Ziņas - Par Latvijas čempioniem orientēšanās maratonā kļuvuši Laura Vīķe un Artūrs Pauliņš ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Par Latvijas čempioniem orientēšanās maratonā kļuvuši Laura Vīķe un Artūrs Pauliņš

  08.10.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Svētdien, 8. oktobrī, Krustpils novada Variešu pagasta Katlēros aizvadīts pēdējais Latvijas kausa izcīņas posms un Latvijas čempionāts orientēšanās sportā šosezon - čempionāts orientēšanās maratonā jeb pagarinātajā distancē. Apsteidzot tuvākos divus konkurentus par pāris sekundēm, par čempionu vīriešu elites grupā ļoti sīvā konkurencē kļuva Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), bet sieviešu elites grupā pirmā vieta tika Laurai Vīķei (Kāpa OK).

  Šīs meistarsacīkstes orientieristiem, kā ierasts, bija sezonas lielākais izturības un prasmju pārbaudījums, jo jāmēro bija ļoti garas distances. Orientēšanās maratonam izvēlētais apvidus bija ar labu skrienamību - galvenokārt skujkoku mežs, kas mijās ar dažāda vecuma jaunaudzēm un izcirtumiem -, tāpēc nodrošināja ļoti dinamiskas sacensības. 

  Vīriešu elites grupā 23,9 kilometrus garajā distancē cīņu sāka 12 dalībnieki, no kuriem finišēt izdevās vien deviņiem. Zelta medaļas ieguvējs A. Pauliņš pārsvarā visu distanci atradās citiem dalībniekiem priekšā vienatnē, taču distancē pieļautas kļūdas dēļ finišā ieskrēja vien ar trīs sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju.

  "Jau ļoti ātri sākumā sajutu, ka esmu citā līmenī kā pārējie un spēju jau diezgan ātri no visiem aizskriet prom. Tā arī visu distanci skrēju pa priekšu, līdz kļūdījos vienā no taurenīša punktiem, kur zaudēju visu iekrāto trīs minūšu pārsvaru. Savukārt distances beigās atlika tikai noturēt visu baru aiz muguras," pēc finiša stāstīja A. Pauliņš. Viņš distanci veica divās stundās, 35 minūtēs un 29 sekundēs.

  Sudraba medaļu izcīnīja Jānis Tamužs (Ozons), bet bronzu - Jānis Krūmiņš (Briksnis SK), kurš finišā ieradās 10 sekundes aiz uzvarētāja un uz pjedestāla šajā disciplīnā kāpa jau 13. reizi.

  Attēlā: Vīriešu elites grupas 1.-3. vietas ieguvēji. No kreisās: J. Krūmiņš, A. Pauliņš, J. Tamužs.

   

  A. Pauliņam šī ir sezonas ceturtā zelta medaļa; vēl viņš šogad izcīnījis čempiona titulus sprintā, sprinta stafetē un garajā distancē. Šo sezonu sportists dēvē par labāko savā karjerā. 

  "Lai gan biju šajā sezonā fokusējies uz sprinta distanci, Pasaules čempionātā neizdevās ne tuvu nostartēt tā, kā gribēju - nesasniedzu mērķi iekļūt TOP 15. Tomēr man izdevās ielauzties pasaules TOP 20 garajā distancē, kas nedaudz pārsteidza mani - sezonas garumā labāko sniegumu demonstrēju tieši garajās distancēs," norādīja A. Pauliņš. "Šī sezona manā karjerā ir liels solis uz augšu. To pierāda arī četri zelti Latvijas čempionātos un pārliecinošās uzvaras citās nozīmīgās sacensībās Latvijā. Protams, bija arī kritumi; it sevišķi sāpīgs man izvērtās Pasaules kausa posms Latvijā un vispār sezonas nobeigums, kur mocījos ar dažādām traumām, kas liedza būt savā līmenī un kvalitātē. Jāmin, ka progress nav tik ievērojams, kādu es to vēlos redzēt. Ir ļoti daudz nianses un aspekti, kur es krietni varu uzlabot savu fizisko sagatavotību, kā arī ir tehniskās nianses, kas pieklibo. Esmu gatavs ieguldīt lielu darbu, lai viss izdotos jau nākamgad."

  Attēlā: A. Pauliņš.

   

  Sieviešu elitē Latvijas čempionātā orientēšanās maratonā konkurence bija niecīga. 14,6 kilometru garajā distancē devās vien divas dalībnieces - Laura Vīķe un Irita Puķīte (Kāpa OK/Saulkrasti). I. Puķīte distancē izlaida kontrolpunktu, un galu galā par Latvijas čempioni orientēšanās maratonā kļuva L. Vīķe. Viņa distanci veica vienā stundā, 58 minūtēs un 55 sekundēs.

  Attēlā: Laura Vīķe.

  "Jau sezonas vidū nolēmu, ka vēlos skriet Latvijas čempionātu pagarinātajā distancē, jo līdz šim elites grupā nebiju to skrējusi. Turklāt izvēlētais apvidus bija palicis atmiņā no 2016. gada orientēšanās sacensībām "Kāpa" kā interesants, labi skrienams un atbilstošs garam orientēšanās skrējienam. Par spīti skarbajiem laikapstākļiem un nelielajam dalībnieču skaitam, priecājos par iespēju sezonas beigas atzīmēt ar garāku orientēšanās distanci patīkamā apvidū," sacīja L. Vīķe.

   

  Visi rezultāti pieejami šeit.

   

  Sacensību kartes

  M21E

  W21E

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

  Foto: Jānis Līgats. Visas fotogrāfijas pieejamas šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,026256084442139