Ziņas - Iecienītās sacensības “Cēsu rudens” priecē orientieristus jau 50. reizi ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Iecienītās sacensības “Cēsu rudens” priecē orientieristus jau 50. reizi

  24.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  23. un 24. septembrī Ķūķu klinšu apkārtnē notika Latvijas kausa sacensības “Cēsu rudens 2017", kurās orientieristi sacentās garajā distancē un stafetēs. Jaunā kartē, gana kalnainā un sarežģītā apvidū uzvaras elites grupās izcīnīja Andris Jubelis (Mežmalas/Madona) un Līga Valdmane (ZVOC-VBSS). Savukārt stafetēs starp dāmām spēcīgākās arvien bija Meridiāns pārstāves, bet starp vīriem - Kāpa OK komanda.

  Gadu no gada laikā, kad orientēšanās sezona tuvojas noslēgumam, tieši "Cēsu rudens" ir dalībnieku ļoti gaidītas un arī kupli apmeklētas orientēšanās sacensības. Orientieristiem tās asociējas ar sarežģītu apvidu, izaicinošām distancēm un interesantu sacīksti - ne velti "Cēsu rudens" šogad svin savu 50. norises gadu. 

  Arī šogad organizatori no orientēšanās kluba (OK) “Meridiāns” bija pacentušies Cēsu apkārtnē atrast tehniski un fiziski prasīgu apvidu, turklāt tādu, kurā orientēšanās sacensības iepriekš nekad nebija notikušas. "Cēsu rudenī" uz garās distances starta līnijas stājās vairāk nekā 600 orientieristi un 83 komandas.

  Cīņas garajā distancē notika sestdien, 23. septembrī. Sieviešu elitē startēja sešas dalībnieces. Ar lielu stabilitāti un precizitāti visas distances garumā izcēlās Līga Valdmane, kura uzvaru guva, finišā ierodoties pēc vienas stundas 23 minūtēm un 26 sekundēm. Tuvākās sekotājas - Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) un Laura Vīķe (Kāpa OK) - uzvarētājai zaudēja vairāk nekā 11 minūtes. Distances vidusdaļā - uz 10. un 11. kontrolpunktu - abas pieļāva būtiskas kļūdas un zaudēja laiku, ko atlikušajā distances daļā vairs nevarēja atgūt.

  "Distanci izdevās noskriet bez lielām kļūdām - tā bija ļoti interesanta, ar dažādiem etapiem. Apvidus ļoti zaļš, centos izmantot virsotnes, pa kurām varēja ātrāk paskriet un arī labāk pārredzēt apkārtni. Pēc distances gan jutos ļoti nogurusi, jo iepriekš nedaudz sāpēja kakls. Tagad svarīgāk būt gatavai Pasaules kausam," pēc sacensībām sacīja L. Valdmane.

  Sieviešu elites grupas karte:

  Vīriešu elitē garajā distancē savukārt devās jau kuplāks skaits dalībnieku - kopskaitā 15. Uzvaru izcīnīja Andris Jubelis, finišējot pēc vienas stundas 33 minūtēm 50 sekundēm. "Šīs bija kā labas treniņsacensības pirms Pasaules kausa posma, kur distance būs vēl kalnainākā nekā Cēsīs. Fiziski jutos labi, kalnos spēks pietika un pieļāvu mazāk kļūdas kā konkurenti, kaut gan tāpat relatīvi daudz. Bet, neskatoties uz to, izdevās pārliecinoši uzvarēt. Tas bija arī svarīgi cīņā par Latvijas Kausa kopvērtējumu. Gribētu uzteikt organizatorus ar lieliski izvēlētu apvidu un distances plānojumu elites grupās," uzsvēra A. Jubelis. 

  2. vietu ieguva Jānis Krūmiņš (Briksnis SK), kurš finišā ieradās pēc vienas stundas 42 minūtēm 32 sekundēm, savukārt 3. vietu - Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS). Viņam pēc labi iesāktas distances sekoja vairāk nekā deviņu minūšu kļūda uz ceturto kontrolpunktu, kas liedza iespēju vairs turpināt cīņu par uzvaru. 

  Vīriešu elites grupas karte:

  Visi rezultāti pieejami šeit.

   

  Savukārt svētdien, 24. septembrī, tajā pašā apvidū noritēja cīņa orientēšanās stafetēs. Dāmu elites grupā spēcīgākās komandas titulu sarežģītajā apvidū ieguva CPSS/Meridiāns/Pārgauja komanda ar Kristīni Bertuku, Zandu Abzaloni un Sandru Grosbergu tās sastāvā. Ne velti, jo šī komanda pirms divām nedēļām ieguva arī Latvijas orientēšanās stafešu čempionu titulu. Līderēm savas tuvākās sekotājas no Ozons komandas - Ivetu Brūveri, Kristīni Veitu un Lindu Katlapu - izdevās pārspēt pat par 23 minutēm. 3. vietā savukārt Saldus OK komanda - Ilze Cahrausa, Elza Ķuze un Līga Meļķerte.

  Vīriešu elites grupā spēcīgākie tikmēr izrādījās vīru no Kāpa OK komanda - Ainārs Lupiķis, Kaspars Čerjaks un Guntis Māliņš. Uzvara ar pusotras minūtes pārsvaru komandai gan nenāca viegli - pēc pirmā etapa bija jāapsteidz Meridiāna komanda, bet pēc tam jāturas pa gabalu no Ozona pārstāvjiem.

  Tieši starp šīm divām komandām - Ozons un Meridiāns - trešajā etapā izcēlās asa cīņa par otro vietu. Spēcīgāks tomēr izrādījās Ozona pārstāvis Jānis Tamužs, kurš spēja ne tikai panākt, bet par vienu minūti un 14 sekundēm arī apsteigt Meridiāna komandas trešā etapa veicēju Aināru Drozdu.  

  Visi stafetes rezultāti pieejami šeit.

   

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija un orientēšanās klubs „Meridiāns” sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību. Sīkāku informāciju iespējams iegūt sacensību organizatoru mājaslapā

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs. 

  Latvijas kausa izcīņas priekšpēdējais posms "Siguldas rudens" notiks 1. oktobrī Siguldā. Sacensība notiks vidējā distancē ar kopējo startu.

   

  Attēlā - Līga Valdmane; foto autors - Jānis Līgats.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Austris Krastiņš
  Paldies kartes autoram par ģeneralizāciju atbilstoši mērogam 1:15000. Vienīgais, kas varbūt pietrūka, bija ceļu variantu daudzveidība garajā etapā (M21E, M21A, M35).





Atlikušo zīmju skaits:

0,033185958862305