Ziņas - Eiropas čempionāta stafetē dāmām 10., vīriem 14. vieta ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
23.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Eiropas čempionāta stafetē dāmām 10., vīriem 14. vieta

  13.05.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Sestdien Eiropas čempionātā aizvadītas stafetes sacensības, kur Latvijas dāmu komandai 10. vieta, bet vīriem 14. vieta.

  Dāmu stafetē pirmo etapu Latvijas komandas sastāvā veica Inga Dambe, kura, iekļaujot arī valstu otrās komandas, finišēja 20. vietā, vairāk kā trīs minūtes aiz līderēm. Otrajā etapā Laura Vīķe komandu pacēla par trim vietām, ko trešajā etapā vēl par vienu pozīciju uzlaboja Sandra Grosberga. Valstu vērtējumā Latvijai 10. vieta, kas ir viens no labākajiem dāmu stafetes rezultātiem Eiropas čempionātos.

  Šis noteikti nebija rezultāts, ko gaidījām un uz ko esam spējīgas, tomēr apvidus un vienkāršā distance šoreiz nerunāja mums par labu. Pēdējā etapā startēju grupā, taču pieļāvu divu minūšu kļūdu uz pirmo punktu, kas dabā bija novietots pie nokrituša koka saknes, bet kartē un leģendā apzīmēts kā biezoknis. Biju pilnīgā šokā par kaut ko tādu, ko vēl papildināja bērnu līmeņa punkti distances vidū un mana motivācija cīnīties arvien noplaka,” komentē S. Grosberga.

  Vīru konkurencē Latviju pārstāvēja divas komandas: Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais un Artūrs Pauliņš, kā arī Dāvis Dišlers, Uldis Upītis, Andris Kivlenieks. Lielisku sniegumu pirmajā etapā rādīja D. Dišlers, kurš stafetes maiņā ieradās 9. vietā tikai 20 sekundes aiz līderu komandas, kā arī A. Jubelis, kurš finišēja 16. vietā nedaudz mazāk kā minūti aiz līderiem. Otrajā etapā finišu reizē sasniedza M. Sirmais un U. Upītis, ieņemot attiecīgi 15. un 16. vietu, tomēr esot jau vairāk kā piecas minūtes aiz līderu komandām. Trešajā etapā stabilu sniegumu rādīja Artūrs Pauliņš, kurš distanci veica bez kļūdām un finišēja 17. vietā, kas valstu vērtējumā deva 14. vietu, bet 20. vietā finišu sasniedza Andris Kivlenieks.

  Bija patīkami, ka izdevās atgūties pēc nepatīkamas slimības. Kļūdas nepieļāvu, fiziski kalnos jutos ļoti labi, bet beigās pietrūka nedaudz “sestā ātruma”, ko slimība visticamāk atņēma, tāpēc neriskēju, bet bija labi kontrolēts skrējiens ar garāko farstu beigās. Jūtos labi un esmu gatavs garajai distancei,” tā A. Jubelis.

  Sacensības svētdien noslēgsies ar garo distanci, kur Latviju pārstāvēs Laura Vīķe, Līga Valdmane, Irita Puķīte, Andris Jubelis, Dāvis Dišlers un Uldis Upītis.

  Plašāka informācija sacensību mājaslapā: http://www.eoc2018.live/eoc2018-live/day5.html

Atlikušo zīmju skaits:

0.02812385559082