Ziņas - Distanču plānotājiem iespēja piedalīties Zviedrijas orientēšanās speciālistu vadītā seminārā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Distanču plānotājiem iespēja piedalīties Zviedrijas orientēšanās speciālistu vadītā seminārā

  04.10.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Distanču plānotāji aicināti uz semināru, kas no 21. līdz 22. oktobrim un no 11. līdz 12. novembrim notiks Latvijas Universitātes konferenču centrā "Ratnieki" un kurā speciālisti no Zviedrijas stāstīs par distanču plānošanas pamatprincipiem, rādīs praktiskus piemērus, kā arī dalīsies starptautiskā pieredzē.

  Semināru vadīs Zviedrijas Orientēšanās federācijas speciālisti Larss Forsbergs (Lars Forsberg) un Gorans Olsons (Goran Olsson). 

  Larss Forsbergs ikdienā strādā Stokholmas Orientēšanās federācijā un ik gadu organizē seminārus par distanču plānošanu. 25 gadus viņš strādājis Zviedrijas Orientēšanās federācijā, bijis vairāku starptautisku pasākumu inspektors (IOF SEA EOC 2006, SEA WOC 2010, SEA JWOC 2015, nacionālais inspektors WOC 2016 Zviedrijā un SEA asistents WOC 2019 Norvēģijā). Joprojām ir aktīvs orientierists, divreiz uzvarējis Zviedrijas stafešu čempionātā un trīs reizes 10MILA sacensībās.

  Savukārt Goranam Olsonam ir liela pieredze distanču plānošanā - no kluba līmeņa treniņiem līdz Pasaules čempionātam orientēšanās sportā. Viņš ir pilna laika kartogrāfs no 2010. gada, plānojis visas distances un zīmējis kartes pērnā gada Pasaules čempionātam orientēšanās sportā. Ikdienā ir arī aktīvs orientierists; viņa labākais rezultāts – 3. vieta Jukola stafetēs. 

   

  Seminārā  tiks apskatītas šādas tēmas:

  • Distanču plānošanas pamati no jauniešu līdz veterānu grupām atsevišķi meža un sprinta distancēm;
  • Stafešu distanču plānošanas pamati;
  • Pasaules līmeņa sacensību distanču plānošana un pieredzes apmaiņa;
  • Notiks arī praktiska nodarbība apvidū.

  Seminārs notiek divās daļās:

  • No 21. oktobra līdz 22. oktobrim (21. oktobrī seminārs notiks no plkst. 11.00 līdz 19.00, bet 22. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 15.00);
  • Un no 11. novembra līdz 12. novembrim, kad semināru vadīs pārstāvis no OCAD. Tajā plašāk tiks apskatīta distanču plānošana, izmantojot OCAD programmu. Seminārs būs kā turpinājums iepriekšējai daļai. 

  Semināra darba valoda - angļu, taču pēc iespējas tiks nodrošināts tulkojums.

  "Aicinu seminārā piedalīties visus sacensību organizatorus, trenerus un interesentus, kuri ikdienā saskaras ar distanču plānošanu. Semināru pasniegs pasaules klases speciālisti, kam ir vairāku desmitgažu ilga pieredze sacensību organizēšanā. Ikvienam iesaku izmantot šo iespēju paaugstināt savu kvalikāciju," uzsver Latvijas Orientēšanās federācijas Projektu un attīstības komisijas vadītājs Matīss Ratnieks.
   
  Semināru organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi. Pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta programmas “Tālākizglītības programmu īstenošana sporta speciālistiem” ietvaros. Plašāka informācija pieejama šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,10545897483826