Ziņas - Aivara Mihailova piemiņai ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Oļegs, Vineta
17.augusts /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Aivara Mihailova piemiņai

  29.11.2017

  Viesturs Tamužs, LOF prezidents | Nav komentāru

  Liekas pavisam nesen – tikai pirms pusotra gada Latvijas čempionātā Egļu kalnā, skrienot garo distanci, mani panāca Aivars Mihailovs. Biju ļoti lepns par sevi, ka vairākus etapus spēju viņam izturēt līdzi, tad gan neglābjami atpaliku un finišēju jau kādas piecas minūtes pēc Aivara. Viņš vēl paslavēja mani, teikdams: “Tu gan esi labā formā, tik ilgi izturēji man līdzi!” Aivars bija viens no stiprākajiem un ātrākajiem orientieristiem mūsu grupā, gandrīz vienmēr izcīnot vietu uz goda pjedestāla.

  Kaut kā viss notika ļoti strauji. Sākumā ievēroju, ka Aivars nepiedalās sacensībās, tad pirmo reizi ieraudzīju viņu pieklibojam. Ļoti pārdzīvoju, uzzinot diagnozi. Aivaram orientēšanās sports bija, iespējams, lielākā dzīves dominante. Abi ar Intu viņi bija regulāri dalībnieki sacensībās, ilgus gadus Aivars izlika un novāca kontrolpunktus Magnētos, abi viņa bērni Krista un Kalvis bija izaudzināti par talantīgiem un spējīgiem sportistiem, kuri Latvijas izlases sastāvā startēja lielākajās sacensībās.

  Aivars bija ļoti sirsnīgs un patiess cilvēks, ar kuru bija patīkami aprunāties. Viņš ar cieņu izturējās gan pret citiem orientieristiem, gan arī pret savu iemīļoto kolliju. Džimis bija īpaša Latvijas orientēšanās sacensību firma zīme, pēc kura rējieniem nekļūdīgi varēja noteikt, kurā sacensību centra vietā ir apmetusies Mihailovu ģimene. Jauki bija klausīties, cik nopietni Aivars aprunājās ar viņu, piemēram: “Džimi, nu es taču tev teicu, nedrīkst iet pāri tam ceļam!”

  Mums tevis ļoti pietrūks, Aivar, šeit, Latvijas mežos, bet mēs droši zinām, ka tur, kur esi tagad, tu jau droši vien esi izlicis kādu distancīti.

   

  Viesturs

Atlikušo zīmju skaits:

0.026093006134033