Ziņas - Pasaules kausa finālā noslēgusies sacensība vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

Šveicē, Grindelvaldē, turpinās Pasaules kausa orientēšanās sportā fināla posms. Sestdien, 30. septembrī, aizvadītas cīņas vidējā distancē, kur augstāko vietu starp Latvijas izlases orientieristiem izcīnīja Sandra Grosberga - viņa sieviešu konkurencē ierindojās 43. vietā.

Vidējā distancē sievietēm bija jāveic 4,7 kilometrus gara vidējā distance ar 225 metru kāpumu. Sandra Grosberga finišēja pēc 43 minūtēm un deviņām sekundēm.

"Šodien fiziski jutos daudz labāk kā vakar un distances sākumu veicu ļoti labi, bet pēc apmēram pusdistances bija jūtams, ka šobrīd esmu sliktā formā un nespēju turēt uzņemto tempu visas distances garumā. Pašās beigās gan zaudēju pārāk daudz laika skriešanā lejā no kalna, kas liedza iekļūt labāko trīsdesmitniekā. Taču esmu apmierināta ar tehnisko sniegumu, kas arī bija galvenais, jo šim Pasaules kausa posmam negatavojos un septembri aizvadīju ļoti mierīgā treniņu režīmā," pēc finiša sacīja S. Grosberga.

Viņas rezultāts bija par astoņām minūtēm lēnāks nekā uzvarētājai no Zviedrijas Tūvei Aleksandersonei, kura šobrīd ir gan Pasaules kausa, gan arī pasaules ranga līdere. Sudraba godalgu, līderei zaudējot vienu minūti un 15 sekundes, izcīnīja šveiciete Elēna Rosa, bet bronzu - Krievijas orientieriste Natālija Gemperle, kura atpalika vienu minūti 49 sekundes.

Savukārt 53. vietu ieguva Laura Vīķe, 58. vietu Līga Valdmane, bet 60. vietu Inga Dambe.

Visi rezultāti pieejami šeit.

Savukārt vīriešiem vidējā distance bija jāveic 5,5 kilometrus gara vidējā distance ar 275 metru kāpumu. Līdzīgi kā garajā, arī vidējā distancē uzvaru izcīnīja Šveices orientierists Matiass Kiburzs, distanci veicot 33 minūtēs un 31 sekundē. Sudraba medaļu, atpaliekot gandrīz minūti, ieguva arīdzan mājinieks Daniels Hubmans, bet bronza - Zviedrijas sportistam Emilam Svenskam, kurš līderim zaudēja teju divas minūtes.

Starp Latvijas sportistiem vīriešu konkurencē labākais rezultāts Rūdolfam Zērnim - izcīnīta 57. vieta, līderim zaudējot septiņas minūtes un 42 sekundes. Savukārt 61. un 62. vietā attiecīgi Dāvis Dišlers un Andris Jubelis.

Pasaules kausa orientēšanās sportā fināls noslēgsies svētdien, 1. oktobrī, ar sprinta stafeti.

Vairāk informācijas par Pasaules kausa norisi - sacensību mājas lapā.