Ziņas - Latvijai 21 medaļa Baltijas čempionātā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Glorija, Banga
16.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijai 21 medaļa Baltijas čempionātā

  29.05.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 5 komentāri

  Pēc trīs gadu pārtraukuma pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā atkal norisinājās Baltijas čempionāts, Krāslavas pusē pulcējot izlašu dalībniekus no ne tikai Baltijas valstīm, bet arī Baltkrievijas un Krievijas. Latvijas izlasei šoreiz viens no labākajiem startiem pēdējo piecu gadu laikā un arī uzvara nāciju vērtējumā.

  Sacensības norisinājās Tartaka ezera apkārtnē, kur pagājušajā vasarā tika aizvadītas trīsdienu sacensības “Kāpa”. Orientieristus izaicināja tehniski sarežģīts apvidus ar detalizētu reljefu, bet arī samērā labu skrienamību.

  Sacensību pirmajā dienā garajā distancē latvieši izcīnīja septiņas no desmit iespējamajām zelta medaļām, savukārt stafetē četri no sešiem zeltiem.

  Elites grupās garajā distancē pēc vairāku gadu pārtraukuma abas zelta medaļas izcīnīja latvieši – Sandra Grosberga un Artūrs Pauliņš –, kuri tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk kā minūti. Bronzas godalga vīru konkurencē arī Andrim Jubelim, bet Līgai Valdmanei līdz medaļai pietrūka vien 20 sekundes.

  9,4km garo dāmu distanci S. Grosberga veica nedaudz ilgāk kā stundā un 11 minūtēs, tuvāko sekotāju krievieti Anastasiju Rudnaju (Anastasia Rudnaya) apsteidzot par vairāk kā minūti, bet trešās vietas ieguvēju lietuvieti Sandru Paužaiti (Sandra Paužaite) par vairāk kā divām minūtēm. Pati sportiste gan atzīst, ka distancē viss nav izdevies, kā plānots:

  Pēdējais mēnesis man nav izvērties visai spožs, Eiropas čempionāts bija pilnīga izgāšanās un arī citās sacensībās turpinu pieļaut muļķīgas kļūdas, ko jau kopš Latvijas čempionāta garajā distancē pavada dažādas jocīgas veselības problēmas. Baltijas čempionātā vienkārši gribēju noskriet tā, kā zinu, ka varu, kas garajā distancē atkal neizdevās, jo kļūdās pieļāvu kopā aptuveni piecas minūtes. Pat bez kļūdām nebiju gaidījusi, ka varētu uzvarēt, jo konkurence bija pietiekami spēcīga, bet arī pārējās kļūdījās, un mans ceļa variants garajā etapā principā izcīnīja to zeltu. Labā ziņa ir tā, ka fiziski šobrīd esmu ļoti stipra pat tad, kad neesmu īpaši labā formā,” komentē S. Grosberga.

  Garajā etapā uz devīto kontrolpunktu S. Grosberga izvēlējās garāko, taču ātrāko variantu, skrienot apkārt pa ceļu labajā pusē:

  Vīru 14,8km garo distanci A. Pauliņš veica 88 minūtēs, otrās vietas ieguvēju no Baltkrievijas Andreju Salinu (Andrey Salin) apsteidzot par pusotru minūti, bet A. Jubeli par vairāk kā trīs minūtēm. A. Pauliņam, tāpat kā S. Grosbergai, šī ir pirmā individuālā uzvara Baltijas čempionātā.

  Pirms garās distances bija skaidrs sacensību plāns, kā arī jutu, ka esmu labā formā tieši izturības ziņā. Visu nedēļu, skrienot apvidū, mani pavadīja ļoti labas sajūtas, sapratu pirms starta, ka atliek tikai aizvadīt stabilu skrējienu. Iesāku ļoti stabili, ātri vien sataustīju savu plūdumu. Distances pirmo daļu skrēju nedaudz ar rezervi ātruma ziņā, bet nevienu konkurentu neredzēju, tādēļ nezināju, cik labi iet. Jau tuvojoties vienai stundai distancē sapratu, ka jūtos perfekti, sāku skriet ātrāk un ieraudzīju, ka esmu apskrējis pāris spēcīgus sportistus. Tas arī pēdējos kilometros deva labāko ātrumu uz ceļa. Par vietu trijniekā biju cerējis pie ideāliem apstākļiem, bet zelts bija mazs un patīkams pārsteigums,” tā A. Pauliņš.

  Garajā distancē jaunākajās grupās starp puišiem lielisku sniegumu parādīja Emīls Lazdāns, uzvaru izcīnot ar vairāk kā minūtes pārsvaru, bet meiteņu konkurencē Agnese Jaunmuktāne ar četru minūšu pārsvaru apskrēja Lauru Berķi – abām jaunajām sportistēm attiecīgi zelts un sudrabs W14 grupā.

  3. vieta Ralfam Eižvertiņam puišu M16 vecuma grupā, Matīsam Saulītem līdz pjedestālam pietrūka vien 30 sekundes. Šajā pašā vecuma grupā meitenēm Anna Emīlija Suta ieguva godpilno pirmo vietu, apskrienot sudraba medaļas ieguvēju Aiju Deniju Trēziņu par gandrīz divām minūtēm.

  M18 grupā Fricis Spektors uzrādīja otro labāko skrējienu, bet ceturtā vieta Paulam Alberingam, kuram līdz godalgotai vietai trūka pusminūte. Meiteņu konkurencē Signe Sirmā kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena, otrās vietas ieguvēja apsteidzot par minūti, taču trešo vietu par gandrīz 10 minūtēm.

  Lielisks starts arī Uldim Upītim, iegūstot pirmo vietu M20 grupā, bet Ilgvaram Caunem 3. vieta. Šajā grupā latvietes palika bez medaļām, taču jāatzīmē jaunās Aigas Irbes Blūmas skrējiens, kura vēl nav juniore – sestā vieta, no uzvarētājas atpaliekot 11 minūtes.

   

  Stafetes sacensības vīru konkurencē šoreiz iztika bez lielas intrigas, jo Latvijas komandu jau pirmajā etapā pārliecinošā vadībā izvirzīja Andris Jubelis, ko spēja noturēt Artūrs Pauliņš un Edgars Bertuks, izcīnot zeltu pirmo reizi kopš 2015. gada čempionāta. “Nevienam īpaši nebija jāzīlē, uz kuru vietu ejam. Andris pirmajā etapā bija stabilāks par Šveices pulksteni. Es otrajā etapā lielas kļūdas nepieļāvu, bet nespēju atrast plūdumu un kādu minūti tomēr atstāju, bet aizvadīju patīkamas distances beigas, un Edgars visu izdarīja stabili un bez stresa,” A. Pauliņš komentē stafetes sniegumu.

  Arī dāmu konkurencē stafete sākās, Latvijas spēcīgākajai komandai esot vadībā, ko pēc pirmajiem etapiem nodrošināja Sandra Grosberga un Līga Valdmane, taču trešajā etapā Irita Puķīte piekāpās spēcīgajai krievu sportistei A. Rudnajai, un Latvijai šoreiz sudrabs. Lielisku rezultātu uzrādīja arī dāmu otrā komanda ar Elīnu Kārkliņu, Unu Aramu un Kristīni Bertuku sastāvā, finišējot augstajā 4. vietā.

  Jauniešu grupās sudraba godalgas Matīsam Saulītem, Kārlim Stradiņam un Ralfam Jānim Eižvertiņam, bet meiteņu konkurencē dubultuzvara – zelts Kristīnei Brunerei, Laurai Berķei, Agnesei Jaunmuktānei, bet sudrabs Elzai Ķuzei, Annai Emīlijai Sutai un Aijai Denijai Trēziņai.

  Junioru konkurencē pārliecinoša uzvara komandai ar Uldi Upīti, Matīsu Slikšjāni un Ilgvaru Cauni sastāvā, tuvākos sekotājus apsteidzot par septiņām minūtēm. Bronza Dāvim Šolmanim, Rihardam Krūmiņam un Fricim Spektoram. Zelts arī meitenēm Signei Sirmajai, Elīzai Ozolai un Agnijai Caunei, arī izcīnot uzvaru ar vairāk kā piecu minūšu pārsvaru.

  Nāciju vērtējumā garajā distancē Latvijai šogad pārliecinoša uzvara (1034 punkti), otrā vieta Lietuvai (867 punkti), trešā vieta Igaunijas komandai (694 punkti), ceturtā Baltkrievijai (601 punkts), bet piektajā vietā Sanktpēterburgas komanda (395 punkti). Pēc stafešu sacensībām vietu sadalījums palika nemainīgs.

  Sacensību rezultāti, GPS ceļi un cita informācija: https://boc2018.lof.lv/

  Baltijas čempionātam paralēli norisinājās arī astotais Latvijas kausa posms. Nākamās Latvijas kausa sacensības "Kāpa 2018" norisināsies pēc mēneša Pāvilostā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 31.05.2018 18:53
  Līga Cera
  Labdien, kā tas nākas, ka LK kausa 2018.gada sarakstā kopš tā publicēšanas līdz pat šai pirmdienai (varbūt pat otrdienai) bija iekļauts BOC kā viens no LK posmiem un te pēkšņi tas nomainīts uz BOC open?
  Vai tā ir visiem pieņemama prakse - labot LK sarakstu pēc sacensību norises?
  ( Logiski padomājot var saprast, ka BOC pēc būtības nevar tikt skaitīts LK, jebkurā gadījumā tas nav korekti. )
 • 31.05.2018 16:26
  Matīss Ratnieks
  Kopvērtējums kopš vakardienas pieejams odb lapā.
 • 30.05.2018 16:11
  Jānis Bergs
  9489
  30.05.2018 15:33
  Gunta Lebedoka sacīja:
  "Sacensību dienā līdz plkst. 24:00: Sacensību rezultātu fails nosūtāms ODB administratoram kopvērtējuma aprēķināšanai uz e-pastu: odb@lof.lv" Ne kopvērtējuma, ne grafiku vēl arvien nav... Organizatori rehabilitējas pēc smagā darba.
  Tad sanāk, kad tautas O'sacensību seriālu rīkotāji strādā daudz labāk par LK ieskaites u.c. valsts līmeņu sacensību rīkotājiem, jo rezultāti i-netā parādās pārsvarā tās pašas dienas vakarā pēc seriāla vai nākamajā dienā :)))
  Piemēram:
  Talsos Zig-Zag, Ventspilī Azimuts un Kurzemē-Zemgalē Taku-ABC visau notikušo kārtu rezultāti u.c. labas lietas ir apskatāmas šajā lapā: https://okzk.lv/, sadaļā "Sacensības".
  Tieši tāpat arī Tukuma Silva, Kuldīgas Takas, Saldus ABC, Cēsu Meridiāns, Rīgas Magnēts u.c. LV novadu tautas seriāli ir redzami gandrīz tūlīt pat un uzreiz pēc mača.
 • 30.05.2018 15:33
  Gunta Lebedoka
  "Sacensību dienā līdz plkst. 24:00:
  Sacensību rezultātu fails nosūtāms ODB administratoram kopvērtējuma aprēķināšanai uz e-pastu: odb@lof.lv"

  Ne kopvērtējuma, ne grafiku vēl arvien nav...
  Organizatori rehabilitējas pēc smagā darba.
 • 29.05.2018 12:51
  Jānis Bergs
  Diemžēl, lof lapā, nospiežot uz sadaļu "Orientēšanās skrējiens" nekur neatradu saiti "Rezultāti".
  Varbūt kāds man pateiks, kurā vietā pareizāk ir jāmeklē gan šo, gan citu O'skrējiena sacensību rezultātus???
  Iepriekš pateicos.

Atlikušo zīmju skaits:

0.073648929595947