Ziņas - Limbažos un Līgatnē norisināsies WOC 2018 atlases sacensības ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jana, Johanna, Hanna
15.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Limbažos un Līgatnē norisināsies WOC 2018 atlases sacensības

  04.07.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  No 4. līdz 12. augustam pirmo reizi Latvijā notiks Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, bet gandrīz visi planētas labākie orientieristi ieradušies Latvijā jau šonedēļ, lai piedalītos komandu atlases sacensībās, kas no 6. līdz 8. jūlijam noris Limbažos un Līgatnē.

  Dalību Pasaules čempionātam orientēšanās sportā šobrīd oficiāli apstiprinājušas 42 valstis, tostarp 2017. gada pasaules čempionāta medaļnieces Zviedrija, Francija, Šveice, Somija, Krievija, Ukraina, kā arī tādas valstis kā Austrālija, Brazīlija, Kazahstāna, Ēģipte, Ķīna, ASV, Korejas Republika Jaunzēlande un citas.

  Pasaules čempionātam pieteikti 339 sportisti (184 vīrieši un 155 sievietes), taču lielākā daļa valstu vēl nav noteikušas savu izlašu sastāvus, tāpēc daudzas komandas šonedēļ Latvijā piedalīsies atlases sacensībās, pēc kā tad kļūs zināms, tieši kuri orientieristi startēs pasaules čempionātā.

  Atlases sacensības sprintā notiks 6. jūlijā Limbažos, bet vidējā un garajā distancē – 7. un 8. jūlijā Skaļupēs pie Līgatnes Rehabilitācijas centra. Komandu atlases sacīkstēs piedalīsies 251 sportists no 26 valstīm, tostarp arī pasaules vislabākie orientieristi, kā, piemēram, šī brīža pasaules ranga līderis norvēģis Olavs Lundanes (Olav Lundanes), ceturtajā un sestajā vietā esošie norvēģi Magne Daehli un Eskils Kinnebergs, pasaules ranga pirmajā trijniekā esošie šveicieši Matiass Kiburcs (Matthias Kyburz) un Daniels Hubmanms, piektais labākais orientierists pasaulē zviedrs Johans Runessons un citi. Tāpat cīņā par vietu savas valsts izlasē dosies arī pasaules ranga līderes – Eiropas un pasaules čempione vidējā un garajā distancē Tove Aleksandersone no Zviedrijas, pērnā gada pasaules čempione sprintā Maja Alma no Dānijas un daudzas citas.

  Šajās sacensībās izlases sastāvu noskaidros arī Latvijas komanda, kura dalībai pasaules čempionātam pieteikusi 11 sportistus (sešus vīrus un piecas dāmas), bet par vietu izlasē atlases sacīkstēs Limbažos un Līgatnē cīnīsies 16 sportisti. Jāpiebilst, ka Latvijas izlases atlases kritēriji paredz izlases veidošanu, ņemot vērā arī citus faktorus, un dalība atlasēs nav obligāta.

  Visa aktuālā informācija un rezultāti tiks publicēti mājaslapā https://www.woc2018.lv/selection-races 

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.060742855072021