Ziņas - Noslēdzies Latvijas Telpu orientēšanās kauss 2017 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Oļegs, Vineta
17.augusts /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noslēdzies Latvijas Telpu orientēšanās kauss 2017

  04.12.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar sacensībām Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF) 3. decembrī noslēdzās rudens gaidītākais orientēšanās sacensību seriāls – Latvijas Telpu orientēšanās kauss 2017. Šogad sacensības notika sešos posmos sešās dažādās ēkās Rīgā un Rīgas apkārtnē. Par godalgotām vietām cīnījās teju 500 dalībnieki.

  Kopvērtējumā dalībnieki cīnījās par uzvaru trīs vecuma grupās. S21 grupā uzvaru izcīnīja Laura Elīza Lapiņa (Auseklis IK), kura pērn bija S16 grupas uzvarētāja, savukārt V21 grupā uzvara Alvim Reinsonam (Mežmalas/Madona), kurš kopvērtējuma līdera titulu izcīnīja jau otro gadu pēc kārtas.

  "Uzvarēt man palīdz tas, ka izdodas ātri domāt. Distancē bieži vien izvietotas lentas un citi šķēršļi, kas procesu sarežģī, taču, ja pirmajā distancē vēl kļūdas gadās, tad otrajā daudz ko jau atceros no galvas. Protams, arī jāvar ātri skriet cauri visiem telpu gaiteņiem, un tur tas rezultāts arī rodas," sacīja A. Reinsons, raksturojot, kā viņam izdodas tik veiksmīgi sacensībās startēt. Viņš piedalījās visos kausa posmos un tikai vienā - 5. posmā - neuzvarēja, jo distancē izlaida kontrolpunktu.

  A. Reinsons uzvaru izcīnīja ar 4000 punktiem, savukārt 2. vietā ar 3593 punktiem ierindojās Valters Āboliņš (Seksīgie), bet 3. vietā, atpaliekot vien vienu punktu, Atis Krūmiņš (Ozons).

  Attēlā no kreisās: Valters Āboliņš, Alvis Reinsons, Atis Krūmiņš.

   

  Savukārt Laura Elīza Lapiņa starp visiem posmiem kā savu favorītu izcēla posmu Rīgas Nacionālajā Sporta manēžā. "Labirinti telpu orientēšanās sacensībās netiek bieži izmantoti, taču man tie ļoti patīk - es vienkārši paskatos, kurā vietā kartē ir punkts un ar acīm spēju dabā ātri izsekot, kur jāskrien," norādīja sportiste. Viņa orientējas arī mežā un atzina, ka orientēšanās telpās prasa lielāku koncentrēšanos. "Ja vienā brīdī novērsies, uzreiz esi pazudis un viss jāsāk no sākuma."

  Uzvaru viņa izcīnīja ar 3840 punktiem. 2. vietā ar 3790 punktiem Ieva Rukšāne (Kāpa OK), bet 3. vietā - Ieva Nāgele ar 3757 punktiem.

  Attēlā no kreisās: Ieva Rukšāne, Laura Elīza Lapiņa, Ieva Nāgele.

   

  V40 grupā cīņa par uzvaru bija visai sīva. To, kurš ierindosies pirmajā vietā, izšķīra pēdējais posms, kurā precīzāks izrādījās Guntars Mankus (Saldus OK) (3831 punkti). 2. vietu kopvērtējumā ieguva Gatis Dzērve (Kāpa OK) (3779 punkti), bet 3. vietu - Ivars Žagars (Ozons), kurš līdz pat 5. posmam godam sargāja līdera titulu. Savukārt S40 grupā līderes titulu 2017. gada telpu orientēšanās sezonā ieguva Ilze Vilks (Auseklis IK). Pirmie posmi viņai bija mazāk veiksmīgi, taču ar katru nākamo veicās aizvien labāk. Tuvāko konkurenti Inesi Kauķi (Briksnis SK) kopvērtējumā viņa apsteidza par 89 punktiem, bet 3. vietā ierindojās Aiga Kalniņa (Bez kompasa), atpaliekot vien četrus punktus no trešās vietas.

  Abās jauniešu grupās - gan V16, gan S16 - absolūts triumfs Auseklis IK sportistiem. V16 grupā 1. vieta Rihardam Gailim (3870 punkti), 2. vieta Kārlim Stradiņam (3571 punkti), bet 3. vieta Renāram Steselim (3515 punkti). Savukārt S16 grupā līdere Alise Zagorska (3889 punkti), 2. vietā - Aiga Irbe Blūma (3515 punkti), bet 3. vietā - Kristīne Berķe (3365 punkti).

  Visi rezultāti pieejami šeit.

   

  Šogad Telpu orientēšanās līgas sacensības notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, LU galvenajā ēkā, Rīgas Nacionālajā Sporta manēžā, LU Materiālu mehānikas institūtā, Babītes vidusskolā un LU PPMF. 

  Telpu orientēšanās ar katru gadu piesaista arvien vairāk dalībnieku. Salīdzinot ar pērno gadu, šogad dalībnieku skaits audzis par 15%. Latvijā pagaidām šis ir vienīgais šīs orientēšanās disciplīnas sacensību seriāls. Sacensības raisījušas interesi gan orientieristu, gan citu aktīva dzīves veida piekritēju vidū, kuriem orientēšanās līdz šim bijusi sveša. 

  Telpu orientēšanās atšķirībā no tradicionālajām orientēšanās distancēm notiek iekštelpās, turklāt distances sarežģīšanai daļa ceļu ir slēgti vai ar noteiktu kustības virzienu. Dalībnieku galvenais uzdevums ir atrast norādītos kontrolpunktus noteiktā secībā, par orientieri izmantojot karti. 

  Sacensības tiek rīkotas ar Latvijas Universitātes, Babītes vidusskolas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Rīgas Nacionālās Sporta manēžas, Jaunsardzes, Nissan, Stirnu Buks, Isostar, Xrace, Karšu izdevniecības “Jāņa Sēta”, Suunto Latvia, OS Veikals, Sport.Event.Print, Mintprint, Burn un Latvijas Orientēšanās federācijas atbalstu.

   

  Sacensību mājas lapa: www.telpuorientesanas.lv

  Visi foto no sacensību posmiem pieejami Latvijas Telpu orientēšanās kausa Facebook lapā.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.028745889663696