Ziņas - Sezona noslēgsies ar Latvijas čempionātu orientēšanās maratonā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sezona noslēgsies ar Latvijas čempionātu orientēšanās maratonā

  03.10.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Tuvojas Latvijas orientēšanās sporta sezonas pēdējais un arī pats lielākais izturības pārbaudījums - Latvijas čempionāts orientēšanās maratonā, kas svētdien, 8. oktobrī, notiks Krustpils novada Variešu pagasta Katlēros. Pēdējam šī gada Latvijas čempionātam un Latvijas kausa izcīņas posmam pieteikušies 340 dalībnieki.

  Šī orientēšanās disciplīna patiesi ir piemērota tikai pašiem izturīgākajiem orientieristiem, jo distances ir ļoti garas. Piemēram, vīriešu elitē distances garums sasniedz 23,9 kilometrus, bet sieviešu elitē - 14,6 kilometrus. Tradicionāli distancē dalībnieki dosies ar kopējo startu, taču savas orientēšanās prasmes katram būs jāpierāda pašam, jo organizatori ieplānojuši izkliedi jeb tā saucamo "taurenīti". Tā kā distance ir gara un ar lielu ceļu variantu izvēli, šajās sacensībās uzvarētāju grūti paredzēt līdz pat pēdējam kontrolpunktam.

  "Domājot par orientēšanās maratona rīkošanu, organizatoriem vienmēr jāņem vērā, ka šādām sacensībām nepieciešama lielāka apvidus platība - ap 10 km2. Pēdējoreiz šajā apvidū sacensības notika 2016. gadā, un tās bija "Kāpas trīsdienas". Šī būs unikāla un, jāsaka, arī pēdējā iespēja šajā apvidū skriet tādā, kāds tas ir tagad, jo plānoti izciršanas darbi," uzsvēra viens no sacensību organizatoriem Matīss Ratnieks 

  Sacensībām izvēlētais apvidus galvenokārt ir skujkoku mežs ar labu skrienamību, kas mijas ar dažāda vecuma jaunaudzēm un izcirtumiem. 

   

  Sacensību programma:

  Līdz plkst. 10.45 – dalībnieku ierašanās un reģistrācija

  Plkst. 11.00  – sacensību atklāšana

  Plkst. 11.30 – kopējais starts

  Plkst. 15.00 – apbalvošana

   

  Pērn par čempioni šajā disciplīnā sieviešu elitē kļuva Linda Krūmiņa (Briksnis SK), bet vīriešu elitē - Jānis Kūms (Alūksne-Ape OK) -, kuram tas bija jau otrais tituls orientēšanās maratonā pēc kārtas. L. Krūmiņa finišu sasniedza pēc divām stundām un 17 sekundēm, bet J. Kūms - divās stundās, 30 minūtēs un sešās sekundēs.

  Šogad par uzvaru dāmu elitē cīnīsies trīs Latvijas izlases sportistes - Irita Puķīte, Līga Valdmane un Laura Vīķe -, savukārt vīriešu elitē par pēdējiem Latvijas kausa izcīņas punktiem gaidāma ļoti sīva cīņa. Uz starta līnijas stāsies 13 dalībnieki, no kuriem puse var pretendēt uz uzvaru.

  Vairāk informācijas par sacensību norisi var iegūt sacensību mājas lapā.

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA “O! Latvija”, OK “Sēlijas mežs”, OK Kāpa un OK Stiga.

   

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

   

  Titulfoto autore: Kitija Līgate

Atlikušo zīmju skaits:

0,096930980682373