Ziņas - Sprinta tituli Pauliņam un Grosbergai, sprinta stafetē "OK Kāpai" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Konstance, Donats
17.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sprinta tituli Pauliņam un Grosbergai, sprinta stafetē "OK Kāpai"

  04.06.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 10 komentāri

  Papildināts ir Iritas Puķītes un Elīnas Kārkliņas komentāriem.

  2. un 3. jūnijā Madonā izcīnīti 2018. gada Latvijas čempionu tituli sprintā un sprinta stafetē. Elites grupās individuālās uzvaras Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS) un Sandrai Grosbergai (Meridiāns/CPSS/Pārgauja), bet stafetē zelts orientēšanās kluba “Kāpa” komandai ar Gunti Māliņu, Aināru Lupiķi un Iritu Puķīti sastāvā.

  A. Pauliņš, kuram šis ir jau ceturtais čempiona tituls sprintā, 3,1km garo distanci veica nedaudz ilgāk kā 15 minūtēs, tuvāko konkurentu Andri Kivlenieku (OK Ogre) apsteidzot par 55 sekundēm, savukārt bronzas godalgas ieguvēju Jāni Tamužu (Ozons) par minūti un četrām sekundēm. A. Pauliņš bija pārliecinošā vadībā visas distances garumā, un nopietnu konkurenci cīņā par zeltu viņam sastādīja tikai Artjoms Rekuņenko (Mežmalas/Madona), kurš bija atzīmējies nepareizā kontrolpunktā un finišā tika diskvalificēts. Sacensībās piedalījās arī gandrīz visa Norvēģijas sprinta izlase un labāko laiku vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā uzrādīja Dag Blandkjenn, bet trešais labākais Emil Ahlback

  A. Rekuņenko ceļā uz 13. kontrolpunktu atzīmējās nepareizi (punktā pie koka), ko iespējams redzēt arī GPS atkārtojumā, tomēr šajā etapā arī izvēlējās pārliecinoši sliktāko ceļa variantu un, atzīmējoties pareizi, visticamāk būtu finišējis pāri sekundes aiz A. Pauliņa:

         

  J. Tamužs, kuram šī ir pirmā medaļa Latvijas sprinta čempionātos, atzīst, ka godalga šajā distancē bijusi ilgi gaidīta, tomēr lielas cerības uz vietu labāko trijniekā neesot lolojis un koncentrējies tikai uz savu sniegumu, kam palīdzējusi arī veiksmīga apstākļu sakritība un A. Rekuņenko diskvalifikācija: “Tikai nedēļu pēc ļoti smagas treniņnometnes nebiju gatavs demonstrēt satriecošu ātrumu un distances otrajā pusē labi jutu, ka nespēju tempu kāpināt, bet to arī īpaši nezaudēju. Gatavojoties biju noskrējis vairākus sprinta orientēšanās treniņus, tāpēc tehniski arī lielu problēmu nebija, šķiet, ka iespēju pakāpties pozīciju augstāk man liedza tas, ka, līdzīgi kā gandrīz visi, nesaskatīju labāko ceļu variantu garajā etapā uz 11.kp. Lielākais prieks ir par to, ka šoziem paveiktais darbs fiziskās sagatavošanās ziņā tagad ļauj cīnīties par medaļām ātrākajā orientēšanās distancē arī tad, kad distanci veicu tikai normāli. Šajā sakarā varu vienīgi atkal un atkal pateikties savam trenerim Valteram Āboliņam.

  Etapā no 10. uz 11. kontrolpunktu ātrākos laikus uzrādīja tie sportisti, kuri veica sarkano ceļa variantu ar nedaudz mazāku kāpumu. Neviens no medaļu ieguvējiem šo variantu neizvēlējās. Šajā etapā iespēju izcīnīt medaļu zaudēja Endijs Titomers (OK Alnis-JNSC), kurš līdz tam bija priekšā A. Kivleniekam un J. Tamužam, bet izvēlējās violeto ceļa variantu:

  "Šķiet, ka sprinta čempionāta organizēšana ir sarežģītākais un nepateicīgākais darbs organizatoriem, kuriem bieži vien nākas navigēt starp tādiem “zemūdens akmeņiem”, kas dalībniekiem paliek apslēpti un pat neienāk prātā, tādēļ it īpaši novērtēju svarīgākā - kartes un elites distanču lielisko kvalitāti. Elites sportistiem, kurus turpmāk katru otro gadu sagaidīs Pasaules čempionāts tikai sprinta distancēs, šī sporta veida atzara attīstība ir ārkārtīgi svarīga, tādēļ paldies tiem, kuri cenšas to pilnveidot," turpina J. Tamužs. 

  Arī dāmu konkurencē 2,7km garajā distancē pārliecinoši labākā bija S. Grosberga, izcīnot trešo titulu sprintā un distanci veicot 14 minūtēs un 30 sekundēs. Sudraba medaļas ieguvēja Līga Valdmane (ZVOC-VBSS) distanci veica minūti un 13 sekundes ilgāk, bet Elīna Kārkliņa (Mežmalas/Madona), kurai bronza, minūti un 49 sekundes ilgāk. Absolūtajā vērtējumā labāko rezultātu uzrādīja somiete Maija Sianoja, bet trešā labākā norvēģiete Silje Ekrol Jahren.

  Ievērojamu pārsvaru pār sekotājām S. Grosberga ieguva ceļā uz 5. kontrolpunktu, kur vienīgā no medaļu ieguvējām izvēlējās sarkano un īsāko ceļa variantu:

  Cīņā par medaļām līdz 7. kontrolpunktam iesaistījās arī pagājušā gada čempione Irita Puķīte (Kāpa OK), kura ceļā uz 8. kontrolpunktu izvēlējās labāko variantu, bet pieļāva lielu kļūdu, un zaudēto laiku līdz distances beigām neatguva. Sliktāko variantu šajā etapā izvēlējās tikai S. Grosberga, tomēr pārsvaru pret konkurentēm nezaudēja:

     

  Pārliecinošā sudraba godalgas pozīcijā līdz 11. kontrolpunktam atradās E. Kārkliņa, tomēr arī viņai pieļautā kļūda, kur tika zaudēta aptuveni minūte, liedza pakāpties augstāk:

  "Lai arī sprints notikās mājās, distance sagādāja manāmas grūtības variantu izvēlēs. Uz 11. kontrolpunktu pieļāvu gandrīz minūtes kļūdu, pēc kuras domāju, ka visas cerības uz piedestālu ir zaudētas, tāpēc iegūtā 3. vieta mani patīkami pārsteidza. Pēc distances secināju, ka ne vienmēr pazīstama vieta var palīdzēt, kā manā situācijā tā sajauca prātu," komentē E. Kārkliņa. 

  Sacensības sprinta stafetē šogad pavadīja intriga līdz pat pašai finiša līnijai, kuru "OK Kāpa" komanda sasniedza pr 32 sekundēm ātrāk kā pagājušā gada čempioni "Azimuts OK-Sm BJSS" ar Matīsu Slikšjāni, Artūru Pauliņu un Agniju Cauni sastāvā, bet tikai 11 sekundes līdz sudrabam pietrūka mājiniekiem "Mežmalas/Madona" komandai ar Alvi Reinsonu, Artjomu Rekuņenko un Elīnu Kārkliņu. Absolūtajā vērtējumā par divām sekundēm ātrāka kā "OK Kāpa" bija norvēģu komanda, un arī trešā vieta citai norvēģu komandai.

  Kāpas komandu pirmajā etapā vadībā izvirzīja Guntis Māliņš, no kura tikai nedaudz atpalika Jānis Tamužs un "Ozons" komanda, bet trešajā vietā pēc pirmā etapa ierindojās "TAKA TOK" komanda ar Kristapu Bērziņu. Situācija mainījās jau otrajā etapā, kur Artūrs Pauliņš vadībā izvirzīja Azimuta komandu. Agnija Caune trešajā etapā devās ar vairāk kā pusminūtes handikapu, tomēr pieļāva kļūdu jau uz pirmo kontrolpunktu un nespēja to noturēt pār Iritu Puķīti. Trešajā vietā pēc otrā etapa izvirzījās "Madonas BJSS/OK Arona" komanda, kuriem bija iedotas nepareizas kartes un J. Dzenītis veica trešā etapa distanci, tādēļ realitātē bronzas godalgas pozīcijā atradās "Mežmalas/Madona" komanda, kurai Elīna Kārkliņa pēdējā etapā šo pozīciju nosargāja.

  A. Caunes kļūda uz pirmo kontrolpunktu pārsvaru pār I. Puķīti jau sadeldēja par gandrīz 20 sekundēm:

  Ievērojamu pārsvaru Kāpas komanda ieguva garākajā stafetes etapā, kur I. Puķīte izvēlējās īsāku variantu kā A. Caune un norvēģu sportistes, iegūstot nepieciešamo pārsvaru:

    

  "Pirms starta, paskatoties pieteikto komandu sastāvus, nevarēju iedomāties, ka mēs varētu izcīnīt Latvijas čempionāta zelta medaļu. Bet, kad mūs patīkami pārsteidza Guntis, kurš lieliski veica 1. etapu un nodeva Aināram stafeti kā pirmais no Latvijas komandām, sapratu, ka viss ir iespējams. Ainārs ar savu ātro un stabilo sniegumu nodrošināja man labu starta pozīciju. Tas viss deva papildus motivāciju. Jau skrienot uz 3. kontrolpunktu ieraudzīju Agniju, kas man radīja drošības sajūtu. Jutu, ka mans ātrums ir pietiekošs un zināju, ka spēšu viņu panākt. Tas arī izdevās un, šķiet, tieši garajā etapā izvēlētais ceļa variants man ļāva droši finišēt kā pirmajai no Latvijas komandām. Savu galveno uzdevumu izpildīju, bet distancē ne viss neizdevās kā gribētos. Pieļautās pāris kļūdas liedza man izcīnīt uzvaru pār Norvēģijas izlases otro komandu un palika sajūta, ka finiša taisnē nenostrādāju līdz galam. Priecājos par Norvēģijas izlases komandu dalību šajā čempionātā, jo, šķiet, tas šo sprinta skrējienu padarīja vēl ātrāku un dinamiskāku. Stafete ir komandas darbs - paldies komandas biedriem par šo uzvaru," tā panākumu komentē I. Puķīte.

  Sprinta rezultāti un GPS atkārtojums pieejams šeit

  Sprinta stafetes rezultāti un GPS atkārtojums pieejams šeit

  Latvijas čempionāts sprintā bija reizē arī 3. Latvijas sprinta kausa posms. Ceturtais un noslēdzošais sprinta kausa posms norisināsies augustā sākumā Latvijas O nedēļas ietvaros.

   

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 04.06.2018 19:41
  Andris Jubelis
  9507
  04.06.2018 19:12
  Andris Jubelis sacīja:
  Pēc sacensību finiša dzirdēju visu trīs vaininieku komentārus! Ainārs: "Nezināju, ka man bija GPS?" Artjoms: "Cīņas karstumā, aizmirsu, ka jāpaņem?" Juris:"Maiņā ierados pēdējā brīdī, nebija laika saprast, kas ar to GPS?" Mani vairāk interesē tas, kas notiktu, ja DSQ saņemtu Kāpa, bet pārējie vaininieki tiktu atklāti tikai pēc oficiālo rezultātu publicēšanas? Ierosinātu arī nedaudz padomāt par GPS vestu lietošanu. Manuprāt nav pareizi, ka šos uz rokas liekamos GPS atļauj likt savās vestēs, jo ir diezgan liela atšķirība starp to vai tas atrodas uz muguras vai uz rokas. Un diemžēl sportisti, kuri nav startējuši izlasē, nekad pie tādas vestes netiks, jo tādu iegādāties brīvi nevar.
  Vispār secināju, ka GPS vestes var nopirkt, varbūt ne tieši orientēšanās pielāgotas, bet var. Tāpēc droši vien savu komentāru par to atsaukšu, jo situācija ir līdziga, kā ar SI/SI air.
 • 04.06.2018 19:12
  Andris Jubelis
  Pēc sacensību finiša dzirdēju visu trīs vaininieku komentārus! Ainārs: "Nezināju, ka man bija GPS?" Artjoms:
  "Cīņas karstumā, aizmirsu, ka jāpaņem?" Juris:"Maiņā ierados pēdējā brīdī, nebija laika saprast, kas ar to GPS?"

  Mani vairāk interesē tas, kas notiktu, ja DSQ saņemtu Kāpa, bet pārējie vaininieki tiktu atklāti tikai pēc oficiālo rezultātu publicēšanas?

  Ierosinātu arī nedaudz padomāt par GPS vestu lietošanu. Manuprāt nav pareizi, ka šos uz rokas liekamos GPS atļauj likt savās vestēs, jo ir diezgan liela atšķirība starp to vai tas atrodas uz muguras vai uz rokas. Un diemžēl sportisti, kuri nav startējuši izlasē, nekad pie tādas vestes netiks, jo tādu iegādāties brīvi nevar.
 • 04.06.2018 16:36
  Ainārs Lagzdiņš
  Dalībnieku aptaujas anketa joprojām ir labākais veids, kā savu viedokli par LČ, LK sacensībām darīt zināmu LOF Tehniskajai Komisijai. Visi laipni aicināti.
 • 04.06.2018 16:21
  Līga Ārniece
  Droši vien jau tāpēc arī nenoņēma, ka negribēja DSQ savējiem :) Nesaku, ka obligāti visus "vaininiekus" vajadzēja noņemt, bet runāt par to vajag, jo rodas iespaids, ka mēs te, savās mājās, pārāk nenopietni izturamies pret dažāda veida noteikumiem (gps lietošana, karantīna, aizliegtās teritorijas pirms mača utt.) un tad starptautiskajos mačos ir "šoks", ka nestrādā "ai, nu viņš/viņa nezināja".
 • 04.06.2018 15:28
  Guntars Mankus
  Starp citu, GPS sekošanā redzams, ka arī 2 vietējie klubi ir skējuši bez GPS 2.posmā - Mežmalas/Madona un Madonas BJSS/Arona OK :)
 • 04.06.2018 14:47
  Sandra Grosberga
  9502
  04.06.2018 14:40
  Sandra Grosberga sacīja:
  Parasti nevienā lielāka mēroga čempionātā shēmā neviens nenorāda, kur varēs saņemt GPS ierīces, kur nu vēl to demonstrē... Šāda vietai ir jābūt nepārprotamai un visiem dalībniekiem ērti un laicīgi sasniedzamai. Par vakardienu - vieta, kur varētu saņemt GPS, nekādā veidā nebija skaidri saprotama. Ejot iekšā maiņas zonā mani aši pārķēra meitene, kura pārbaudīja to, vai esmu uzlikusi GPS, bet, ja tur būtu vēl kādi pieci cilvēki reizē ar mani, es būtu varējusi arī izsprukt nepārbaudīta. Un tajā pašā laikā - tā ir arī sportista atbildība, jo starta protokolā bija norādīts, kam jālieto GPS, 4. biļetenā bija rakstīts, kur to varēs saņemt. Kā var pierādīt, ka Ainārs vienkārši no tā neizvairījās, kopā ar citiem ejot maiņas zonā? :) Nekā. Zinu, ka viņš par to vienkārši neiedomājās, bet nezināšana neatbrīvo no atbildības. Nedomāju, ka vakar vajadzēja par to piešķirt diskvalifikāciju, bet turpmāk par to vajadzētu padomāt. Ne visiem ar GPS lietošanu nākas saskarties regulāri. Vakar saņēmu jautājumu par to, kas ir tas baltais krūšturis, ko Artūrs uzvilcis... :)
  Labojums - vakar NEvajadzēja piešķirt diskvalifikāciju. Nebija skaidri saprotams, kur ir šī GPS izsniegšanas vieta. Saku to tāpēc, ka savu GPS liku vestē un gribēju atdot stiprinājumu, bet nevarēju atrast, kur to izdarīt.
 • 04.06.2018 14:40
  Sandra Grosberga
  Parasti nevienā lielāka mēroga čempionātā shēmā neviens nenorāda, kur varēs saņemt GPS ierīces, kur nu vēl to demonstrē... Šāda vietai ir jābūt nepārprotamai un visiem dalībniekiem ērti un laicīgi sasniedzamai. Par vakardienu - vieta, kur varētu saņemt GPS, nekādā veidā nebija skaidri saprotama. Ejot iekšā maiņas zonā mani aši pārķēra meitene, kura pārbaudīja to, vai esmu uzlikusi GPS, bet, ja tur būtu vēl kādi pieci cilvēki reizē ar mani, es būtu varējusi arī izsprukt nepārbaudīta. Un tajā pašā laikā - tā ir arī sportista atbildība, jo starta protokolā bija norādīts, kam jālieto GPS, 4. biļetenā bija rakstīts, kur to varēs saņemt. Kā var pierādīt, ka Ainārs vienkārši no tā neizvairījās, kopā ar citiem ejot maiņas zonā? :) Nekā. Zinu, ka viņš par to vienkārši neiedomājās, bet nezināšana neatbrīvo no atbildības. Nedomāju, ka vakar vajadzēja par to piešķirt diskvalifikāciju, bet turpmāk par to vajadzētu padomāt. Ne visiem ar GPS lietošanu nākas saskarties regulāri. Vakar saņēmu jautājumu par to, kas ir tas baltais krūšturis, ko Artūrs uzvilcis... :)
 • 04.06.2018 14:17
  Kristaps Magone
  9500
  04.06.2018 13:19
  Guntars Mankus sacīja:
  Diskvalifikāciju sportists var saņemt par ATTEIKŠANOS lietot GPS iekārtu (skat. biļetenu nr.4). Šāds fakts LČ sprinta stafetes sacensībās netika konstatēts. Atbildība par GPS izdalīšanu tomēr lielā mērā ir jāuzņemas sac rīkotājiem. Ne sac centra shēmā, ne stafetes maiņas paraugdemonstrējumā netika norādīta GPS izsniegšanas vieta. Varbūt kļūdos, bet man šķita, ka vismaz kādu brīdi GPS izsniegšana bija iekšpusē stafešu nomaiņas zonā, kas nedeva 2.posma sportistiem laicīgi tikt pie GPS ierīcēm. Varēja jau komandai uzreiz iedot abus GPS kopā ar dal.numuriem pie reģistrācijas? Gan jau nesajauktu.. :)
  Tad jau sanāk, ka organizatoriem ir jāskraida pakaļ katram sportistam, lai iedotu GPS.
  Līdz ar to, ja organizatori mani neierauga un esmu spējis veiksmīgi izvairīties no GPS izsniegšanas punkta varu skriet bez tā un nekādas sankcijas par to nepienākas, jo atteicies jau es nēesmu to lietot.
  No šī grūti nesaprast, kur dalīs GPS: "GPS iekārtas varēs saņemt 10 minūtes pirms starta – karantīnas zonā. Stafetē GPS iekārtas varēs
  saņemt pirms ienākšanas starta koridorā."(skat. biļetenu nr.4)
 • 04.06.2018 13:19
  Guntars Mankus
  9499
  04.06.2018 12:31
  Līga Ārniece sacīja:
  Vai kāds var pakomentēt, kāpēc Kāpas komanda nesaņēma diskvalifikāciju par gps nelietošanu 2.etapā?
  Diskvalifikāciju sportists var saņemt par ATTEIKŠANOS lietot GPS iekārtu (skat. biļetenu nr.4). Šāds fakts LČ sprinta stafetes sacensībās netika konstatēts.
  Atbildība par GPS izdalīšanu tomēr lielā mērā ir jāuzņemas sac rīkotājiem. Ne sac centra shēmā, ne stafetes maiņas paraugdemonstrējumā netika norādīta GPS izsniegšanas vieta. Varbūt kļūdos, bet man šķita, ka vismaz kādu brīdi GPS izsniegšana bija iekšpusē stafešu nomaiņas zonā, kas nedeva 2.posma sportistiem laicīgi tikt pie GPS ierīcēm.
  Varēja jau komandai uzreiz iedot abus GPS kopā ar dal.numuriem pie reģistrācijas? Gan jau nesajauktu.. :)
 • 04.06.2018 12:31
  Līga Ārniece
  Vai kāds var pakomentēt, kāpēc Kāpas komanda nesaņēma diskvalifikāciju par gps nelietošanu 2.etapā?

Atlikušo zīmju skaits:

0.07227897644043