Ziņas - Latvijas čempionāta vidējā distancē tituli – L. Valdmanei un E. Bertukam ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas čempionāta vidējā distancē tituli – L. Valdmanei un E. Bertukam

  09.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Sestdien, 9. septembrī, Līgatnes novada Skaļupēs aizvadīts Latvijas čempionāts orientēšanās sporta vidējā distancē. Sacensības pulcēja 650 orientieristu, padarot tās par vienām no dalībnieku skaita ziņā viskuplāk apmeklētākajām sacensībām šogad. Spraigās cīņās spēcīgākajās elites grupās čempionu tituli atgriezās pie to kādreizējiem īpašniekiem - Līgas Valdmanes (ZVOC-VBSS) un Edgara Bertuka (Alūksne-Ape OK).

  Vidējā distance veda gar dažāda lieluma Gaujas un Līgatnes upju gravām un caur labi skrienamiem priežu-egļu mežiem, piedāvājot orientieristiem gana neierastus etapus un prasot no viņiem arī ļoti labu fizisko sagatavotību. Līgatnē Latvijas čempionāts atgriezās pēc 31 gada pārtraukuma, taču pēdējās Latvijas kausa sacensības – Cēsu rudens – Līgatnē notika 1997. gadā. 

  Šis Latvijas čempionāts starp citiem izcēlās ar pēdējos gados nepieredzētu konkurenci, īpaši jau vīriešu elitē, kurā startēja visi Latvijas šī brīža labākie orientieristi. Pretendentu uz medaļām 36 vīru konkurencē bija daudz un iekļūt TOP 10 vien jau bija liels sasniegums.

  Ar 5,8 kilometrus garo distanci vispārliecinošāk tika galā pieredzes bagātais orientierists Edgars Bertuks, kurš finišēja pēc 41 minūtes 32 sekundēm. Viņš savu vidējās distances čempiona titulu atguva pēc 11 gadu pārtraukuma. 

  Attēlā: Edgars Bertuks.

   

  "Uz Latvijas čempionātu ierados ar pozitīvu noskaņojumu, jo pēc startiem Pasaules kausā sajutu, ka sportiskā forma uzlabojas, sevišķi treniņos, ko aizvadīju ar citām izlasēm. Tas ļāva man ierasties šeit ar labām cerībām uz labu skrējienu. Zināju - ja man tas izdosies, arī rezultāts neizpaliks. Distances sākuma daļa varbūt nebija tik veiksmīga - pieļāvu divas 30 sekunžu kļūdas un vienu mazāku 20 sekunžu kļūdu, toties tas lika man vairāk koncentrēties, saņemties un tajos momentos, kur nepieciešams, atkal savu ātrumu nedaudz piebremzēt. Tas noteikti atmaksājās - līdz distances beigām kļūdījos minimāli, tikai dažas piecu līdz desmit sekunžu kļūdas, kas šajā apvidū ir pieļaujams un bez tām noskriet nevar. Apvidus bija pietiekami sarežģīts, pietiekami zaļš, būtībā atbilstošs vidējās distances prasībām," sacīja vidējās distances čempions.

  Sudraba medaļu, līderim zaudējot pusminūti, ieguva Andris Jubelis (Mežmalas/Madona), kurš pēc finiša atzina, ka bija cerējis uz uzvaru, taču  E. Bertuks bijis pārāks. “Nesen sastiepu kāju un šonedēļ biju arī mazliet apslimis un nejutos ideāli, bet, par spīti tam, šodien jutu, ka būs svaigums un būs labs rezultāts. Konkurence arī ļoti motivēja, tāpēc zināju, ka vienkārši jāizdara savs darbiņš. Šīs sacensības patiešām bija īpašas ar to, ka skrējām beidzot visi, kas elitē esam; šī iemesla dēļ motivācija bija ļoti augsta un ceru, ka tā būs biežāk," tā A. Jubelis.

  Bronzas medaļu savukārt izcīnīja Artjoms Rekuņenko (Azimuts OK-Sm BJSS), kuram meža distancēs Latvijas čempionātos šis ir nebijis augsts sniegums.

  Attēlā: Vīriešu elites medaļnieki.

   

  Arī sieviešu elites grupā konkurence bija gana sīva. Par uzvaru sacentās kopumā 15 dalībnieces, bet līdere tika noskaidrota tikai distances noslēgumā – Līga Valdmane, atgūstot zaudēto pusminūti Sandrai Grosbergai (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), no jauna iekaroja savu pirms diviem gadiem izcīnīto Latvijas čempiones titulu vidējā distancē.

  L. Valdmane distanci veica 39 minūtēs 14 sekundēs, kas bija par deviņām sekundēm ātrāk nekā S. Grosberga. Čempione sacīja, ka izbauda šādus mežus, taču pirms starta nebija pārliecināta, ka uzvarēs. "Nekādas izteiksmīgas kļūdas nepieļāvu, kaut sākuma daļā šķita, ka pārāk lēni pārvietojos pa mežu. Sarežģītas bija daudzas mazās bedrītes, kur neredzēju to punktu - pat piecu metru attālumā punktu bija grūti ieraudzīt, un tur arī dažas sekundes pazaudēju. Bet principā diezgan precīzi veicu distanci. Beigās deviņas sekundes tikai biju Sandrai priekšā finišā, kaut radio punktā tā bija pusminūte. It kā Sandra teica, ka nekļūdījās, bet tādā gadījumā es nezinu, kur es to starpību atvinnēju," savu uzvaru skaidro L. Valdmane.

  Attēlā: Līga Valdmane

   

  Savukārt S. Grosberga, kurai šī bija lieliska iespēja izcīnīt savu pirmo zelta medaļu Latvijas čempionāta vidējā distancē, atzina, ka distanci izbaudīja bez lielām cerībām par augstu rezultātu. “Pēc Pasaules kausa posma Latvijā man ir ļoti grūti saņemties trenēties un atrast motivāciju atlikušajai sezonai. Tas droši vien arī bija iemesls, kāpēc noskrēju samērā slikti – sakļūdījos distances sākumā pusotru minūti un tad izvēlējos visai daudz sliktus ceļu variantus, vismaz man pašai tā šķita. Beigās biju tik nogurusi, bija ļoti grūti saņemties uz pēdējiem trim punktiem. Taču tas, ka neuzvarēju, man noteikti nāca tikai par labu - spēšu izdarīt secinājumus un saņemties pēdējiem startiem šosezon,” atzina sportiste, norādot, ka Latvijā vēl startēs Cēsu rudenī, bet starp pasaules līmeņa sacensībām viņai vēl atlicis pēdējais Pasaules kausa posms Šveicē.

  Jāpiemin, ka šodien Sandra Grosberga jau priekšlaicīgi nodrošināja uzvaru šī gada Latvijas kausā – neviena cita sportiste viņu apsteigt sezonas kopvērtējumā vairs nevar.

  Tikmēr bronzas medaļu Latvijas čempionātā vidējā distancē ieguva 2015. gada čempione Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), distanci veicot 45 minūtēs 14 sekundēs.

  Attēlā: Sieviešu elites medaļnieces.

   

  Visi sacensību rezultāti pieejami šeit.

  Rīt, 10. septembrī, plkst. 11 notiks arī Latvijas čempionāts stafetēs. Sacensību centrs atradīsies Rehabilitācijas centrā "Līgatne".    

   

  Video atskats, kura autors ir Reinis Augulis:

   

  Sacensību kartes:

  M21E

  W21E 

                                 

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija, SIA “O! Latvija” un Siguldas maratona klubs. 

  Visi čempionāta rezultāti un vairāk informācijas Latvijas čempionātu mājas lapā: lc.lof.lv. 

  Foto autors: Jānis Līgats. Vairāk foto šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,02747917175293