Ziņas - A. Jubelis Pasaules kausa finālu sāk ar personīgo rekordu garajā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • A. Jubelis Pasaules kausa finālu sāk ar personīgo rekordu garajā distancē

  29.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Šodien Šveicē, Grindelvaldē, sācies Pasaules kausa orientēšanās sportā fināls. Latviju garajā distancē pārstāvēja septiņi sportisti, no kuriem labākais, ierindojoties 36. vietā, bija Andris Jubelis, izcīnot savu augstāko personīgo rezultātu Pasaules kausa posmos garajā distancē.

  A.Jubelis 11,8 kilometrus garo distanci ar 780 metru kāpumu veica vienā stundā, 42 minūtēs un 40 sekundēs. Viņa rezultāts bija par 19 minūtēm un piecām sekundēm lēnāks nekā garās distances uzvarētājam, mājiniekam Matiasam Kiburzam.

  “Starts izdevās pietiekami labs – kalnos jutos fiziski ļoti labi, bet daudz laika zaudēju noskrējienos. Abi garie etapi nebija izpildīti ideāli - pirmajā izvēlējos nepareizu variantu un otrajā izvēlējos nepareizu sākuma daļu. Tas arī bija lielākais laika zaudējums distancē,” pēc finiša stāstīja Andris Jubelis. Viņš atzina – palīdzēja tas, ka bija iespēja skriet kopā ar citiem. “Tieši garajos etapos vairāk uzticējos citiem, tāpēc pietrūka pašiniciatīvas, bet taktiski šādā apvidū skriet kopā ir vieglāk, tāpēc nevarētu teikt, ka tas būtu nepareizi.

  Sudraba un bronzas medaļas tika Norvēģijas sportistiem. Sudrabs Ūlavam Lunnanesam, kurš uzvarētājam finišā zaudēja pusotru minūti, bet bronza Magnem Delī, kurš atpalika mazliet vairāk nekā četras minūtes.

  Pārējie garajā distancē startējošie Latvijas sportisti ierindojās aiz TOP 50 – Dāvim Dišleram 58. vieta, bet Rūdolfam Zērnim 59. vieta, atpaliekot 23 minūtes.

  Visi vīriešu rezultāti garajā distancē pieejami šeit.

   

  Savukārt starp Latvijas izlases dāmām augstākais rezultāts 7,7 kilometru garajā distancē ar 560 metru kāpumu Ingai Dambei, kura ierindojās 38. vietā. Viņas laiks finišā – viena stunda, 26 minūtes un 13 sekundes -, kas bija par 16 minūtēm un 11 sekundēm lēnāks rezultāts kā uzvarētājai no Šveices Elēnai Rosai. 

  Arī sudraba medaļa tika sacensību mājiniecei - Sabīne Hausvirta līderei zaudēja pusotru minūti, savukārt bronza tika Krievijas orientieristei Natālijai Gemperlei, kura uzvarētājai atpalika četras minūtes.

  Garajā distancē startēja vēl trīs Latvijas pārstāves – Laura Vīķe ieguva 43. vietu, zaudējot 17 minūtes, 60. vietu ieguva Līga Valdmane, zaudējot teju 26 minūtes, bet 67. vieta Sandrai Grosbergai. 

  Visi sieviešu rezultāti garajā distancē pieejami šeit.

   

  Sacensību karte (no GPS sekošanas):

   

  Pasaules kausa orientēšanās sportā fināls turpināsies rīt ar vidējo distanci un noslēgsies svētdien, 1. oktobrī, ar sprinta stafeti.

  Vairāk informācijas par Pasaules kausa norisi - sacensību mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028661012649536