Ziņas - Orientēšanās sports aizrāvis skolēnus Babītes vidusskolā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Aleksejs, Aleksis
17.jūlijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Orientēšanās sports aizrāvis skolēnus Babītes vidusskolā

  28.11.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Nevienam nav noslēpums, ka pat pieredzējušiem orientieristiem telpu orientēšanās sacensībās nākas distancē piestāt, lai saprastu, vai kartes zīmētāji nav kļūdījušies un kā iespējams nokļūt uz nākamo kontrolpunktu. Tādēļ jaunākā skolas vecuma bērniem, jo īpaši tiem, kam orientēšanās sportā pieredze maza, šīs sacensības ir patiesi sarežģītas.
   
  Īpaša telpu orientēšanās distance skolēniem
   
  Tā kā Latvijas Telpu orientēšanās kausa piektais posms notika skolā, precīzāk, Babītes vidusskolā, sacensību organizatori nolēma, ka atsevišķas distances jāizveido arī skolēniem. Līdz ar to piektā posma kartes zīmētājs Aigars Vārna uzzīmēja arī atsevišķu, tikai skolēniem domātu distanci.
  Šī distance radīja patiesi lielu atsaucību bērnu vidū - jau pirms plkst. 14.00, kad bija nolikts sacensību starts, sāka veidoties pamatīga rinda. "Pavisam distanci pieveica vairāk nekā 100 skolēni. Daudzi no viņiem to izdarīja divas un trīs vai pat vairāk reizes, jo gribēja noskriet labāk vai gribēja noskriet kopā arī ar draugu vai klasesbiedru. Daži jau paziņoja, ka karti vairs neņems, jo visu ir iemācījušies no galvas," stāsta Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) valdes locekle Ildze Straume, kura dažus Babītes vidusskolas skolēnus pazīst.
   
  Babītē veido orientēšanās tradīcijas
   
  Babītes vidusskola nav skola ar senām orientēšanās tradīcijām. Pagājušā gadā Babītes vidusskolā notika LOF organizētais Latvijas Skolu sprinta tūres posms, kurā bērni orientējās skolas tuvējās apkārtnes kartē. Savukārt pavasarī Babītes vidusskola bija viena no skolām, kas aizveda komandu uz visiem Latvijas Skolu kausa posmiem. Skolas komandā 90% bija bērni, kam tā bija pirmā īstā saskare ar orientēšanās sportu. Taču sākot no šī gada septembra Babītes vidusskolā ir orientēšanās pulciņš.
  "Uz pirmo nodarbību bija ieradušies aptuveni 30 bērni, no kuriem vairāki jau pēc piecām minūtēm tika izsaukti ārā no klases. Izrādās - bija aizmukuši no kora. Neko darīt - ja lielā skolā ir tik daudz interešu izglītības pulciņu, kas savstarpēji pārklājas, koristiem orientēties nesanāks," turpina I. Straume. Viņa piebilst, ka pašlaik orientēšanās pulciņu regulāri apmeklē ap 15 bērniem vecumā no 8 līdz 11 gadiem. "Apmācībām tiek izmantota skolas apkārtnes karte un LOF izdotie metodiskie materiāli skolu orientēšanās skolotājiem. Bērni ir ļoti dažādi, daži drosmīgākie grib visu paši, bet tie, kuri nav tik pārliecināti, darbojas pāros vai komandās. Taču jau šodien visi ir spējīgi apkārtnes kartē atrast vajadzīgos objektus, izplānot uz tiem ceļu un realizēt izplānoto."
  Attēlā: Babītes vidusskolas skolēni telpu orientēšanās sacensībās.
   
  Orientēšanās māca ne tikai lasīt karti, bet arī izzināt dabu
   
  Bērni uz pulciņa nodarbībām nāk centīgi un ar aizrautību pilda visus dotos uzdevumus. Daži ir sapratusi atšķirību starp upi un ezeru, daži ir uzzinājuši, kā sauc tos kokus, zem kuriem var atrast zīles. Orientēšanās pulciņš iemāca ne tikai orientēties pēc kartes, bet arī to, ka mums apkārt ir daba un ka tā ir ļoti daudzveidīga. "Arī prasme izvēlēties mērķi, izplānot ceļu uz to un realizēt izplānoto noder ne tikai orientējoties, bet arī ikdienā," pārliecināta ir Ildze Straume.
  22. novembrī, kad Babītes vidusskolā notika Latvijas Telpu orientēšanās kausa piektais posms, skolēni nelaida garām iespēju sacensībās piedalīties. "Telpu orientēšanās, protams, būtiski atšķiras no klasiskā orientēšanās skrējiena. Kad ārā lija lietus, pulciņā gatavojāmies telpu orientēšanās sacensībām. Sākumā izmantojām evakuācijas plānus, bet nu jau ir uzzīmēta īsta telpu orientēšanās karte, tāpēc tagad varēsim izmantot to," uzsver pulciņa vadītāja. Viņa uzsver, ka ziemā biežāk sanāks slīpēt telpu orientēšanās iemaņas, bet pavasarī noteikti pulciņš piedalīsies gan Latvijas Skolu kausā, gan apmeklēs Magnētu, gan, kas zina, varbūt būs gatavs jau kādam no Latvijas kausa mačiem.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 28.11.2017 21:20
  Aigars Vārna
  No savas puses gribu uzslavēt Babītes vidusskolas vadību un skolotājus, kuriem nav vienalga , ko skolēni dara brīvajā laikā ! Labs paraugs citām skolām !

Atlikušo zīmju skaits:

0.039642810821533