Ziņas - Izaicini sevi Latvijas čempionātā nakts orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Izaicini sevi Latvijas čempionātā nakts orientēšanās sportā

  25.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Sestdien, 30. septembrī, Inčukalna novada Silciemā norisināsies šī gada Latvijas čempionāts nakts orientēšanās sportā, kuru sadarbībā ar Latvijas orientēšanās federāciju rīko sporta klubs “Briksnis”. Košu gaismas lukturu pavadībā orientieristi saīsinātajā garajā distancē ar kopējo startu dosies plkst. 19.30.

  “Atšķirībā no pagājušā gada nakts čempionāta, šogad medaļas tiks izcīnītas arī 12 un 14 gadīgo grupās - aptaujājot jauniešu trenerus, tika secināts, ka arī šo grupu dalībnieki ir gatavi doties naksnīgajā izaicinājumā. Visās grupās, izņemot MW12, 14, W16, W50 un W60, tiks pielietota izkliedes sistēma jeb tā sauktais „taurenis”, kas kopējā starta gadījumā nodrošinās to, lai dalībnieki pēc iespējas vairāk izmantotu katrs savas individuālās orientēšanās prasmes," uzsver sacensību galvenais tiesnesis Jānis Krūmiņš. 

  Sacensību apvidū dominē priežu mežs ar labu redzamību un nelielām augstumu starpībām, kurā varēs attīstīt lielu skriešanas ātrumu. Kartē ir daudz lineāro orientieru, kas lielākoties izslēdz nomaldīšanās iespējas, līdz ar to sagaidāms, ka pat mazas kļūdas būs izšķirošas. Tomēr atsevišķās vietās, it sevišķi garākajās distancēs, apvidū ir arī augsts detalizācijas līmenis, kas prasīs ļoti precīzu navigāciju.

  "Latvijā nakts orientēšanās sacensību nav pārāk daudz un uzskatu, ka sportistiem ir jāizmanto jebkura iespēja startēt šāda veida sacensībās, kas palīdz labāk sagatavoties arī pasaules lielākajām klubu stafetēm – Jukolai," pārliecināts ir J. Krūmiņš.

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācijaun sporta klubs “Briksnis”.

   

  Pieteikšanās sacensībām - līdz 25. septembra plkst. 23:59 šeit.

  Plašāka informācija sacensību mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,05132007598877