Ziņas - Latvijas kausa izcīņa turpināsies ar "Rīgas kausiem" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Aleksejs, Aleksis
17.jūlijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas kausa izcīņa turpināsies ar "Rīgas kausiem"

  10.04.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 18 komentāri

  14. un 15. aprīlī Jaunciemā norisināsies vienas no dalībnieku skaita ziņā apjomīgākajām orientēšanās sacensībām Latvijā - "Rīgas kausi".

  "Rīgas kausi" būs otrais Latvijas kausa posms šosezon un pulcēs 850 dalībniekus no 13 valstīm. Gan sestdien, gan svētdien norisināsies sacensības vidējā distancē, uzvarētājus nosakot divu dienu kopvērtējumā, taču elites grupās svētdien dalībnieki startēs iedzīšanā (handikapa starts) atbilstoši pirmās dienas rezultātiem.

  Sacensību organizēšanai izvēlēts pārsvarā parkveida priežu mežs ar priežu jaunaudzēm un detalizētu kāpu reljefu, kur skrienamība būs no teicamas līdz vidējai. 

  Sacensību programma:

  14.04. Vidējā distance 
  Starts plkst. 14:00
  15.04. Vidējā distance
  Starts plkst. 11:00
   
  Kā ierasts, spraigas cīņas par godalgotām vietām norisināsies elites grupās. Vīru konkurencē cīņa par uzvaru norisināsies starp 32 sportistiem, kuru vidū kā galvenie favorīti minami Andris Jubelis, Dāvis Dišlers, Uldis Upītis, Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, kā arī pagājušā gada "Rīgas kausu" uzvarētājs Artjoms Rekuņenko. Spēcīgu konkurenci Latvijas sportistiem sastādīs igauņi Lauri Sild un Timo Sild.
  Dāmu konkurencē sacentīsies 18 sportistes, starp kurām galvenās pretendentes uz uzvaru ir 2017. gada "Rīgas kausu" uzvarētāja Sandra Grosberga, Inga Dambe, Laura Vīķe un Līga Valdmane. 
   
  Sacensības rīko BJC “IK Auseklis” un biedrība SAA „Magnēts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Rīgas kausi norisinās Rīgas orientēšanās nedēļas ietvaros.
   
  Latvijas kauss ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2018. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi norisinās arī Latvijas kausa sacensības orientēšanās sprintā un stafetēs.

   

  Vairāk informācijas sacensību mājas lapā: http://magnets.lv/.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 17.04.2018 12:10
  Jānis Bergs
  9455
  16.04.2018 17:49
  Māris Munkevics sacīja:
  Apšaubu, ka bildes publicēšana negatīvi ietekmē rezultātu. Kā pamatojumu šādām domām varu minēt faktu, ka mana bilde nekad nav bijusi publicēta pie rakstiem, bet tas tik un tā ne reizi man nav palīdzējis uzvarēt sacensībās. :-) :-)
  No vienas puses piekrītu Māra teiktajam, jo man arī ir galīgi vienalga, vai mani kāds bildē vai filmē un to publicē i-neta portālos vai centrālajos medijos vai pat uz daudzstāvu namu fasādes sienām, man no tā ne silts, ne auksts un tas nemazina man prieku piedalīties orientēšanās sporta aktivitātēs.
  Bet no otras puses, visi cilvēki nav 100% vienādi - citam ir tieši tā pat, kā man - ne silts, ne auksts, bet cits pat ļoti sāpīgi to pārdzīvo, īpaši cilvēki ar kompleksiem.
  Tā kā man patīk fotogrāfēt un filmēt, ne vienu reizi vien mani pat izlamāja par to, kad esmu viņu nofotogrāfējis vai filmējis ...
  Tāpēc par bilžu publicēšanu ir jābūt īpaši uzmanīgam.
 • 16.04.2018 17:49
  Māris Munkevics
  Apšaubu, ka bildes publicēšana negatīvi ietekmē rezultātu. Kā pamatojumu šādām domām varu minēt faktu, ka mana bilde nekad nav bijusi publicēta pie rakstiem, bet tas tik un tā ne reizi man nav palīdzējis uzvarēt sacensībās. :-) :-)
 • 16.04.2018 10:39
  Māris Baltiņš
  Turpmāk visos rakstos liekam tikai meža bildes bez cilvēkiem. Arī uzvarētāju bildes neliekam, tikai tukšu pjedestālu... ja nu neveicas nākošajās sacensībās :-)
 • 16.04.2018 09:04
  Vilnis Veļķeris
  Spraigās Rīgas kausu sacensības finišējušas!Ui, kāda likumsakarība, Artjoms Rekuņenko uzvar 1.dienā, bet otrajā dienā 4.vietā, nu tieši tā kā Artūrs Pauliņs Kurzemes pavasarī.........
 • 14.04.2018 06:32
  Jānis Bergs
  9450
  13.04.2018 22:14
  Alvis Reinsons sacīja:
  Man likās, ka paša sportista un konkurentu meistarība nosaka, kāds būs rezultāts un kurš uzvarēs. Laikam kļūdījos, jo izrādās viena bilde jebkuru čempionu var norakt. Pagājušajā gadā starp latviešiem labākais vidējā distancē bija Artūrs un garajā distancē Uldis. Šogad tāpat, neredzu pārsteigumus. Starp citu 2012. g. Olimpiādē karogu nesa Mārtiņš Pļaviņš (negaidīta bronza), 2004. g. Vadims Vasiļevskis (negaidīts sudrabs), 2010. g. Martins Dukurs (sudrabs tolaik bija neslikti), 1998. g. Sandis Prūsis (5.v. divniekos, 6.v. četriniekos). P.S. Tas nav viedoklis, tā ir māņticība.
  Alvis teica:
  "Starp citu 2012. g. Olimpiādē karogu nesa Mārtiņš Pļaviņš ..."
  Labojums:
  Nevis Olimpiādē, bet gan Olimpiskajās spēlēs.
  Izskaidrojums:
  Olimpiāde ir 4 gadu laika periods starp Olimpiskajām spēlēm.
  Tā man kādreiz mācīja Fizkultūras institūtā un droši zinu to, kad tagad LSPA māca tieši to pašu :)))
 • 13.04.2018 22:14
  Alvis Reinsons
  Man likās, ka paša sportista un konkurentu meistarība nosaka, kāds būs rezultāts un kurš uzvarēs. Laikam kļūdījos, jo izrādās viena bilde jebkuru čempionu var norakt.
  Pagājušajā gadā starp latviešiem labākais vidējā distancē bija Artūrs un garajā distancē Uldis. Šogad tāpat, neredzu pārsteigumus.
  Starp citu 2012. g. Olimpiādē karogu nesa Mārtiņš Pļaviņš (negaidīta bronza), 2004. g. Vadims Vasiļevskis (negaidīts sudrabs), 2010. g. Martins Dukurs (sudrabs tolaik bija neslikti), 1998. g. Sandis Prūsis (5.v. divniekos, 6.v. četriniekos).

  P.S. Tas nav viedoklis, tā ir māņticība.
 • 13.04.2018 16:06
  Zanda Abzalone
  Kā piemēru var apskatīties SEB MTB velo maratona nolikuma 18. punktu http://www.velo.lv .
 • 13.04.2018 15:56
  Zanda Abzalone
  Neesmu šīs jomas eksperts, bet kā mums stāstīja, galvenais informēt, kāpēc nepieciešami konkrētie dati, informēt par fotografēšanu un filmēšanu pasākumā, dabūt piekrišanu no fiziskas personas un esot jāparedz arī iespēja, ka datu subjekts var jebkurā brīdī atsaukt savu piekrišanu. Domāju, ka ar sacensību nolikumu un ar v atzīmēšanu pieteikuma sistēmā šo visu var izdarīt. Bet nu noteikti vajadzētu pakonsultēties ar kādu šīs jomas pārzinātāju. Īpaši jūtīgs jautājums ir par nepilngadīgajām personām.
 • 13.04.2018 15:27
  Aigars Andersons
  Paldies Zandai par sakarīgu komentāru par jauno regulu bez metafizikas.
  Var paklausīties ekspertu diskusiju LR raidījumā par šo jomu, kur skaidri norādīts, ka žurnālistikas un mākslinieciskajos nolūkos sabiedrības interešu realizēšanai, drīkstēs publicēt fotogrāfijas arī turpmāk, izņemot dažus atsevišķus gadījumus, kad jāprasa atsevišķa atļauja konkrētajai personai, kura redzama attēlā. Un nevis viņa draugiem, skolotājiem vai klubu vadītājiem :).
  Viņi neko aizliegt nedrīkst.
  Lai gan Latvijas VDI ir īpaši smags gadījums un var izdomāt uz savu galvu visādus brīnumus.
 • 13.04.2018 13:28
  Zanda Abzalone
  Šī gada 25.maijā spēkā stāsies Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošana, līdz ar to visiem pasākumu organizatoriem vajadzētu saprast, ko drīkst darīt, un ko vajag izdarīt, lai nekas netiktu pārkāpts.
 • 13.04.2018 09:52
  Edgars Bernāns
  Pēc māņticīgās analoģijas ar Artūra rezultātiem Kurzemes pavasarī - Artjoms uzvarēs pirmajā dienā, kas nav slikti.

  Ja nopietni, tad nav pamata šādiem apgalvojumiem, kas balstīti uz pseidozinātniskiem pieņēmumiem vai māņticību. LOF sabiedrisko attiecību daļā būtu jābalstās uz racionālām lietām, kas arī tiek darīts.

  Drīzāk ieteicams meklēt atbildes uz jautājumiem sporta psiholoģijā vai kādā citā zinātnē, kas pēta sasniegumu veidošanos sportā.

  Iesaku palasīt par kritisko domāšanu, pievienoju arī saiti uz disertāciju latviešu valodā par šo tēmu.

  Šodien uzmanīgi - 13. datums un piektdiena...
 • 13.04.2018 08:27
  Jānis Bergs
  9442
  12.04.2018 20:38
  Māris Stabiņš sacīja:
  Guntar, nejauc divas dažādas lietas. Es būtu bijis daudz priecīgāks ja Artūra foto kā uzvarētāja foto varētu publicēt pēc Kurzemes pavasara sacensībām nevis pirms. Šoreiz šis foto ietekmēja rezultātu. Tādas lietas kas notika ar Artūru distancē nenotiek tāpt vien. Fotogrāfijām ir liels spēks un ir jāzin kurā brīdī fotogrāfēties un kad publicēt fotogrāfijas. Pirms atbildīgām sacensībām vispār nekādas fotogrāfēšanās! Tas protams ir mans viedoklis un nevienam to neuzspiežu.
  Vēlreiz pārlasīju gan Māra, gan Guntara teikto un visu pārdomāju par fotogrāfiju publicēšanu.
  Atceros, ko man reiz teica viens jurists tieši par šo jautājumu: "Fotogrāfijā attēlotā persona, ja tai ir pretenzijas par viņa publicēšanu medijos, var tiesāties gan ar sacensību rīkotāju, gan arī ar pašu fotogrāfu".
  Cerēsim, ka šīs domstarpības nenonāks līdz tiesvedībai, jo diez vai tas godu darīs mums visiem kopumā.

  P.S.
  Nezinu, kā ir teikts O'skrējiena u.c. OS disciplīnu noteikumos, bet Taku-O disciplīnas noteikumos 9.4. punktā ir teksts šādā redakcijā:
  "Ar pieteikumu sacensībām dalībnieki apliecina, ka neiebilst sacensību laikā organizatoru uzņemto fotogrāfiju un videomateriālu izmantošanai sacensību publiskajos materiālos, ja vien netiek norādīts savādāk."
 • 13.04.2018 07:23
  Jānis Bergs
  Lai izvairītos no pretenzijām, pārpratumiem u.c. domstarpībām ierosinu gan rakstu autoriem, gan arī LOF sabiedrisko attiecību daļai, ja viņu rīcībā nav konkrētās personas fotogrāfija, to palūgt pašai personai par kuru tiek rakstīts, nevis nokopēt no Magnēta vai citu klubu mājas lapām.
  Ar mūsdienu tehnoloģiju fotogrāfiju aizsūtīt var dažu sekunžu laikā, nevis tā kā senāk - bija jāgaida vairākas dienas, ja ne pat nedēļas, kamēr pastnieks to iemetīs tavā pasta kastītē.
  Jau citā komentārā, šeit foruma sadaļā, reiz rakstīju:
  Nevajag strēbt karsto putru ;)))
 • 12.04.2018 20:38
  Māris Stabiņš
  9440
  12.04.2018 17:23
  Guntars Mankus sacīja:
  Ieteiktu Tev, Māri, izturēties ar cieņu vismaz pret savu kluba biedru rezultātiem, kuru dēl viņi ir pelnījuši būt tieši šo konkrēto sacensību rakstu fotogrāfijās.
  Guntar, nejauc divas dažādas lietas. Es būtu bijis daudz priecīgāks ja Artūra foto kā uzvarētāja foto varētu publicēt pēc Kurzemes pavasara sacensībām nevis pirms. Šoreiz šis foto ietekmēja rezultātu. Tādas lietas kas notika ar Artūru distancē nenotiek tāpt vien. Fotogrāfijām ir liels spēks un ir jāzin kurā brīdī fotogrāfēties un kad publicēt fotogrāfijas.
  Pirms atbildīgām sacensībām vispār nekādas fotogrāfēšanās!
  Tas protams ir mans viedoklis un nevienam to neuzspiežu.
 • 12.04.2018 20:30
  Māris Stabiņš
  9437
  12.04.2018 09:44
  Sandra Grosberga sacīja:
  Artjoma bilde šeit ir tādēļ, ka viņš ir pagājušā gada Rīgas kausu uzvarētājs un viņa bildi ņēmu no Magnēta lapas. Tiešām nesaprotu, kā ar šo bildi kādam tiek kaitēts.
  To nu gan tu pati ļoti labi zini kā tiek kaitēts. Ja Tavs foto pagājušā gada rudenī nebūtu bijis uz visām Pasaules kausa afišām Cēsīs un A2 šosejas malā ,tad sprintā būtu tikusi vismaz finālā. Tas protams ir mans viedoklis un esmu vairākkārt pārliecinājies ka šāda lieka publicitāte tikai traucē.
  Kad ieraudzīju Artūra foto rakstā pirms Kurzemes pavasara uzreiz sapratu ka kautkas atgadīsies un Artūrs pirmais Kurzemes pavasarī nebūs. To jau nosaka augstāki spēki. Tā arī notika.
  Lielākais lāča pakalpojums mūsu labākajiem olimpiešiem ir karognesēja pienākumu uzticēšana. Tam kas olimpiādes atklāšanas parādē nes karogu vienmēr kautkas atgadās un no plānotās medaļas nekas nesanāk. Karogs ir jānes komandas debitantiem kas uz neko nepretendē.
 • 12.04.2018 17:23
  Guntars Mankus
  Ieteiktu Tev, Māri, izturēties ar cieņu vismaz pret savu kluba biedru rezultātiem, kuru dēl viņi ir pelnījuši būt tieši šo konkrēto sacensību rakstu fotogrāfijās.
 • 12.04.2018 09:44
  Sandra Grosberga
  Artjoma bilde šeit ir tādēļ, ka viņš ir pagājušā gada Rīgas kausu uzvarētājs un viņa bildi ņēmu no Magnēta lapas. Tiešām nesaprotu, kā ar šo bildi kādam tiek kaitēts.
 • 11.04.2018 22:05
  Māris Stabiņš
  Lūgums LOF sabiedrisko attiecību daļai turpmāk pirms sacensību rakstos nelikt fotogrāfijas ar Azimuta sportistiem!
  Kad būs raksts par Mazo balvu lūdzu, bet Kurzemniekiem ir savi sportisti un Rīgai arī savi sportisti kuru fotogrāfijas likt klāt pie rakstiem pirms starta. Kad sacensības beigušās lūdzu lieciet, bet šādu rīcību pirms sacensībām es uzskatu par kaitniecību.

Atlikušo zīmju skaits:

0.042813062667847