Ziņas - Vīķe un Pauliņš Eiropas čempionāta vidējā distancē uzrāda karjeras labākos rezultātus ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
23.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Vīķe un Pauliņš Eiropas čempionāta vidējā distancē uzrāda karjeras labākos rezultātus

  09.05.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Trešdien Šveicē sadalītas medaļas Eiropas čempionāta vidējā distancē, kur labāko rezultātu starp Latvijas sportistiem – 23. vietu – uzrādīja Laura Vīķe, bet starp vīriešiem 28. vietā Artūrs Pauliņš.

  Vidējās distances fināla sacensībām bija izvēlēts kalnains, tomēr kontinentāls apvidus, kurā vietām neizteikts mikroreljefs mijās ar stāvām un aizaugušām nogāzēm. Dienu iepriekš norisinājās vidējās distances kvalifikācijas sacensības, kurās kvalifikācijas robežu pārvarēja Laura Vīķe, Inga Dambe un Artūrs Pauliņš.

  L. Vīķei un A. Pauliņam izcīnītās vietas ir karjeras labākie sasniegumi Eiropas čempionātos, un arī paši sportisti atdzīst, ka ir apmierināti ar savu sniegumu.

  Dāmu konkurencē cīņa par uzvaru neiztika bez intrigas, kur titulētā zviedru sportiste Tuve Aleksandersone (Tove Alexandersson) bija pārliecinoša līdere visas distances garumā, taču pieļāva divu minūšu kļūdu pašās beigās un finišējot astoņas sekundes aiz jaunās Eiropas čempiones Marikas Teini (Marika Teini) no Somijas. Bronza 19 gadus jaunajai šveicietei Simonai Ēbersoldai (Simona Aebersold). Līdz pat pašām beigām šķita, ka par zeltu cīnās cita šveiciete Jūlija Grosa (Julia Gross), taču finišā izrādījās, ka sportiste izlaidusi vienu kontrolpunktu.

  Vidējās distances finālā biju nolēmusi koncentrēties uz tehniski tīru sniegumu un lielā mērā tas izdevās. Kļūdījos uz pirmspēdējo kontrolpunktu, apjūkot neilgi pirms punkta, kā arī iepriekš distancē šur un tur izvēlējos ne tos veiksmīgākos mikro ceļa variantus. Šķiet, ka pietrūkst nedaudz agresivitātes, taču kopumā ar sniegumu un rezultātu esmu apmierināta,” komentē L. Vīķe.

  Starp vīriem savu otro zelta medaļu šajā čempionātā izcīnīja šveicietis Matiass Kiburcs (Matthias Kyburz), kurš par vairāk kā minūti apsteidza savu tautieti un sudraba godalgas ieguvēju Florianu Hovaldu (Florian Howald). Bronza Norvēģijas sportistam Olavam Lundanesam (Olav Lundanes).

  Šodien bija plāns skriet bez kļūdām. Iesāku distanci samērā lēni, kas atspoguļojas splitos, bet distances turpinājumā spēju palielināt tempu un aizskriet līdz 28. vietai. Fiziski jutos ļoti labi visas distances garumā un beigās pat skrēju daudz ātrāk kā sākumā. Plānu izpildīju un par tehnisko pusi esmu ļoti gandarīts. Labāka starta pozīcija un nedaudz savādāks orientēšanās plāns, iespējams, ļautu pat pacīnīties par TOP15. Kopumā esmu apmierināts ar savu sniegumu, bet rezultāts varēja būt nedaudz labāks. Ir samērā liela vieta izaugsmei,” tā A. Pauliņš.

  Finālam nekvalificējās pārējie izlases sportisti – Līga Valdmane, Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Dāvis Dišlers, Uldis Upītis, Andris Kivlenieks, Mārtiņš Sirmais un Andris Jubelis, kurš izstājās slimības dēļ.

  Eiropas čempionāts ceturtdien turpināsies ar jaukto sprinta stafeti, kur Latvijas komandas sastāvā startēs Sandra Grosberga, Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers un Irita Puķīte.

  Plašāka informācija sacensību mājaslapā: http://www.eoc2018.ch/eoc2018/news.html

Atlikušo zīmju skaits:

0.027801036834717