Ziņas - Latvijas skolās atgriežas Orientēšanās sprinta tūre ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas skolās atgriežas Orientēšanās sprinta tūre

  15.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību dala | Nav komentāru

  Latvijas Orientēšanās federācija šoruden turpina pērn uzsākto projektu, kurā, apbraukājot Latvijas skolas, skolēnus iepazīstina ar orientēšanās sportu. Skolu orientēšanās sprinta tūre jau paspējusi viesoties trīs skolās – Dagdas vidusskolā, Talsu ģimnāzijā un Riebiņu vidusskolā -, bet līdz oktobra beigām plānots doties uz vēl piecām citām skolām.

  Skolu orientēšanās sprinta tūre viesojas tajās Latvijas skolās, kuru apkārtnē orientēšanās sports ir mazāk pazīstams un populārs. Tūres organizatori skolas apkārtnē sagatavo vienu līdz divus kilometrus garu orientēšanās distanci, bet skolēni - veic to individuāli vai arī nelielās grupās.

  Tā kā skolēni pārsvarā ir bez iepriekšējas pieredzes orientēšanās sportā, viņi saņem arī teorētisku lekciju par kartes lasīšanu, pareizu kompasa novietošanu un ceļu izvēli. Savukārt dienas noslēgumā skolas īpašumā paliek orientēšanās kartes, kuras vēlāk var turpināt izmantot, piemēram, lai sporta nodarbībās slīpētu orientēšanās prasmes.

  Pirmais Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūres posms 8. septembrī notika Dagdas vidusskolā. “Tur rīkojām divas aktivitātes – orientēšanās labirintu un divas orientēšanās distances. Bērniem šī diena ļoti patika, viņi bija ļoti entuziastiski un jautāja, kad drīzumā orientēšanās atkal būs viņiem tuvā apkārtnē,” stāsta tūres organizators Aigars Vārna.

  Dagdas vidusskola tika izvēlēta, jo tur ir gan aktīvs jaunsargu treneris Pēteris Šņukuts, gan aizrautīgs sporta skolotājs Harolds Kavinskis, kurš gan pats skrēja distanci, gan šķita iedvesmas pilns kopā ar jauniešiem orientēšanās sportu drīzumā izmēģināt atkal, turpina A. Vārna.

  Īpaši pozitīvas emocijas Skolu orientēšanās sprinta tūres organizatoriem saistās ar Riebiņu vidusskolu. 

  “Pērn šīs skolas sporta skolotāja Mārīte Pokšāne uzmeklēja mani, jo vēlējās piedalīties seminārā par orientēšanās sportu. Jau toreiz mani iepriecināja viņas iniciatīva, taču šoreiz tā mani pārsteidza vēl vairāk. Karte Riebiņu vidusskolas apkārtnei bija gatava neilgi pirms Skolu orientēšanās sprinta tūres, un, kad bijām atbraukuši, skolotāja skolēniem jau lielos vilcienos bija parādījusi gan karti, gan orientēšanās pamatprincipus, - skolēniem atlika vien piedalīties sacensībās,” stāsta A. Vārna.

  Karte zīmēta skolas un tuvākā ciemata apkārtnē privātmāju un skaista parka rajonā. A. Vārna saka, ka bērniem orientēšanās distances gan ļoti patika, gan arī padevās, turklāt īpaši interesanta šķitusi elektroniskā atzīmēšanās. Turklāt M. Pokšāne paralēli Skolu orientēšanās sprinta tūrei organizēja arī Riebiņu novada skolu orientēšanās kausu, kurā piedalījās Riebiņu vidusskola un četras novada pamatskolas. Tāpat jau drīzumā viņa kopā ar audzēkņiem grasās doties uz kādu no reģiona tuvākajiem orientēšanās seriāliem.

  "Viens no mūsu galvenajiem mērķiem, organizējot Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūri, ir iepazīstināt ar orientēšanās sportu tos bērnus, kuriem līdz šim ar to nav bijusi nekāda saskarsme. Iedvesmot viņus fiziskām aktivitātēm brīvā dabā un, iespējams, pārliecināt ar šo sporta veidu nodarboties profesionāli. Otrs svarīgs mērķis - veicināt orientēšanās sporta popularitāti un atpazīstamību, kā arī atdzīvināt vai pat no jauna radīt orientēšanās tradīcijas reģionos,” projekta mērķus skaidro organizators A. Vārna.

  “Daudz kas gan ir atkarīgs no skolotājiem - kā viņi tālāk izmanto iegūtās zināšanas un pieredzi, redzot, ka bērniem šis sporta veids interesē un viņi gribētu ar to nodarboties arī ikdienā. Piemēram, Babītes vidusskola pēc mūsu viesošanās pagājušajā gadā bija tik ļoti iedvesmota, ka lūdza atrast treneri regulārām orientēšanās sporta nodarbībām. To mēs arī izdarījām – šobrīd tās vada Ildze Straume.”

  Nākamais Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūres posms, pateicoties skolotāju aktivitātei, notiks Vecumnieku vidusskolā, tad turpināsies Līgatnes vidusskolā, Lubānas un vidusskolā un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā.

  Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūri Latvijas Orientēšanās federācija realizē sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028800964355469