Ziņas - Kurzemes pavasarī uzvar Grosberga un Upītis ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
20.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Kurzemes pavasarī uzvar Grosberga un Upītis

  08.04.2018

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | 5 komentāri

  7. un 8. aprīlī Dobeles pusē ar “Kurzemes pavasara” sacensībām atklāta 2018. gada Latvijas kausa sezona izcīņa orientēšanās sportā. Divu dienu kopvērtējumā elites grupās uzvaru svinēja Sandra Grosberga (Meridiāns/CPSS/Pārgauja) un Uldis Upītis (Kāpa OK).

  Divu dienu sacensības “Kurzemes pavasaris” jau tradicionāli ir kļuvušas par pavasara vēstnesi orientieristu vidū un ik gadu pulcē kuplu dalībnieku skaitu. Šogad kalnainajā un tehniski izaicinošajā apvidū ap Vipēdes ezeru devās teju 800 dalībnieki no desmit valstīm.

  Sestdien norisinājās sacensības vidējā distancē, kas reizē bija arī Pasaules ranga posms (WRE) elites grupās, savukārt vietu galējo sadalījumu un kopvērtējuma uzvarētājus noteica garā distance svētdienā.

  Dāmu elitē pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā izcīnīja S. Grosberga, uzrādot labākos laikus abās dienās un otrās vietas ieguvēju Lauru Vīķi (Kāpa OK) apsteidzot par nedaudz vairāk kā septiņām minūtēm. Trešā vieta Līgai Valdmanei, no uzvarētājas atpaliekot 8 minūtes 10 sekundes.

  Pirms vidējās distances starta biju mazliet uztraukusies, jo biju pati sev uzlikusi spiedienu un gaidīju labu rezultātu. Varbūt tā dēļ arī bija grūti ieskrieties un atrast plūdumu, kas izdevās tikai uz beigām, kad panācu Lauru Vīķi. Garajā distancē jau startēju krietni mierīgāka, tomēr īpaši atslābusi nebiju, jo pusotras minūtes pārsvars šādā apvidū nav nemaz tik liels. Izdevās noturēt samērā labu ātrumu visas distances garumā un arī mazās kļūdās varbūt var salasīt aptuveni minūti,“ aizvadītos startus komentē S. Grosberga.

  Daudz spraigāka cīņa par uzvaru izvērtās vīru konkurencē. Vidējā distancē uzvaru svinēja Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), par sešām sekundēm apsteidzot Dāvi Dišleru (Ozons), bet par minūti un vienpadsmit sekundēm Andri Jubeli (Mežmalas/Madona). Garajā distancē dalībniekiem bija jāveic vairāk kā 16 kilometri tehniski sarežģītā un daļēji kalnainā apvidū, kur lielisku sniegumu rādīja juniors U. Upītis. Jaunais sportists pirmajā dienā finišēja 9. vietā, taču garajā distancē bija par gandrīz trīs minūtēm ātrāks kā tuvākie sekotāji, kas ļāva pakāpties un izcīnīt uzvaru kopvērtējumā. Divu dienu summā tikai trīs sekundes lēnāks bija D. Dišlers, bet trešajā vietā, minūti un 43 sekundes aiz līdera, finišēja Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK).

  Vidējā distancē nejutos pārāk komfortabli kartē un visu laiku sanāca raustīties distancē. Pieļāvu arī divas lielākas kļūdas, kas neļāva uzrādīt pārāk labu rezultātu. Garajā distancē izdevās daudz labāks skrējiens tehniski. Arī fiziski šodien jutos nedaudz labāk. Izskatās [pēc GPS], ka garajos etapos izvēlējos labus variantus, un tā arī bija viena no galvenajām atslēgām uz uzvaru. Pēc vidējās distances uzvara kopvērtējumā izskatījās maz ticama, bet par TOP3 pacīnīties šķita reāli. Tomēr ar nelielu konkurentu palīdzību izdevās arī izcīnīt savu pirmo uzvaru Latvijas kausā pieaugušajiem,” komentē U. Upītis.

  Pirmās dienas uzvarētājs A. Pauliņš arī garajā distancē rādīja pārliecinošu sniegumu lielāko daļu distances, taču beigās pieļāva četru minūšu kļūdu, kas liedza cīnīties par vietu labāko trijniekā.

  Latvijas kausa izcīņa ar sacensībām “Rīgas kausi” turpināsies nākamajā nedēļas nogalē, 14. un 15. aprīlī, Jaunciemā.

  Latvijas kauss ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2018. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi norisinās arī Latvijas kausa sacensības orientēšanās sprintā un stafetēs.

  Visi rezultāti un elites grupu GPS ceļi pieejami sacensību mājaslapā https://www.pavasaris.lv/lv

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 09.04.2018 21:10
  Kristīne Bertuka
  Tas, ka kartes ir maisiņos ir lieliski, bet kartes maisiņam vajadzētu būt ciet vai vismaz tādas kvalitātes, lai locot, ņurcot, burzot karti, tā netraumētu papīru. Man, piemēram, karte vienā locījuma vietā bija ieplīsusi un šajā gadījumā nekāds sakars ar mitrumu (tas gan manu sniegumu neietekmēja). Protams, Artūra karte vispār izskatās traģiski un saskare ar mitrumu jau nu gan šajā sporta veidā ir ikdiena, nevis izņēmums.
 • 09.04.2018 18:17
  Māris Stabiņš
  Visos LK posmos? Tā nu gan nav taisnība OK Azimuts kartes drukā pie Lazdāna Šīs kartes vispār nav jāliek maisiņos un ir mitrumizturīgas. Pagājušajā gadā tā bija gan Mazajā balvā gan Azimuta 3 dienās. Tāpat arī visās Azimuta kārtās pieaugušo grupās. Nekad nekādu problēmu nav bijis. Kvalitāte pārbaudīta un varu ieteikt citiem sacensību rīkotājiem arī.
 • 09.04.2018 10:28
  Edgars Sparāns
  9425
  08.04.2018 22:54
  Artūrs Pauliņš sacīja:
  Es nedaudz savādāk redzēju bildi dzīvē! Sacensības, protams, augstā līmenī visādā ziņā - apvidus, organizēšana, distanču plānošana, atmosfēra, laika apstākļi utt.. Bet nu kartes papīrs ļoti apšaubāms un nekvalitatīvs.
  Kartes papīrs ir tas pats, kas visos LK posmos. Papīrs nav ūdens izturīgs, tādēļ tika lietoti maisiņi. Šāds modelis tiek lietots arī Pasaulēs čempionātos. Šajā gadijumā kartei ir ticis klāt ūdens kaut kur iekrītot, jeb saslapinot pašu karti, līdz ar to rokās ņurcot karti tā var izšķist. Domāju, ka tie, kas nesaslapināja karti no elites, šādas problēmas nebija. Ar šo visu gribēju pateikt, ka papīrs un drukas tehnoloģjija bija tā pati, ko izmantoju visu orientēšanās karšu drukāšanai.
 • 09.04.2018 09:46
  Igors Bužs
  Piekrītu Artūram un papildinu ar jautājumiem:
  Kāpēc nebija nodrošināta karte pret samirkšanu?
  Kāpēc 15000 mērogā 2,5 m augstumlīknes?
  Kāpēc zaļā krāsa bija ļoti tumša, kas neļāva labi salasīt reljefu?
  Kāpēc skrienamība krasi atšķirās, ja attēlota ar vienādu simbolu?
 • 08.04.2018 22:54
  Artūrs Pauliņš
  Es nedaudz savādāk redzēju bildi dzīvē! Sacensības, protams, augstā līmenī visādā ziņā - apvidus, organizēšana, distanču plānošana, atmosfēra, laika apstākļi utt.. Bet nu kartes papīrs ļoti apšaubāms un nekvalitatīvs.

Atlikušo zīmju skaits:

0.063001155853271