās kļūdas distances otrajā pusē nespēju vairs saņemties skriet pieklājīgā ātrumā un vienkārši tiku līdz finišam," atzina U. Upītis, kura spēcīgākā distance ir garā un kam pats sportists bija visvairāk gatavojies.

  Sprintā uz starta bija visi 12 Latvijas juniori, kuri bija devušies uz Ungāriju. Arī sprintā labākais starp latviešiem bija U. Upītis, kurš finišēja 20. vietā, 52 sekundes aiz uzvarētāja vācieša Kolina Kolbes, kura zelta medaļa ir uzskatāma par lielāko pārsteigumu šajā čempionātā. 

  "Distance bija saplānota daudz tehniskāka un tāpēc arī garāka nekā biju to paredzējis. Tomēr tas man netraucēja. Jau uz otro etapu, kurš bija arī garais etaps, pieļāvu vairāk nekā pusminūtes kļūdu, jo neparezi uztvēru kartē sazīmēto un iegriezos nepareizajā ielā. Tālāk distanci veicu diezgan labi, tomēr dažas variantu izvēles nebija tās optimālākās. Rezultāts ir tāds kāds ir un to vairs nemainīsi," komentē U. Upītis. 

  70. vietā Matīss Slikšjānis, 92. vieta Ilgvaram Caunem, 102. vieta Rihardam Krūmiņam, 115. vieta Fricim Spektoram, bet bez rezultāta Edgars Ustinovs.

  Meiteņu konkurencē labākā Agnija Caune, kurai 48. vieta. 94. vieta Signei Sirmajai, 109. vieta Elīzai Ozolai, 112. vieta Vilmai Alberingai, 120. vieta Aigai Irbei Blūmai, bez rezultāta Magda Cigle.

  Kā pēdējā individuālā distance čempionātā bija atstāta vidējā distance, kas junioru čempionātā tiek aizvadīta divas dienas - vispirms kvalifikācija, pēc tam fināls. Fināla sacensībām šoreiz kvalificējās tikai divi Latvijas sportisti - Uldis Upītis un Ilgvars Caune, bet pārējie startēja B finālā. U. Upītis distances sākumu veica ļoti labi un iesaistījās cīņā par pirmo sešinieku, tomēr vidusdaļā pieļāva vairākas kļūdas. Augstā 15. vieta ir labākais Latvijas junioru rezultāts JWOC vidējā distancē kopš 2014. gada, kad Rūdolfs Zērnis izcīnīja 8. vietu. Otram finālistam Ilgvaram Caunem 54. vieta. 

  "Vidējo distanci iesāku diezgan labi, vienīgi dažās vietās laikam skrēju pārāk taisni caur zaļajiem. Tomēr uz 7. kontrolpunktu ieplaku sajaucu ar kalnu un kļūdā atstāju ap divām minūtēm. Arī uz nākamajiem pāris kontrolpunktiem pieļāvu nelielas kļūdas. No 10. kontrolpunkta distanci veicu ļoti labi un skrēju tuvu līderu ātrumam. Čempionāts galīgi nav izdevies tāds, kādu es to vēlējos. Fiziski visās distancēs biju gatavs augstiem rezultātiem, tomēr manas orientēšanās prasmes laikam nebija gatavas šādiem apvidiem," atzīst U. Upītis.

  Izlasi čempionātā pavadīja treneri Inguna Čākure un Atis Heinols, kurš ar jauniešiem bija arī Eiropas čempionātā jūnija beigās. "Šogad apvidus bija citādāks kā parasti, kalni nebija, taču orientēšanās kartēs dominēja dzeltenā krāsa un tumši zaļā, tā teikt dzīvais labirints starp ērkšķu krūmājiem, kur izšķirošais ir ātrums un virziena noturība, kas lielākajai daļai sagādāja problēmas. Mans novērojums ir tāds, ka jaunieši nav fiziski gatavi šādam apvidum un diemžēl lielākajai daļai izlasē startējošajiem trūkst psiholoģiskās noturības, pie kuras vajadzētu piestrādāt nākotnē. Rezultāti šogad nebija tādi, uz kādiem cerējām, protams, Uldim atzīstams rezultāts, taču tie, kuri ir analizējuši Ulda, Matīsa, Signes, Riharda un Agnijas splitus var secināt, ka šie jaunieši ir gana spēcīgi lai cīnītos ar labākajiem par iekļūšanu sešiniekā, tāpat arī pārējie. Šogad izlasē startēja daudz jauniešu, kuri vēl nav īsti junioru vecumā, ir redzama laba nākotne junioru grupās, tāpēc ir jāiet uz mērķi un jāstrādā ar šiem jauniešiem un vēl nākamajiem, jo šis ir lielākais notikums orientēšanās sportā pirms elites vecuma. Jāatzīst, ka šī bija liela pieredze man kā trenerim un jauniešiem, redzu lietas, uz kurām jāstrādā nākotnē un ceru, ka mani mērķi tiks atbalstīti un varēšu turpināt darboties ar izlasi," aizvadīto čempionātu komentē A. Heinols.

  Visi rezultāti, bildes un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā: http://jwoc2018.hu/ 

Atlikušo zīmju skaits:

0,069354057312012