Ziņas - Par Latvijas orientēšanās stafešu čempioniem kļūst OK Saldus un Meridiāns ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Par Latvijas orientēšanās stafešu čempioniem kļūst OK Saldus un Meridiāns

  10.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar 168 komandu dalību Līgatnes novada Skaļupēs noslēdzies Latvijas čempionāts orientēšanās stafetē. Augstākie tituli devušies uz Cēsīm un Saldu, jo spēcīgākajās elites grupās pārliecinošas uzvaras izcīnīja favorītkomandas ar ļoti spēcīgiem sastāviem – Saldus OK ar Ati Rešķi, Kristapu Jaudzemu un Rūdolfu Zērni komandas sastāvā un CPSS/Meridiāns/Pārgauja komanda, kurā startēja Kristīne Bertuka, Zanda Abzalone un Sandra Grosberga. 

  Salīdzinot ar pērno gadu, šogad pretendentu uz medaļām bija daudz gan vīriešu, gan sieviešu elites grupās. Starp vīriešiem par favorītiem saukt varēja gan Mežmalas/Madona komandu, kurā startēja Andris Jubelis, gan Alūksne-Ape OK ar spēcīgajiem Edgaru Bertuku un Jāni Kūmu tās sastāvā. Arī Ogre OK/SC, OK Kāpa, Auseklis IK, Azimuts OK-Sm BJSS pirmās komandas bija spēcīgi pretendenti uz medaļām un, protams, pagājušā gada čempioni no orientēšanās kluba "Ozons". Cīņas bija gaidāmas interesantas.

  Taču jau distances vidusdaļā kļuva nojaušams, starp kurām divām komandām Latvijas orientēšanās stafešu čempionātā būs vissīvākā cīņa - OK Saldus un Azimuts OK-Sm BJSS pirmo etapu veicēji - Atis Rešķis un Artjoms Rekuņenko - izvirzījās pamatīgu gabalu priekšā citām komandām jau tūlīt pēc starpfiniša. Divvientulībā abi arī finišēja - Azimuts OK-Sm BJSS gan 22 sekundes ātrāk. Taču drīz vien Saldus OK komandas otrā etapa veicējs Kristaps Jaudzems šo starpību samazināja un pat likvidēja - arēnā viņš bija pusotru minūti ātrāks par Azimuts OK-Sm BJSS otrā etapa veicēju A. Pauliņu, bet stafešu maiņas punktā - jau teju divas minūtes ātrāks.

  "Sākumā es Pauliņu neredzēju, bet zināju, ka viņš tur kaut kur ir, tāpēc sapratu, ka man vienkārši labi un tīri jānoskrien distance, kas būs pietiekami, lai Rūdis tālāk mums atnestu uzvaru. Pie otrā punkta es Artūru Pauliņu negaidīti noķēru, tālāk pārsvarā skrējām kopā. Biju pārsteigts, ka viņš man pamatā skrēja aiz muguras; dažās vietās gan izvēlējāmies atšķirīgus ceļu variantus, bet būtībā atkal satikāmies. Tas, ka skrējām kopā, šķiet, apliecina, ka ātrums bija pietiekams, es jutos ļoti labi. Nedaudz pirms skatītāju etapa Artūrs uztaisīja mazu kļūdu, savukārt es etapu paņēmu tīri, kas ļāva man no viņa aizbēgt. Protams, tas bija emocionāli patīkami skatītāju etapā iziet ar tādu atrāvienu, kas tūlīt pēc tam bija par pamatu nelielai kļūdiņai. Bet tā kļūda tiešām bija neliela un nekļuva par pamatu tam, lai es neienāktu kā pirmais finišā," par cīņu ar konkurentu no Azimuts OK-Sm BJSS stāstīja K. Jaudzems.

  Viņš komandas uzvaru veltīja trenerim Ojāram Ulmanim, kurš aizvadītajā nedēļā aizgāja mūžībā: "Ojārs noteikti bija šodien ar mums un emocionāli deva mums papildu spēkus šai uzvarai".

  Saldus OK komandas trešajam etapam Rūdolfam Zērnim savu distanci atlika vien veikt stabili un precīzi, ko viņš arī izdarīja, no tuvākajiem konkurentiem atraujoties teju sešas minūtes. 

  Attēlā: Rūdolfs Zērnis.

  "Sākumā zināju, ka konkurenti bija par tālu, lai varētu mūs panākt, tāpēc varēju mierīgi skriet vienatnē. Zināju, ka atliek noskriet vien savā līmenī, lai mēs čempionātā uzvarētu. Stabili veicu visus savus etapus, lieki neriskējot. Vidū bija nelielas kļūdas, bet tās tika ātri labotas un laika zaudējums tajos etapos nebija lielāks par 20 līdz 30 sekundēm. Skatītāju etapā arī dzirdēju, ka man pārliecinoši iet un daudz nekas nevar notikt, turklāt beigas savukārt bija salīdzinoši vienkāršas - bija tikai jāfinišē," savu sniegumu distancē komentēja R. Zērnis.

  Daudz interesantāk bija vērot sacensību par bronzas medaļu, kas izšķīrās tikai sacensību noslēgumā.

  Otro etapu ar ļoti labu rezultātu veica "Ozons" pirmās komandas pārstāvis Dāvis Dišlers - viņš komandu pacēla par sešām pozīcijām un stafeti Jānim Tamužam nodeva augstajā trešajā pozīcijā. Plecu pie pleca ar "Ozonu" savu etapu sāka arī 4. pozīcijā esošās Kāpa OK pārstāvis Uldis Upītis. Taču kļūdas Līgatnes meži abiem sportistiem nepiedeva, tāpēc diezgan ātri abus ar pieredzi un prasmēm pārspēja 5. pozīcijā esošais Mārtiņš Sirmais, Auseklis IK komandu finišā paceļot līdz 3. vietai un bronzas medaļai. No līderiem komanda gan atpalika mazliet vairāk nekā 12 minūtes.

  Attēlā: Mārtiņš Sirmais.

   

  Attēlā: Vīriešu elites medaļnieki.

   

  Dāmu elitē par favorītēm visnotaļ noteikti bija saucamas CPSS/Meridiāns/Pārgauja un Kāpa OK pirmās komandas, kuras abas šogad startēja ar ļoti spēcīgu un pieredzes bagātu sastāvu. Pērn tieši CPSS/Meridiāns/Pārgauja komandai izdevās izcīnīt čempionu titulu, tāpēc daudziem aktuāls bija jautājums, vai sportistēm izdosies to nosargāt arī šogad. Un jāsaka - distances sākumdaļa par to visnotaļ neliecināja.

  Pirmo etapu visātrāk veica Saldus OK pārstāve Polijas sportiste Hanna Višņevska. Viņa distancē pavadīja 42 minūtes septiņas sekundes, kas bija par trim minūtēm 20 sekundēm ātrāk nekā tuvākajai sekotājai Laurai Leibomai no Kāpa OK pirmās komandas. Ilgu laiku Saldus OK otrā etapa veicējai Elzai Ķuzei līderes titulu izdevās noturēt. Tas lika aizrauties elpai visai Saldus OK saimei - pastāvēja pamatota cerība, ka uz pjedestāla pirmā pakāpiena abās spēcīgākajās grupās stāsies tieši Saldus sportisti. Tomēr cerības bija veltas, jo drīz vien gan pirmajā vietā esošo Elzu Ķuzi, gan otrajā vietā esošo Iritu Puķīti no Kāpa OK panāca un apsteidza Vieda Lūsa no CPSS/Meridiāns/Pārgauja otrās komandas. Tas bija gana patīkams pārsteigums tiem skatītājiem, kuri šajā augstajā pozīcijā bija prognozējuši ieraudzīt kluba pirmo komandu.

  Diemžēl ilgi komandai noturēties līderpozīcijā neizdevās, jo cīņā par uzvaru metās CPSS/Meridiāns/Pārgauja pirmās komandas trešā etapa veicēja Sandra Grosberga - viņai izdevās gan paskriet garām kluba biedrenēm, gan Kāpa OK un Saldus OK komandām un savu komandu pacelt no ceturtās uz godpilno pirmo vietu ar pusotras minūtes pārsvaru. 

  Attēlā: Sandra Grosberga

  Līderu komandas pirmā etapa veicēja Kristīne Bertuka pēc finiša atzina, ka pirms starta viņai bija liels stress, jo kādu laiku pirmo etapu viņa nebija skrējusi: "Tas rezultējās lielā kļūdā uz pirmo kontrolpunktu. Es biju ja ne pēdējā, tad tuvu tam no visām elites komandām, bet tad pa vienai sāku meitenes ķert un pie piektā kontrolpunkta jau pamanīju Lauru Leibomu no Kāpas. Tas bija brīdis, kad sapratu - laikam visiem mežā iet jautri... Secināju, ka jāturpina vienkārši skriet bez kļūdām, jo man ātrums šobrīd nav tik liels, tāpēc jāpaļaujas vairāk uz savām orientēšanās spējām".

  Savukārt Sandra Grosberga atzina, ka distancē devās bez stresa, jo trešajā etapā viņai šogad bijušas daudz nopietnākas situācijas kā šodien. "Jutos fiziski ļoti labi, turklāt tas, ka mežā redzēju un varēju panākt konkurentes, man nāca tikai par labu. Izšķirošais brīdis bija pirms skatītāju punkta, kad ar Lauru Vīķi izšķīrāmies un mums nesakrita punkti. Tur pietam es mazliet sakļūdījos, bet, kad atzīmējos un dzirdēju, ka esmu pirmā, atpakaļ neskatījos un beigas centos veikt ļoti uzmanīgi," savu uzvaras formulu skaidroja S. Grosberga.

  Finišā Kāpa OK komanda ierindojās stabilā otrajā vietā, bet uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa CPSS/Meridiāns/Pārgauja otrā komanda. 

  Attēlā: Sieviešu elites medaļnieces.

   

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija, SIA “O! Latvija” un Siguldas maratona klubs.  

   

  Video atskats, kura autors ir Reinis Augulis:

   

  Sacensību kartes:

  M21E

   

  W21E

   

  Sacensību rezultāti un vairāk informācijas Latvijas čempionātu mājas lapā: lc.lof.lv. 

  Foto autors: Jānis Līgats. Visas fotogrāfijas pieejamas šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,13299107551575