Ziņas - Nedēļas nogalē - zeltainais orientēšanās “Siguldas rudens 2017” ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Nedēļas nogalē - zeltainais orientēšanās “Siguldas rudens 2017”

  25.09.2017

  Jānis Lazdāns, LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Šo svētdien, 1. oktobrī, Siguldas apkārtnē Ratniekos (Līgatnes novads), notiks tradicionālās orientēšanās sacensības “Siguldas rudens”. Sacensībās vidējā distancē aicināts piedalīties ikviens, piesakoties un startējot savam vecumam un meistarībai atbilstošā grupā - organizatori piedāvā īpašu grupu orientēšanās sporta iesācējiem. 

  Daba šogad ir īpaši parūpējusies, lai īstais zelta rudens iekristu tieši "Siguldas rudens" norises laikā. Taču ne tikai brīnumskaistie dabas skati orientieristiem asociējas ar "Siguldas rudeni" - šīs sacensības ir vienas no senākajām un tradīcijām bagātākajām Latvijā un šogad svinēs savas norises 45. reizi. Sacensību aizsācēji ir Maruta un Māris Mitrevici, bet pēdējos piecus gadus sacensības rīko biedrība “A2” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Siguldas novada domes atbalstu.

  Citu orientēšanās sacensību vidū "Siguldas rudens” atšķiras, jo ir vienas no retajām Latvijā, kas notiek ar kopējo startu. Turklāt starts ik gadu tiek paziņots, izmantojot signālraķeti.

  "Šogad dalībniekiem tiks piedāvāts tradicionālais Siguldas rudens apvidus – gravas. Vildogas upītes gravas no Ratniekiem uz ziemeļiem būs īsts orientēšanas un fizisko spēju izaicinājums. Netālu šim apvidum pēdējās lielākās sacensības ir bijušas 2012. gadā, un tas bija Baltijas čempionāts. Šis apvidus ir arīdzan viens 2018. gada Pasaules čempionāta orientēšanās sportā treniņu apvidiem," stāsta sacensību organizators Jānis Lazdāns. Viņš turpina, ka apvidus ir ļoti detalizēts - daudz dažāda lieluma reljefa formas, purviņi un upītes, bet augstumu starpība - 60 metri.

  Dalībnieki startēs 39 vecuma un meistarības grupās. Iespēja piedalīties būs arī orientēšanās sporta iesācējiem. 

  Tiekamies zeltainajā Siguldas rudenī!

  Reģistrācija un vairāk informācijas - organizatoru mājas lapā.

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.  

   

  Sacensību medaļa:

Atlikušo zīmju skaits:

0,029839038848877