Ziņas - Pauliņam 38. vieta sprintā Eiropas čempionāta ievadā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Matīss, Modris, Mariss
21.septembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pauliņam 38. vieta sprintā Eiropas čempionāta ievadā

  06.05.2018

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Papildināts ar A. Pauliņa komentāru.

  Eiropas čempionāts orientēšanās sportā šodien sācies ar sprinta sacensībām, kurās starp Latvijas izlases dalībniekiem labāko rezultātu uzrādījis Artūrs Pauliņš, finišējot 38. vietā. Finālam kvalificējās arī Andris Jubelis, kurš ierindojās 54. vietā. Šveicē notiekošais čempionāts turpināsies ar vidējās distances kvalifikāciju otrdien.

  Šveicē, Tičīno kantona Mendrisio pilsētā sprinta distancēs tika sadalīti pirmie medaļu komplekti reizi divos gados notiekošajā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā. Pēc kvalifikācijas sacensībām no rīta tapa skaidrs, ka pēcpusdienā finālā Latvijas izlasi pārstāvēs vienīgi Artūrs Pauliņš un Andris Jubelis.

  Izšķirošajā distancē Latvijas pārstāvjiem neizdevās parādīt savu labāko sniegumu, pieļaujot orientēšanās kļūdas un cīņās par medaļām neiesaistoties. Par čempioniem vīriešu konkurencē kļuva Šveices sportisti Matiass Kiburcs un Daniels Hubmans, kuri uzrādīja vienādu laiku 14:44, bet Artūrs Pauliņš 4,1km garajā distancē atpalika 1:50, ierindojoties 38.vietā, bet Andris Jubelis distancē pavadīja 3:04 ilgāk nekā līderi un finišēja 54.vietā.

  "Kvalifikāciju aizvadīju labā līmenī un fiziski jutos ļoti ideāli. Fināls vēlreiz apliecināja, ka nespēju atjaunoties uz otro startu dienā. Finālā nebiju ne tuvu savam ātrumam, kas distances vidū noveda pie kļūdām, jo zuda koncentrēšanās un vienkārši nespēju redzēt ceļa variantus un arī nespēju realizēt viņus. Sniegums bēdīgs, bet nekādus mērķus sev nebiju uzstādījis, jo šajā sezonā viss ir pakārtots pasaules čempionātam un apzinos, ka uz diviem lieliem mačiem nebūšu savā top formā. Bet lieliska iespēja, lai notestētu sacensību rutīnu un iegūtu kādu pasaules ranga punktu," komentē A. Pauliņš.

  Sieviešu konkurencē par Eiropas čempioni kļuva zviedriete Tuve Aleksandersone.

  Kvalifikācijas barjeru pārvarēt neizdevās pārējiem Latvijas izlases pārstāvjiem - Sandrai Grosbergai, Ingai Dambei, Iritai Puķītei, Elīnai Kārkliņai, Uldim Upītim, Endijam Titomeram, Andrim Kivleniekam un Dāvim Dišleram.

  Eiropas čempionāta sacensību programma turpināsies ar vidējās distances kvalifikāciju otrdien.

  Sacensibu mājaslapa atrodama šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0.027940988540649