Ziņas - Latvijas Jauniešu B izlase piedalīsies Baltijas Junioru kausā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas Jauniešu B izlase piedalīsies Baltijas Junioru kausā

  15.10.2017

  Baiba Smila, LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Latvijas Jauniešu B izlase šonedēļ dodas uz Zviedriju, lai laikā no 20. līdz 22. oktobrim piedalītos Baltijas Junioru kausā orientēšanās sportā. Sacensībās izlasi pārstāvēs 30 jaunie orientieristi.

  Kā ierasts, Baltijas Junioru kausā sacentīsies septiņas Baltijas jūras valstu komandas - divas Zviedrijas komandas (Smolande un Dienvidzviedrija), Somija, Latvija, Lietuva, Igaunija un Polija.

  Latviju jau ceturto gadu šajās sacensībās pārstāvēs Latvijas Jauniešu B izlase, attiecīgi divas trešdaļas no visas komandas ir jaunieši, kuri šajā sezonā ir bijuši gana spēcīgi, bet nav valsti pārstāvējuši sezonas svarīgākajās sacensībās - Eiropas Jauniešu čempionātā orientēšanās sportā (EYOC) -, un jaunais treneru korpuss.

   

  Jaunajiem sportistiem - iespēja iegūt starptautisku sacensību pieredzi 

  Ideja veidot Latvijas Jaunatnes B izlasi radās pirms vairākiem gadiem. "Tika novērota tendence, ka izlasē varēja iekļūt vien pieci seši dalībnieki no katras grupas, savukārt pārējie, paliekot rezervistos, nokāra degunu. Lai radītu motivāciju sasniegt labus rezultātus, arī pārējiem gana stiprajiem jauniešiem tika izveidota šī jaunā sistēma ar A un B izlasi," stāsta Latvijas Jauniešu izlases trenere Baiba Smila.

  Viņasprāt, īpaši svarīgi tas ir SV16 grupās, kur ir daudz labu skrējēju, bet, zūdot motivācijai, jaunieši pamazām aiziet no orientēšanās sporta. "Šobrīd V16 grupā startē aptuveni 50 jaunieši. Regulāri to dara ap 20 līdz 30, kamēr izlasē uz Eiropas Jauniešu čempionātu tiek vien četri, bet uz Baltijas čempionātu - pieci jaunieši. Palielinot iespējamo izlases sastāvu, palielinās arī jauniešu motivācija," skaidro trenere.

  Arī jaunais izlases treneris un delegācijas vadītājs Atis Heinols atbalsta divu izlašu sistēmu. "Baltijas Junioru kausā iespēja sevi pierādīt ir tiem jauniešiem, kuriem gribējies iekļūt izlasē, bet tas nav izdevies dažādu apsvērumu dēļ. Tas ļauj izprast, uz ko tiekties, un piešķir papildu motivāciju trenēties nopietnāk kā līdz šim," pārliecināts ir A. Heinols.

   

  Delegāciju vadīs tikai jaunie treneri

  Lielo jauniešu un junioru delegāciju vadīs jaunais orientēšanās treneris Atis Heinols. Viņam palīdzēs Krista Strautniece un tikko trenera gaitas uzsākušais treneris Kaspars Radziņš.

  "Šīs sacensības parasti izmantojam kā platformu pieredzes un prakses gūšanā, lai jaunie treneri tiktu iesaistīti darbā ar izlasi. Visi jaunie treneri ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti vai neseni absolventi. Ceram, ka drīz viņi varētu nomainīt vai papildināt pašreizējo izlases treneru sastāvu," uzsver B. Smila.

  Atis Heinols augstu vērtē sadarbību ar kolēģiem: "Zinu, ka uz K. Strautnieci un K. Radziņu varu paļauties un ka viņi darbu izdarīs līdz galam. Arī man pašam šī gada Baltijas Junioru kauss ir liels izaicinājums. Neesmu saskāries nekad ar prāmja biļešu prikšanu un komunikāciju ar organizatoriem. Par organizatoriskajiem jautājumiem paldies varu arī teikt Ģirtam Mamim, kurš uz e-pastiem atbild laicīgi un ir saprotošs pret mani kā jauno treneri, kuram šis viss ir jauns."

   

  Sastāvu bijis grūti izveidot

  Jaunais treneris Atis Heinols atzīst, ka sastāvu bijis grūti izveidot, jo daudziem sportistiem mērķis ir ziemas orientēšanās disciplīna. Līdz ar to jaunieši nevēlas uz sacensībām braukt, jo gatavojas ziemai.

  "Par spēcīgu sastāvu nevaru vēl runāt. Latvijā šie jaunieši ir sevi apliecinājuši, taču Baltijas Junioru kauss norisinās Zviedrijā, kur ir specifisks apvidus un tam nepieciešama pieredze. Neapšaubāmi, ka dažiem no jauniešiem tā ir, taču par viņu sniegumu savu viedokli varēšu izteikt tikai pēc Baltijas Junioru kausa. Labi rezultāti gaidāmi M20 un M18, W16, M16, grupās, jo šajās grupās bija blīvi atlašu rezultāti," norāda treneris.

  SV16 un SV18 grupā izlasē var iekļūt divi labākie sportisti pēc atlašu rezultātiem, neatkarīgi no tā, vai viņi ir vai nav startējuši EYOC 2017, un divi pēc izlases komisijas lēmuma, dodot priekšroku perspektīviem, bet mazāk pieredzējušiem sportistiem. Savukārt SV20 grupā piecus labākos noteica atlases rezultāti, stāsta treneri.

   

  2017.gada Baltijas Junioru kausa sastāvs: 

  V16

  Pauls Alberings (ZVOC-VBSS)

  Rihards Gailis (Auseklis IK)

  Kārlis Neimanis (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  Nils Ciglis Auseklis (Auseklis IK)

  Emīls Ģērmanis (Auseklis IK)

   

  S16

  Anna Emīlija Suta (ZVOC-VBSS)

  Kristīne Berķe (Auseklis IK)

  Taiga Lazdāne (Auseklis IK)

  Zanda Stabiņa  (Azimuts OK-Sm BJSS)

  Arleta Apsīte (Alnis OK-JNSC)

   

  S18

  Vilma Alberinga (ZVOC-VBSS)

  Elīna Skopāne (Azimuts OK-Sm BJSS)

  Arta Renāte Rulle (ZVOC-VBSS)

  Paula Līga Alksne (Auseklis IK)

  Alise Zagorska (Auseklis IK)

   

  V18

  Ilgvars Caune (Azimuts OK-Sm BJSS)

  Kristaps Bruners (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  Renārs Kokorevičs (Gulbene)

  Andris Sarksņa (Ogre OK)

  Ansis Poikāns (Auseklis IK)

   

  S20

  Laura Savicka (Azimuts OK-Sm BJSS)

  Elīza Katlapa (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  Jana Marta Ivanovska (Azimuts OK-Sm BJSS)

  Anna Eleonora Freimane (Auseklis IK)

  Sabīne Dzalba (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

   

  V20

  Edgars Ustinovs (Ogre OK)

  Valters Reneslācis (Ogre OK)

  Matīss Slikšjānis (Azimuts OK-Sm BJSS)

  Uldis Upītis (Kāpa OK)

  Kalvis Kļava (Madonas BJSS)

   

  Treneri:

  Atis Heinols

  Krista Strautniece

  Kaspars Radziņš

   

  Sacensību nolikums pieejams šeit. Vairāk informācijas pieejams sacensību mājas lapā.

   

  Attēlā: Edgars Ustinovs. Foto autors: Dave Yee Photography.

Atlikušo zīmju skaits:

0,02915096282959