Ziņas - 2007. gada nozīmīgākie sasniegumi orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

17.oktobris /
Karīna, Gaits
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

  • 2007. gada nozīmīgākie sasniegumi orientēšanās sportā

    02.01.2008

    jwoc

    Gada notikumi orientēšanās sportā! Lasi vairāk!

     

     

     

     

    FEBRUĀRIS

    Eiropas Jauniešu čempionāts Ziemas orientēšanās sportā (Austrija, Zalcburga)

    • - ļoti labus rezultātus vidējā distancē uzrāda brāļi Raivo un Andris Kivlinieki, kas 36 jauniešu konkurencē attiecīgi ierindojās 8. un 9. vietā.

    MAIJS

    Baltijas valstu čempionāts orientēšanās sportā (Igaunija, Tartu)

    • - Latvijas izlases sportisti var lepoties ar 3 zelta medaļām - Līgai Valdmanei (S14), Valteram Lubinskim (V14) un Andrim Jubelim (V18), 3 sudraba medaļām - Raivo Kivleniekam (V16), Kristai Mihailovai (S 20) un Edgaram Bertukam (VE), kā arī 3 bronzas medaļām - Laurai Nīmantei (S16), Arturam Pauliņam (V18) un Kalvim Mihailovam (V20).
    • - stafetēs Latvijas izlases elites grupas vīru 1. komanda - Jānis Krūmiņš, Gundars Šmitiņš un Edgars Bertuks - izcīna pārliecinošu 1. vietu.
    • - Elites grupā labākā no Latvijas šoreiz ir Una Bērziņa - 4. vietā, vīru konkurencē Jānim Krūmiņam 4. vieta, Artim Ločmelim - 6. vieta.

     

    JŪNIJS

    Latvijas čempionāts sprintā un garajā distancē (Latvija, Jēkabpils rajons)

    • - Elites grupā sieviešu konkurencē jau otro gadu pēc kārtas gan sprintā, gan garajā distancē par Latvijas čempioni kļuva Aija Skrastiņa, savukārt vīru konkurencē sprinta distancē uzvaras laurus plūca Mārtiņš Sirmais, bet garajā distancē - Jānis Krūmiņš.

     

    Eiropas jauniešu čempionātu orientēšanās sportā (Ungārija, Egera)

    • - Bronzas medaļu sprinta distancē izcīna Artūrs Pauliņš (V 18 grupā), desmitniekā vēl viens Latvijas sportists - Andris Jubelis - 8. vieta,
    • - 16 grupas meitenes - Ieva Rukšāne, Madara Freimane un Sabīne Tilta - izcīna augsto 6. vietu 22 komandu konkurencē.

    „Kāpa" trīsdienas (Latvija, Liepāja)

    • - Pēdējo 10 gadu rekords dalībnieku skaitam - 1855.
    • - Otrā sacensību diena bija arī Pasaules ranga ieskaites sacensības, tāpēc pulcēja kopā spēcīgākos sportistus arī no Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Zviedrijas.
    • - Elites grupas vīriem kopvērtējumā uzvar Mārtiņš Sirmais, otrais - Jānis Krūmiņš, trešais - Edgars Bertuks, Sieviešu grupā par uzvarētāju kļūst lietuviete Sandra Paužaite, otrā vēl viena Lietuvas pārstāve - Inga Kazlauskaite, trešā zviedriete Lina Backstrom, un ceturto vietu izcīna labākā orientieriste no Latvijas - Aija Skrastiņa

     

    JŪLIJS

    Pasaules Junioru čempionāts orientēšanās sportā (Austrālija, Dubbo)

    • - Latvijas junioru izlases komanda - Anatolijs Tarasovs, Kalvis Mihailovs un Mikus Žagata - izcīna 3. vietu stafetēs. Tas ir līdz šim labākais Latvijas izlases junioru sasniegums Pasaules Junioru čempionātos,
    • - Vidējās distances finālam kvalificējas Rasa Brūna, Anatolijs Tarasovs un Kalvis Mihailovs.

    Pasaules kauss, 4. posms (Zviedrija, Mjölby)

    • - Mārtiņš Sirmais izcīna 3. vietu.

     

    Pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā (Somijā, Kuusamo)

    • - Maira Liepa no orientēšanās kluba „Seniors" 60 gadīgo sieviešu grupā izcīna sudraba medaļu,
    • - Alīda Ābola - 4. vieta 50 gadīgo sieviešu grupā,
    • - Baiba Ozola - 6. vieta 40 gadīgo sieviešu grupā.

     

    Latvijas čempionāts veloorientēšanās (Latvija, Smiltene)

    • - par Latvijas čempioniem velo orientēšanās sportā īsajā un garajā distancē kļūst Dina Zobena, Ants Grende un Uģis Voiceščuks.

     

    AUGUSTS

    Eiropas čempionāts rogainingā (Latvija, Smiltene)

    •- 1. vietas - Alīdai Ābolai un Baibai Ozolai gan sievieš, gan arī sieviešu veterānu grupā (WV, WO), Jānim Nāgelim un Pēterim Zariņam vīriešu veterānu grupā (MV) Ilgonim Krūmiņam un Jānim Biezajam vīriešu super-veterānu konkurencē (MSV), savukārt Mārai Bolšteinai un Veltai Zjatkovai sieviešu super-veterānu konkurencē (WSV), junioru jaukto komandu konkurencē - Uģim Kampusam un Dacei Bužai (XJ),

    • - 2. vietas iegūst Ainārs Skrubis un Anita Liepiņa jaukto komandu grupā, Toms Purgailis un Ansis Šinke, kā arī Katrīna Kosmačeva un Madara Freimane junioru grupās, Jānis Tamužs, Zigmārs Gailis, Liene Veispale junioru jaukto komandu konkurencē , Aivars Mihailovs un Nikolajs Lucāns vīriešu veterānu konkurencē.
    • - 3. vietas iegūst Roberts Krastiņš un Mārcis Bogdanovs junioru grupā, Kaspars Vīksne, Vieda Lūsa un Nauris Spalviņš junioru jaukto komandu grupā, Gunta Lebedoka un Iveta Zāģere sieviešu veterānu grupā, Jānis Virbulis un Edgars Ruža vīriešu veterānu grupā, Rudīte Šterna un Ilmārs Limbēns jauktajā super-veterānu grupā, Inguna Čākure, Pēteris Īvāns un Rainers Meiers jauktajā veterānu grupā.

    Pasaules čempionāts orientēšanās sportā (Ukraina, Kijeva)

    • - Sprinta distancē Latvijas izlases līderis Mārtiņš Sirmais, cīnoties par sekundes desmitdaļām, ieguva augsto 5. vietu. Tas ir labākais Latvijas izlases sportistu sniegums Pasaules čempionātos,
    • - Latvijas izlasei veiksmīgāki starti kvalifikācijas skrējienos, kas dod iespēju cīnīties finālā: Zanda Abzalone, Jānis Krūmiņš un Edgaram Bertukam startē garās distances finālos. Sprinta finālā startē arī Aija Skrastiņa, Zanda Abzalone, Edgars Bertuks un Mārtiņš Sirmais, bet garās distances finālā - Jānis Krūmiņš,
    • - vidējā distancē 3 latvieši finišē starp 20 labākajiem: Aija Skrastiņa (18.v.), Edgars Bertuks (16.v.) un Mārtiņš Sirmais (18.v.).

    SEPTEMBRIS

    Pasaules Karavīru čempionāts orientēšanās sportā (Horvātija, Zagreba)

    • - garajā distancē - 13 km - Mārtiņš Sirmais iegūst bronzas medaļu,
    • - garā distance veiksmīga arī Aijai Skrastiņai, kas ieguva 7. vietu dāmu konkurencē, un Edgaram Bertukam, kas ierindojās 9. vietā,
    • - vidējā distancē Aijai Skrastiņai un Mārtiņam Sirmajam 6. vietas, Edgaram Bertukam - 10. vieta.

    Latvijas Čempionāts vidējā distancē un stafetēs (Latvija, Balvi)

    • - Pieteicies rekordliels dalībnieku skaits - 675 dalībnieki (265 sievietes, 410 vīrieši) startam vidējā distancē, bet uz stafetēm - 185 komandas,
    • - Par Latvijas čempioniem vidējā distancē kļūst Iveta Stīpiņa-Brūvere no kluba „Viga" un Mārtiņš Sirmais no Madonas BJSS,
    • - klubu čempionu titulus sieviešu konkurencē iegūst klubs „Viga", vīriem - Madonas BJSS.

    Baltic Junior Cup 2007 (Latvija, Lielupe)

    • - S20 grupā par pārliecinošu uzvarētāju kļūst Ineta Purviņa,
    • - S18 grupā par jauku pārsteigumu parūpējas Marita Freimane un Ilze Cahrausa, kas ieņēma goda pjedestāla divus augstākos pakāpienus,
    • - V18 grupā pirmajā sešiniekā iekļūst 4 latvieši - 2. vieta Andrim Jubelim, 3.veita - Andrim Kivleniekam, 4. vieta Kārlim Dišleram, bet 5. vietā Artūrs Pauliņš.
    • - V 16 grupā 2.vieta - Raivo Kivleniekam.

    OKTOBRIS

    Latvijas Čempionāts maratona distancē (Latvija, Raiskums)

    • - elites grupā par čempioniem kļūst Jānis Krūmiņš un Mārīte Knēta.

    Latvijas Čempionāts nakts orietnēšanās (Latvija, Jaunciems)

    • - elites grupā par čempioniem kļūst Jānis Krūmiņš un Aija Skrastiņa.

    European Junior Cup ( Francija, Nant)

    • - Anatolijs Tarasovs sprintā 14. vieta, garajā distancē 13. vieta.

     

     

    FOTO:

    • - Latvijas junioru izlases komanda - Anatolijs Tarasovs, Kalvis Mihailovs un Mikus Žagata - Pasaules Junioru čempionātā iegūst 3.vietu stafetēs
    • - Mārtiņš Sirmais izcīna 3. vietu Pasaules Kausa 4.posmā





Atlikušo zīmju skaits:

0,044044017791748