Ziņas - Pie Pasaules čempionāta organizatoriem Latvijā viesojas Starptautiskā Orientēšanās federācija ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Oļegs, Vineta
17.augusts /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pie Pasaules čempionāta organizatoriem Latvijā viesojas Starptautiskā Orientēšanās federācija

  26.11.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Pavisam nesen 2018. gada Pasaules čempionāta orientēšanās sportā organizatoru komandu un sacensību apvidus apciemoja Starptautiskās Orientēšanās federācijas (International Orienteering Federation, IOF) pārstāvji. Viņi sniedza praktiskus padomus un piedāvāja savu atbalstu dažādos jautājumos, lai organizatoriem palīdzētu nodrošināt čempionāta veiksmīgu norisi.

  Latvijā bija ieradušies četri IOF pārstāvji - Sporta administrators Deivids Vestlunds (David Wästlund), izpilddirektors Toms Halovels (Tom Hollowell), Pasaules čempionāta vecākais sacensību padomnieks Daniels Leibundguts (Daniel Leibundgut) un biroja administratore un pārstāve anti-dopinga jautājumos Kirstija Makintaira (Kirsty McIntyre).

  Savukārt Pasaules čempionāta organizatoru komandu tikšanās laikā pārstāvēja Pasaules čempionāta direktors Jānis Lazdāns, Pasaules čempionāta sekretāre Inese Purgaile, atbildīgais finanšu jautājumos Ģirts Mamis, mediju vadītāja Aija Pakalna, tehniskais direktors Daniels Kārkliņš un ceremoniju organizatore Karīna Putniņa.

  "Tiem, kuri organizē Pasaules čempionātu, tā pārsvarā vienmēr ir pirmā reize, bet IOF to dara katru gadu," sacīja T. Halovels pirms tikšanās sākuma. "Ir būtiski norādīt, ka šī nav pārbaude un kontrole, bet gan iespēja organizatoriem un IOF satikties aci pret aci, lai vienotos par kopīgiem darbiem, kas jāveic turpmākajos mēnešos. Mums ir daudz pieredzes un zināšanu, ko nodot, lai palīdzētu Latvijas Orientēšanās federācijai sarīkot labāko Pasaules čempionātu līdz šim," uzsvēra izpilddirektors.

  Tikšanās notika Siguldā. Rīta pusē sarunas notika nelielās grupiņās - tika pārrunāts viss, sākot no komunikācijas, mediju un ceremoniju jautājumiem, līdz pat embargo teritorijām un pašām orientēšanās distancēm. Savukārt pēcpusdienā visi devās apskatīt garās distances un stafetes norises vietas dabā.

  Pēc tikšanās abas puses secināja, ka tikties aci pret aci ir ļoti noderīgi - tas palīdz pārrunāt dažādus svarīgus jautājumus bez komunikācijas barjerām, kā arī veidot labas savstarpējās attiecības, kas čempionāta veiksmīgai norisei ir ļoti svarīgas.

  2018. gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā norisināsies Latvijā laikā no 4. līdz 11. augustam. Čempionāta sprinta sacensības notiks Rīgā, savukārt meža distances - Siguldas apkārtnē. Čempionātā piedalās vairāk nekā 50 valstu labākie orientieristi.

Atlikušo zīmju skaits:

0.031955003738403