Ziņas - Jubelim 40. vieta Eiropas čempionāta garajā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
23.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jubelim 40. vieta Eiropas čempionāta garajā distancē

  13.05.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar garo distanci svētdien Šveicē noslēdzies Eiropas čempionāts. Smagā distancē Alpu kalnos labākais rezultāts – 40. vieta – Andrim Jubelim.

  Eiropas čempionāta organizatori garajai distancei bija pataupījuši gan fiziski, gan tehniski vissmagāko apvidu, kur distances veda augstumā līdz pat 1000 metriem virs jūras līmeņa.

  Vīru konkurencē 15km garo distanci A. Jubelis veica vienā stundā, piecdesmit minūtēs, uzvarētājam Olavam Lundanesam no Norvēģijas piekāpjoties par nedaudz vairāk kā 15 minūtēm. Sudrabs šveicietim Matiasam Kiburcam, bet bronza Austrijas sportistam Gernotam Keršbaumeram.

  Distances pirmo daļu labā ātrumā veica Dāvis Dišlers, kurš gan pēdējos kilometros pieļāva kļūdas un zaudēja daudz laika, tomēr jau distances sākumā neatzīmējās devītajā kontrolpunktā, pirms kura bija dzirdināšanas stacija. Uldim Upītim debijas čempionātā 64. vieta.

  "Šādā apvidū mana pārliecība nav diezko laba, tapēc sākums jau bija slikts, ar nelielam kļūdām un nepareizu variantu. Tad jau mani saķēra citi sportisti un arī fiziski sajūtas uzlabojās kopā skrienot, un tā kopā ar dāņu sportistu skrējām līdz beigām. Fiziski kalnos biju krietni labāks par viņu, tāpēc līdzenajās daļās un pret kalnu vairāk skrēju pa priekšu, bet toties noskrējienos bija problēmas turēties viņam līdzi. Ar rezultātu un skrējienu esmu apmierināts," tā A. Jubelis.

  Dāmu konkurencē labākā starp latvietēm bija Laura Vīķe, kura gandrīz 12km garo distanci veica vienā stundā 46 minūtēs un finišēja 45. vietā. Tikai 20 sekundes ilgāk distancē pavadīja Līga Valdmane, kurai 46. vieta, bet Iritai Puķītei 64. vieta. Otrā zelta medaļa šajā čempionātā Zviedrijas sportistei Tuvei Aleksandersonei, sudrabs krievu sportistei Natālijai Gemperlei, bet bronza šveicietei Jūlijai Grosai.

  Visi rezultāti: http://www.eoc2018.live/eoc2018-live/day6.html 

  Nākamie starti, kuri pulcēs vienkopus visus pasaulē labākos orientieristus, paredzēti augustā, kad Latvijā norisināsies Pasaules čempionāts orientēšanās sportā.

Atlikušo zīmju skaits:

0.027913093566895