Ziņas - Latvijas orientieristiem labi panākumi Baltijas Junioru kausa garajā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas orientieristiem labi panākumi Baltijas Junioru kausa garajā distancē

  23.10.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  (Papildināts ar Ata Heinola komentāru)

  No 20. līdz 22. oktobrim Zviedrijā, Blēkinges lēnē, aizvadīts Baltijas Junioru kauss. Latvijas jaunajiem orientieristiem augsti sasniegumi - M16 grupā izcīnīta trešā un M18 grupā otrā vieta, savukārt Latvijas komanda kopvērtējumā - 4. vietā.

   

  Orientēšanās stafete

  Pirmajā sacensību dienā, 21. oktobrī, dalībnieki sacentās orientēšanās stafetē - seši sportisti komandā pa vienam no katras grupas. Latvijas pirmā komanda, kurā startēja Ilgvars Caune, Vilma Alberinga, Anna Emīlija Suta, Pauls Alberings, Anna Eleonora Freimane un Uldis Upītis, ierindojās 11. vietā. Līderiem, Dienvidzviedrijas komandai, Latvijas pirmā komanda zaudēja 17 minūtes un deviņas sekundes. 

  Latvijas otrā komanda (Kristaps Bruners, Elīna Skopāne, Kristīne Brunere, Rihards Gailis, Laura Savicka un Matīss Slikšjānis) un Latvijas trešā komanda (Renārs Kokorevičs, Arta Renāte Rulle, Taiga Lazdāne, Kārlis Neimanis, Elīza Katlapa un Edgars Ustinovs) ierindojās attiecīgi 19. un 20. vietā, līderu komandai zaudējot 39 minūtes un 52 minūtes.

  Savukārt Latvijas ceturtā komanda (Andris Sarksņa, Paula Līga Alksne, Zanda Stabiņa, Nils Ciglis, Jana Marta Ivanovska un Valters Reneslācis) un piektā komanda (Ansis Poikāns, Alise Zagorska, Arleta Apsīte, Emīls Ģērmanis, Sabīne Dzalba un Kalvis Kļava) palika 25. un 26. vietā.

  Uz goda pjedestāla kāpa Zviedrijas komandas - 1. vietā Dienvidzviedrijas otrā komanda, 2. vietā Smolandes pirmā komanda, bet 3. vietā - Dienvidzviedrijas pirmā komanda.

  Starta protokols pieejams šeit, bet visi rezultāti - šeit.

  Vērtējot komandu rezultātus, izlases treneris un delegācijas vadītājs Atis Heinols norādīja, ka kopumā gan pirmā, gan otrā komanda startējuši labi un sākumā cīnījušies pat par vietām TOP 5. Taču stafetē gan tehniski, gan psiholoģiski grūtāk veicās Latvijas W20 grupas pārstāvēm.

   

  Sacensību karte:

   

  Garā distance

  Otrajā sacensību dienā, 22. oktobrī, individuāli sacenšoties garajā distancē, jaunieši parādīja jau daudz augstākus un konkurētspējīgākus rezultātus. Visaugstāko sniegumu starp Latvijas sportistiem izcīnīja Ilgvars Caune, M18 grupā ierindojoties 2. vietā. 

  "Veicu ļoti tīru skrējienu, noteikti labāko, kāds man ir bijis Skandināvijā. Fiziski jutos stiprs, par spīti tam, ka jau ilgi slimoju. Kaut gan pirmā vieta bija priekšā tikai pusotru minūti, šoreiz tas bija man neaizsniedzams attālums. Manuprāt, šādi skrējieni Skandināvijā un stiprā konkurencē ļoti ceļ pašapziņu un dod lielisku pieredzi svarīgākām sacensībām. Apvidus man patika - manuprāt, tas bija diezgan latvisks, bet akmeņains," savu sniegumu komentēja I. Caune.

  Tāpat ļoti labs rezultāts Paulam Alberingam - viņam M16 grupā 3. vieta. Savukārt M20 grupā 4. vietā ierindojās Uldis Upītis. "Distancē jutos fiziski labi un tehniski noskrēju vienu no labākajiem skrējieniem Skandināvijā savā dzīvē. Tomēr jūtamas problēmas ar pēdu, kas nav ļāvušas man normāli trenēties jau kopš augusta un neļāva arī šoreiz skriet pietiekami ātri, lai varētu cīnīties par uzvaru," pēc sacensību noslēguma sacīja U. Upītis. Pērn Baltijas Junioru kausa garajā distancē U. Upītis V20 grupā izcīnīja godpilno pirmo vietu. 

  "Sacensību otrā diena visiem likās grūtāka - apvidus bija tehniski smagāks, plus vēl distancē arī divas kartes, kas daudziem dalībniekiem šķita sarežģīti. Zināju - ja Ilgvars un Pauls noskries savā līmenī, vietas TOP 3 ir garantētas, un tā arī bija. Uldim, kā viņš pats izteicās, tehniski viss veicās, taču viņš pats nejutās fiziski labi," sacīja izlases treneris A. Heinols. 

   

  Visu grupu rezultāti pieejami šeit

   

  Kopvērtējums

  Septiņu Baltijas jūras valstu komandu kopvērtējumā pēc abām sacensību dienām Latvijai 4. vieta. Priekšā Dienvidzviedrijas komanda, Somija un Lietuva, bet aiz mums - Igaunija 5. vietā, Smolande 6. vietā, bet Polija- 7. vietā. 

  Rezumējot sacensības, A. Heinols uzsvēra, ka brauciens bija ļoti pozitīvs - viņu jo īpaši iepriecināja jauniešu augstā motivācija: "Novēroju, ka visiem bija interese pēc distances dalīties ar savu rezultātu, analizēt savu veikumu un saprast savas kļūdas. Daudziem tā noteikti bija laba pieredze - braukt kopā ar citiem spēcīgiem grupas pārstāvjiem, redzēt, kā viņi gatavojas sacensībām, un no tā iedvesmoties."

  Kopvērtējuma rezultāti pieejami šeit.

  Plašāka informācija par sacensību norisi pieejama sacensību mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,11839389801025