Ziņas - Siguldas Valsts ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas uzvar Latvijas Skolu orientēšanās kausā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Oļegs, Vineta
17.augusts /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Siguldas Valsts ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas uzvar Latvijas Skolu orientēšanās kausā

  11.04.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 7 komentāri

  11. aprīlī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aizvadīts 2018. gada Latvijas Skolu orientēšanās kauss. Vislatvijas labākās skolas titulu un SportIdent skolu komplektu izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzija.

  Atšķirībā no pagājušā gada, kad skolu kauss norisinājās četros posmos, šogad tikai aizvadīts tikai viens posms, kopā pulcējot 800 skolēnus no 90 Latvijas skolām.

  Sacensības noritēja trīs daļās – kvalifikācijā, no kuras 12 labākie katrā vecuma grupā piedalījās pusfinālā un pēc tam seši labākie arī finālā. Skolēni startēja piecās vecuma grupās – 17 līdz 20 gadus veci (SV1), 15 līdz 16 gadus veci (SV2), 13 līdz 14 gadus veci (SV3), 11 līdz 12 gadus veci (SV4), 10 gadi un jaunāki (SV5).

  Skolu kopvērtējumā Siguldas Valsts ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja uzvaru. Otrā vieta Ogres pamatskolai, bet trešajā vietā Smiltenes vidusskola.

  Vecāko meiteņu grupā (S1) ātrākā bija Elīza Ozola no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, otrās vietas ieguvēju Magdu Cigli no Siguldas Valsts ģimnāzijas apsteidzot par septiņām sekundēm. Trešajā vietā, gandrīz minūti aiz uzvarētājas, finišēja Selīna Paula Sproģe no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Starp puišiem (V1) pirmo vieto izcīnīja Rihards Krūmiņš no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, sudrabs Kristapam Bruneram no Siguldas Valsts ģimnāzijas, bet bronza Paulam Alberingam no Valmieras Viestura vidusskolas.

  S2 grupā uzvara Kristīnei Brunerei no Siguldas Valsts ģimnāzijas, bet V2 grupā Jēkabs Ločmelis no Valmieras Viestura vidusskolas. S3 grupā labākā Laura Berķe, kura nepārstāvēja nevienu skolu, bet V3 grupā Gustavs Marts Staņa no Rīgas 49. vidusskolas. S4 grupā dalīta pirmā vieta Paulai Ķirkumai no Ādažu vidusskolas un Anetei Stabiņai no Grundzāles pamatskolas, bet V4 grupā uzvara Emīlam Šulcam no Ogres sākumskolas. Visjaunākajā, SV5 grupā, labākie Kitija Abula no Grundzāles pamatskolas un Mārtiņš Cīrulis no Ulbrokas vidusskolas.

  Jāņa Līgata fotogrāfijas no pasākuma iespējams aplūkot šeit

  Visi rezultāti un plašāka informācijas sacensību mājaslapā http://skolukauss.lof.lv/

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 12.04.2018 10:50
  Jānis Bergs
  Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Mēs visi esam sava sporta veida patrioti un protams sāpīgi pārdzīvojam par katru kļūdainu publikāciju. Tāpēc atkārtoju to, ko jau dažus gadus atpakaļ biju ieteicis:
  LOF sabiedrisko attiecību daļai, kad ir rediģējusi rakstu, pirms publicēšanas vajag sazināties ar attiecīgā raksta autoru, nosūtot viņam pārlasīt rediģēto rakstu un ja ir vajadzība, tad pieslīpēt detaļas.
  Īpaši tad, ja raksts ir par atsevišķu OS disciplīnu. T.sk. pat Taku-O, kur ir sava specifika, jo ne vienu reizi vien agrāk par Taku-O tika nopublicētas aplamības :(((
  Nestrēbsim karsto putru ;)))

  P.S.
  Šeit, manis teiktais attiecas arī uz 3 dienu sacensību "KĀPA" komentētājiem, jo gandrīz katrā Kāpā pa mikrofonu par Taku-O komentētājs sarunā daž ne dažādas aplamības un pat muļķības :(((
  Tāpēc lūdzu, KĀPA'2018 komentētājam, pirms KĀPAs sacensībām un vislabāk jau tūlīt pat sazināties ar mani pa e-pastu: orient.navigator@gmail.com
  Ceru uz sapratni.
 • 12.04.2018 09:50
  Māris Stabiņš
  9435
  12.04.2018 09:42
  Sandra Grosberga sacīja:
  Māri, atvainojos par kļūdām šajā rakstā, tā bija neliela mana paviršība. Bet gribētu aicināt problēmas risināt konstruktīvi, nevis agresīvi (runājot arī par daudziem iepriekšējiem gadījumiem), jo uz nevienu darbu federācijā cilvēki nestāv garās rindās. Es cenšos darīt visu pēc labākās sirdsapziņas un tik, cik man pašai sports to atļauj. Kā "LOF sabiedrisko attiecību daļa" šeit parakstos gan es, gan cilvēki pirms manis, kā arī bieži vien tiek publicēti citu iesūtīti raksti. Nesaprotu, kādēļ tieši šodien tā ir kļuvusi par problēmu.
  Atvainošanās pieņemta un piedot arī man! Tomēr ja jau ir publicēti vecākajā grupā pirmo trīs vietu ieguvēji, tad tas ir jādara arī ar pārējo grupu pirmo trīs vietu ieguvējiem.
 • 12.04.2018 09:44
  Māris Stabiņš
  9434
  12.04.2018 09:13
  Viesturs Tamužs sacīja:
  Paldies Mārim Stabiņam par aktivitāti un kritiku! Tikai tad, ja LOF vadība saņem kādu atgriezenisko saiti, ir iespējams uzlabot mūsu darbu, tādēļ jauki redzēt aktivitāti komentāru sadaļā pēc rakstiem. LOF sabiedrisko attiecību daļa ir apmēram sešu orientieristu un LOF darbinieku grupa, kas savu laiku un enerģiju velta LOF publicitātei. Šo darbu koordinē Sandra Grosberga, bet katru konkrēto rakstu raksta cits cilvēks un pielabo vēl kāds cits. Protams, rezultāts varētu būt arī labāks, bet jāņem vērā, ka šo darbu visi (izņemot Sandru) dara ārpus saviem tiešajiem pienākumiem. Tādēļ es ļoti lūdzu komentāros vairāk paslavēt autorus par viņu aktīvo un pašaizliedzīgo darbu, nevis paust aizvainojumu un nepamatotu kritiku. Bez tam, katram mūsu saimes loceklim ir tiesības uzrakstīt jauku rakstiņu pašam, pievienot atbilstošus attēlus un iesūtīt Sandrai, lai to publicētu LOF lapā vai pat plašākai auditorijai. (Raksts par Skolu kausu, piemēram, tikai publicēts arī potālā "Diena"
  Paldies par veiktajiem labokumiem rakstā! Kritika šoriez bija pamatota. Ja būtu bijis publicēts raksta autors , varētu zināt kam zvanīt vai dot ziņu par pamanītajām neprecizitātēm.
 • 12.04.2018 09:42
  Sandra Grosberga
  Māri, atvainojos par kļūdām šajā rakstā, tā bija neliela mana paviršība. Bet gribētu aicināt problēmas risināt konstruktīvi, nevis agresīvi (runājot arī par daudziem iepriekšējiem gadījumiem), jo uz nevienu darbu federācijā cilvēki nestāv garās rindās. Es cenšos darīt visu pēc labākās sirdsapziņas un tik, cik man pašai sports to atļauj.

  Kā "LOF sabiedrisko attiecību daļa" šeit parakstos gan es, gan cilvēki pirms manis, kā arī bieži vien tiek publicēti citu iesūtīti raksti. Nesaprotu, kādēļ tieši šodien tā ir kļuvusi par problēmu.
 • 12.04.2018 09:13
  Viesturs Tamužs
  Paldies Mārim Stabiņam par aktivitāti un kritiku! Tikai tad, ja LOF vadība saņem kādu atgriezenisko saiti, ir iespējams uzlabot mūsu darbu, tādēļ jauki redzēt aktivitāti komentāru sadaļā pēc rakstiem.

  LOF sabiedrisko attiecību daļa ir apmēram sešu orientieristu un LOF darbinieku grupa, kas savu laiku un enerģiju velta LOF publicitātei. Šo darbu koordinē Sandra Grosberga, bet katru konkrēto rakstu raksta cits cilvēks un pielabo vēl kāds cits. Protams, rezultāts varētu būt arī labāks, bet jāņem vērā, ka šo darbu visi (izņemot Sandru) dara ārpus saviem tiešajiem pienākumiem. Tādēļ es ļoti lūdzu komentāros vairāk paslavēt autorus par viņu aktīvo un pašaizliedzīgo darbu, nevis paust aizvainojumu un nepamatotu kritiku.

  Bez tam, katram mūsu saimes loceklim ir tiesības uzrakstīt jauku rakstiņu pašam, pievienot atbilstošus attēlus un iesūtīt Sandrai, lai to publicētu LOF lapā vai pat plašākai auditorijai. (Raksts par Skolu kausu, piemēram, tikai publicēts arī potālā "Diena"
 • 11.04.2018 22:05
  Dainis Aparjods
  9431
  11.04.2018 21:49
  Māris Stabiņš sacīja:
  Gribētos zināt kas raksta šos nepilnīgos rakstus un ko nozīmē šī mistiskā LOF sabiedrisko attiecību daļa? Vispirms tiek nosaukti 1.-3. vietu ieguvēji vecākajā grupā, bet pārējām grupām nosauc tikai pirmo vietu. Pie tam S4 grupā bija divas pirmās vietas, bet nosaukta tikai viena meitene. Par ko tad pārējo grupu dalībnieki ir sliktāki par vecākās grupas dalībniekiem? Kāpēc tad vispār ir jāraksta ķeksīša pēc, ja nevar uzrakstīt kā pienākas?
  Respect-Mārim...!
 • 11.04.2018 21:49
  Māris Stabiņš
  Gribētos zināt kas raksta šos nepilnīgos rakstus un ko nozīmē šī mistiskā LOF sabiedrisko attiecību daļa?
  Vispirms tiek nosaukti 1.-3. vietu ieguvēji vecākajā grupā, bet pārējām grupām nosauc tikai pirmo vietu. Pie tam S4 grupā bija divas pirmās vietas, bet nosaukta tikai viena meitene. Par ko tad pārējo grupu dalībnieki ir sliktāki par vecākās grupas dalībniekiem? Kāpēc tad vispār ir jāraksta ķeksīša pēc, ja nevar uzrakstīt kā pienākas?

Atlikušo zīmju skaits:

0.048966884613037