Ziņas - EYOC noslēdzies ar vietām labāko desmitniekā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

26.jūnijs /
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • EYOC noslēdzies ar vietām labāko desmitniekā

  03.07.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Pagājušajā nedēļas nogalē Bulgārijā norisinājās Eiropas jauniešu čempionāts, kur startēja arī visi Latvijas labākie jaunie orientieristi. Šoreiz augstākais rezultāts – 9. vieta garajā distancē – Agnijai Caunei.

  Čempionāts kā ierasts sākās ar sprinta distanci, kurai šogad bija izvēlēts ļoti specifisks apvidus – cietoksnis uz kalna nogāzes ar pilsētas daļu, kura veda pa dienvidu zemēm raksturīgajām šaurajām ieliņām. Labākais latviešu rezultāts sprintā Kristīnei Brunerei, izcīnot 22. vietu W16 grupā. K. Brunere 2km garo distanci veica 11 minūtēs 52 sekundēs, kas bija par minūti un 36 sekundēm lēnāk kā uzvarētājai Megan Keith no Lielbritānijas. Šajā pašā grupā tikai nedaudz lēnāka bija Aija Denija Trēziņa, kurai 25.  vieta, Elzai Ķuzei 37. vieta, bet Annai Emīlijai Sutai 53. vieta.

  Puišu M16 grupā labākais rezultāts Ralfam Jānim Eižvertiņam, kuram 31. vieta., 48. vieta Jēkabam Ločmelim, 52. vieta Kārlim Stradiņam, 75. vieta Matīsam Saulītem. Meiteņu W18 grupā 34. vieta Signei Sirmai, 36. vieta Elīzai Ozolai, 45. vieta Agnijai Caunei un 57. vieta Magdai Ciglei. M18 grupā 35. vieta Fricim Spektoram, 45. vieta Rihardam Krūmiņam, 60. vieta Rihardam Gailim, 92. vieta Dāvim Šolmanim.

  Sacensību otrajā dienā sekoja garā distance, kas arī izaicināja ar stāvām un akmeņainām nogāzēm, tomēr latviešiem bija krietni piemērotāka ar detalizētu reljefu, tērcītēm nogāzēs un veģetāciju, kas apgrūtināja skrienamību un redzamību. Lielisku sniegumu distancē rādīja W18 grupas jaunietes Agnija Caune un Signe Sirmā, kuras finišēja attiecīgi 9. un 10. vietā, nedaudz vairāk kā četras minūtes aiz uzvarētājas somietes Ida Haapala. A. Caune lieliski aizvadīja gan distances sākuma daļu, gan beigas, tomēr neveiksmīgi veikts garais etaps, kurā zaudētas vairāk kā piecas minūtes, liedza cīnīties par medaļu:

  Garā distance bija sezonas svarīgākais starts, taču traumas ziemā neļāva kārtīgi sagatavoties. Rezultāts bija liels pārsteigums, jo nebiju apmierināta ar savu sniegumu, pieļāvu vairākas kļūdas, bet vislielāko garajā etapā, kas neļāva cīnīties par TOP3. Šoreiz nedaudz pietrūka veiksmes, taču šis starts deva pārliecību, ka cīņa par medaļām ir ļoti reāla,” komentē A. Caune.

  Arī S. Sirmā distancē pieļāva vairākas kļūdas, kas liedza cīnīties par augstāku vietu. Šajā pašā grupā 21. vietā finišēja Elīza Ozola, bet 67. vietā Magda Cigle.

  W16 grupā arī augstvērtīgs sniegums Elzai Ķuzei, kurai 11. vieta, nedaudz vairāk kā piecas minūtes aiz uzvarētājas somietes Liisa Peltonen. 41. vieta Annai Emīlijai Sutai, 59. vieta Kristīnei Brunerei, bet 64. vieta Aijai Denijai Trēziņai. Puišu M16 grupā labākais Ralfs Jānis Eižvertiņš, kuram 40. vieta. 43. vieta Kārlim Stradiņam, 46. vieta Jēkabam Ločmelim, bet 76. vieta Matīsam Saulītem. M18 grupā 28. vieta Fricim Spektoram, 48. vieta Rihardam Gailim, 61. vieta Rihardam Krūmiņam, 84. vieta Dāvim Šolmanim.

  Pēc garās distances bija pamats cerēt uz augstu rezultātu stafetē gan W18 grupā, gan arī M18, kur komandas sastāvā bija pagājušā gada sudraba godalgu ieguvēji Rihards Krūmiņš un Fricis Spektors. Šoreiz labākais rezultāts – 7. vieta – W16 meiteņu komandai ar Elzu Ķuzi, Aiju Deniju Trēziņu un Annu Emīliju Sutu sastāvā.

  W18 stafetē pirmo etapu veica Signe Sirmā, kura nepārbaudīja leģendu un atzīmējās nepareizā punktā paralēlā situācija, kas rezultējās komandas diskvalifikācijā. M18 stafetē Rihards Krūmiņš ļoti labi veica pirmo etapu un stafetes maiņā ieradās piektajā vietā, taču neveiksmīgi starti Rihardam Gailim un Fricim Spektoram, kā rezultātā 14. vieta finišā. M16 grupas komandai ar Ralfu Jāni Eižvertiņu, Jēkabu Ločmeli un Kārli Stradiņu sastāvā 11. vieta.

  Jauniešu izlases galvenā trenere Baiba Smila atzīst, ka rezultāti čempionātā nav ne tuvu gaidītajam un ieguldītajam darbam, tomēr ir arī daudzas pozitīvas lietas, kas ļauj cerēt uz daudz labākiem rezultātiem nākotnē: “Mēs bijām gatavi medaļām, tomēr tās nav, nav pat vieta pirmajā sešiniekā. Pēc pagājušā gada M18 lieliskā starta stafetē varētu domāt – kas notiek. Gandrīz visi (sportisti, treneri, fizioterapeiti) esam strādājuši un ieguldījuši vairāk laika un enerģijas. Esam bijuši rudens un pavasara treniņnometnē Velika Tarnova apkārtnē. Uz sacensībām esam ieradušies savlaicīgi – ne par ātru, ne par vēlu. Komandā ir ļoti laba atmosfēra starp visiem. Mums ir gan fizioterapeite Liene Leske ar visu savu jauno fizioterapeitu korpusu (ConcordiaLL), gan šogad ir pievienojies arī ļoti perspektīvs un jaudīgs jaunais treneris Atis Heinols. Tāpat vēl joprojām gandrīz visām tehniskajām ķibelēm mežā prot rast risinājumu Bubis (Henrijs Freimanis). Ir paveikts vairāk nekā 2017. gadā, tomēr augstākā kaluma rezultātu nav. Pirmajā brīdī arī man pašai vajadzēja veikt "restartu", jo nebiju gatava šādam iznākumam, tomēr, ja paskatās no malas bez emocijām, tad jāsecina, ka galvenais rezultāts ir visas izlases kopējā “vidējā aritmētiskā” rezultāta kāpums. Būsim reāli. Mēs vēl joprojām stipri iepaliekam sprintā, it īpaši, ja tas notiek tādā apvidū kā šogad - cietoksnis uz stāvas kalna nogāzes, tomēr Latvijas jauniešu izlases meistarības līmenis ir audzis. Ja pirms 1-2-3 gadiem, analizējot distanci, jaunietis nesaprata, kāpēc ir pieļauta kļūda, tad šobrīd, lielākā daļa šo kļūdu jau spēj nosaukt vārdā. Jā, viņa ir pieļauta, bet mēs zinām, kas ir jādara, lai tā nerastos, un tā jau ir par vienu pakāpi augstāka sgatavotība. Garajā distancē, kas arī notika kalnos, mēs jau varējām cīnīties kā līdzvērtīgi. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, garās distances rezultāti ir stipri auguši. Pietrūka veiksmes un ticība saviem spēkiem, ka esam labi, ka arī pēc 1-2 neveiksmēm vēl jo projām varam iekļūt trijniekā vai sešiniekā. Protams, lielu lomu nospēlēja bulgāru pieredze šāda līmeņa maču rīkošanā - neveiksmīgi izvēlēts kartes papīrs, kā rezultātā izšķīdušas kartes, kas līdzvērtīgs loterijai, kuram uzlīs lietutiņš distancē un būs jāskrien ar “balto karti”, un kuram karte neizšķīdīs. Par komandas augstāku līmeni liecina arī tas, ka pateicoties rudenī veiktajai visas izlases testēšanai un individuālu rekomendāciju izstrādei šogad iztikām bez lielām traumām, jo arī šajā jomā katrs bija piestrādājis daudz vairāk. Uzskatu, ka šogad starp visiem jauniešu treneriem ir izveidojusies labāka sadarbība, savukārt kā lielākais mīnus laikam tomēr ir spēja (vai nespēja) koncentrēties uz galveno. Ir jāiemācās fokusēties uz galveno startu, pirms tam neiztērējot sevi dažādās citās zemāka līmeņa sacensībās. Tas arī bija, manuprāt, viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem, kāpēc šogad netikām pie medaļām, kaut arī tām bija jābūt."

  "Mēs, protams, plinti krūmos nemetam un turpināsim gatavoties nākošajam EYOC, izdarot secinājumus, pakoriģējot gatavošanās plānu un cerībā, ka tas, ko šogad paveicām, dos pēctecību tālākajām izlasēm (juniori/pieaugušie), kā arī varēsim dziedāt savu himnu jau nākamgad Baltkrievijā. Jau pavisam drīz (pēc Pasaules čempionāta) plānojas EYOC sezonas izvērtējuma nometne, tad rudenī ar trīs busiem (cerams) plānojam paplašinātā sastāvā doties uz Baltkrieviju uz EYOC 2019 nometni, kā arī ir citi plāni, gan saistībā ar fizioterapeitiem, sprinta distanci u.c. lietām," papildina B. Smila.

  Visi rezultāti un cita informācija par sacensībām pieejama mājaslapā: http://eyoc2018.eu/ 

          

Atlikušo zīmju skaits:

0.13009905815125