Ziņas - Eiropas sporta nedēļā – orientēšanās nakts sešās Latvijas pilsētās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Eiropas sporta nedēļā – orientēšanās nakts sešās Latvijas pilsētās

  29.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību dala | 4 komentāri

  Latvijas Orientēšanās federācija Eiropas sporta nedēļā sākusi realizēt inovatīvu projektu – Vislatvijas orientēšanās nakti jeb rogainingu tumsā. Tajā ikkatrs ir aicināts atrast sev vistuvāko rogaininga pilsētu un piektdienas, 29. septembra vakarā, izmēģināt kaut ko mazliet neierastu – rogainingu bez orientēšanās prizmām, bez SI kartēm un bez dalības maksas. 

  Sacensību formāts patiesi būs mazliet neierasts - dalībnieki nemeklēs tradicionālās orientēšanās prizmas, lai tur atzīmētos ar savu SI karti. Kotrolpunktos būs plāksnītes ar QR kodu, kuru atpazīs speciāli šim pasākumam izstrādātā rogaininga lietotne sportistu viedtālrunī.

  "Šīs sacensības Latvijas Orientēšanās federācijai nav tradicionālas - tās notiek inovatīvi, izmantojot viedtālruni. Mēs ticam, ka orientēšanās sports ir piemērots ikvienam, tāpēc turpinām strādāt, lai atrastu dažādus interaktīvus veidus, kā šo sporta veidu padarīt vēl pieejamāku plašākai sabiedrībai. Vislatvijas orientēšanās nakts gan ir tikai pirmais solis - ļoti ceram uz iedzīvotāju interesi un atsaucību, lai jau nākamgad šis sporta pasākums varētu notikt vēl vairāk pilsētās, un izveidotā aplikācija būtu pieejama arī citās viedierīcēs," uzsver projekta vadītāja Ildze Straume. 

   

  Sacensības notiks 29. septembrī sākot no plkst. 20 vienlaikus sešās pilsētās - Rīgā, Jūrmalā, Talsos, Limbažos, Salaspilī un Vecumniekos.

  Sacensībās var piedalīties komanda ar 2-5 cilvēkiem tajā. Komandai jābūt vismaz vienam viedtālrunim (ieslēgtam, uzlādētam, ar ieslēgtu GPS un speciālu mobilo aplikāciju) un, kā jau tas naktij piederas, komandai līdzi distancē vajadzētu ņemt vismaz vienu lukturīti.

  Daudz kas cits būs kā jau ierasts – trīs stundu kontrollaiks, karte un kontrolpunkti ar dažādām vērtībām. Uzvarēs tā komanda, kura savāks visvairāk punktus. Rogaininga aplikācija mācēs atpazīt kontrolpunktos izliktos QR kodus, mācēs to vērtību pieskaitīt komandas rezultātam un beigās arīdzan sarēķinās, cik ilgā laikā komanda katru posmu veikusi!

  Reģistrēties sacensībām var šeit: www.rogaining.lv/onakts, un turpat arī atrodams nolikums un cita svarīga informācija. Dalība sacensībās ir bez maksas - nāc un izmēģini, galu galā orientēšanās tumsā prasa lielāku koncentrēšanos, rūpīgāku sekošanu kartei un varbūt arī mazliet vairāk meistarības nekā orientēšanās dienasgaismā.

   

  Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā notiks trešo gadu. Šogad tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim ar mērķi mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem.

  Sportosim kopā ar ģimeni, izglītības iestādēs, darba vietās, sporta un fitnesa klubos un brīvā dabā.

  Lai uzzinātu vairāk par Eiropas Sporta nedēļu spied šeit!

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Raivo Pienis
  9352
  30.09.2017 18:13
  Aija Pakalna sacīja:
  Organizatori ziņo, ka rezultāti būs šovakar vai rīt no rīta. Savukārt medaļas saņēma 1.-3. vietu ieguvēji.
  Kur var apskatīt rezultātus?! ????
  Aija Pakalna
  Organizatori ziņo, ka rezultāti būs šovakar vai rīt no rīta. Savukārt medaļas saņēma 1.-3. vietu ieguvēji.
  Raivo Pienis
  Man arī ļoti interesē rezultāti no Vislatvijas Orientēšanās nakts.
  Uz apbalvošanu nebija laika palikt...redzēju foto, kur medaļas mēness formā. Tās tikai godalgotajām vietām vai kā piemiņas visiem dalībniekiem. Iet runa konkrēti par Jūrmalas sacensībām!
  Kaspars Zariņš
  Kad un kur bus zinami rezultati par vislatvijas nakts orientesanos?

Atlikušo zīmju skaits:

0,11011910438538