Ziņas - Noslēdzies jau 45. "Siguldas Rudens" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noslēdzies jau 45. "Siguldas Rudens"

  01.10.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Svētdien, 1. oktobrī, noslēgušās šī gada Latvijas kausa orientēšanās sportā priekšpēdējās sacensības - "Siguldas Rudens". Līgatnes novada Ratniekos uz starta līnijas vidējā distancē stājās 350 dalībnieki. Vīriešu elites grupā uzvaru izcīnīja Artjoms Rekuņenko (Azimuts OK-Sm BJSS), bet sieviešu elitē - Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja). 

  “Siguldas Rudens” šogad svinēja savas norises 45. gadu. Tās ir vienas no retajām orientēšanās sacensībām Latvijā, kur distancē dalībnieki dodas ar kopējo startu. Sieviešu elitē uz starta stājās vien trīs dalībnieces. Viņām bija jāmēro 4,8 kilometrus gara distance. Pirmo vietu, finišējot pēc 49 minūtēm un 31 sekundes, ieguva Kristīne Bertuka.

  "Uz "Siguldas Rudeni" galvenokārt braucu divu iemeslu dēļ: pirmkārt, lai iegūtu pēdējo, sesto, ieskaiti Latvijas Kausa kopvērtējumā, otrkārt, man ļoti patīk apvidus Ratniekos. Savukārt sacensību formāts ar kopējo startu šim visam pasākumam piešķīra vēl papildus bonusu," pēc finiša sacīja K. Bertuka.

  Viņa atzina, ka distanci kopumā veica diezgan tīri, ja neskaita pāris etapus: "Tur laiku zaudēju intensīvās veģetācijas dēļ, proti, iepēros pāris brikšņainās vietās, no kurām noteikti varēju izvairīties, ja būtu vairāk koncentrējusies uz baltā meža izmantošanu. Pie pirmā kontrolpunkta, kas bija garākais no visiem etapiem, visas trīs konkurentes vēl bijām redzamā attālumā viena no otras, bet pēc tam punktu rajonos vairs manīju tikai Lauru Leibomu. Šķiet, viņa uz sesto punktu pieļāva lielāku kļūdu, un tad vairs nesatikāmies. Katrā ziņā, esmu priecīga pabeigt šo priekš manis salīdzinoši īso orientēšanās sezonu ar uzvaru. Paldies arī organizatoriem par interesanto plānojumu un labāko apvidu izmantošanu Ratnieku kartē, kaut diezgan tipiski Latvijas sacensībām - arī šī vidējā distance bija nedaudz par garu," norādīja uzvarētāja.

  Otrajā vietā, atpaliekot septiņas minūtes un 38 sekundes, ierindojās Laura Leiboma (Kāpa OK/Ādažu BJSS), bet trešajā - Aiga Tarasova (Būdaskalns), kura finišā ieradās 10 sekundes vēlāk par L. Leibomu. 

   

  Attēlā: Sieviešu elites grupas 1.-3. vietas ieguvējas.

   

  Vīriešu elitē cīņa bija daudz aizraujošāka, bet rezultāti - stipri blīvāki. Līdera titulu, sešu kilometru garo vidējo distanci finišējot pēc 43 minūtēm un 50 sekundēm, izcīnīja Artjoms Rekuņenko, kurš pēc finiša stāstīja, ka līdz pat 11. kontrolpunktam distanci veicis plecu pie pleca ar tuvākajiem konkurentiem - Jāni Krūmiņu (Briksnis SK) un Artūru Pauliņu (Azimuts OK-Sm BJSS). "Temps bija tik zems, ka uz 12. kontrolpunktu izdomāju izvirzīties vadībā. Tālāk sekoja diezgan vienkārši kontrolpunkti, un tas, ka distances laikā biju ļoti sataupījies, ļāva pret kalnu aiziet labā tempā un pārliecinoši finišēt," priecīgs par uzvaru bija A. Rekuņenko.

  Viņš gan piebilda, ka pirms starta bija pamatotas bažas, ka distanci viņš nemaz nepabeigs, jo teju visu nedēļu cīnījies ar ceļgala traumu. Tāpat A. Rekuņenko uzsvēra, ka ar "Siguldas Rudeni" sezona noteikti nebeidzas - cīņa par uzvaru Latvijas kausa kopvērtējumā vēl sekos kausa izcīņas pēdējā posmā 8. oktobrī.

  Otro vietu ieguva Jānis Krūmiņš, kurš uzvarētājam zaudēja 28 sekundes, bet A. Pauliņš finišā ieradās vēl 10 sekundes vēlāk. 

   

  Attēlā: Vīriešu elites grupas 1.-3. vietas ieguvēji.

   

  Jāņa Krūmiņa ceļu izvēle:

   

  Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit.

  Visas fotogrāfijas (to autore - Kitija Līgate) pieejamas šeit.

  Vairāk informācijas - organizatoru mājas lapā. Sacensību aizsācēji ir Maruta un Māris Mitrevici, bet pēdējos piecus gadus sacensības rīko biedrība “A2” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Siguldas novada domes atbalstu.

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.  

  Nākamais Latvijas kausa izcīņas posms notiks 8. oktobrī. Tas būs Latvijas čempionāts orientēšanās maratonā, kas notiks Krustpils novadā.

   

  Sacensību kartes

  S21E

  V21E

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,027888059616089