Ziņas - Šonedēļ Latvijas labākie orientieristi satiksies meistarsacīkstēs Līgatnē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Šonedēļ Latvijas labākie orientieristi satiksies meistarsacīkstēs Līgatnē

  04.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Jau šīs nedēļas nogalē, 9. un 10. septembrī, Līgatnes apkārtnē notiks orientieristu rudens sezonas centrālais notikums – Latvijas čempionāts orientēšanās sportā vidējā distancē un stafetē. Sacensību apvidum raksturīga gravu sistēma ar dažādiem mikroobjektiem un reljefa formām, solot Latvijas orientieristiem gan neierastus etapus, bet pieprasot labu fizisko sagatavotību.

  Plānojot distances, organizatori jo īpaši piedomājuši, lai visām grupām sacensība būtu aizraujoša - plānojot distances, pavadīts ļoti ilgs laiks un veikts rūpīgs darbs. "Būs vidējai distancei atbilstošs plānojums, kas nozīmē - distancēs būs daudz etapu, kas bija gana liels izaicinājums to nodrošināt visām grupām. Vidējā distance un stafete pārsegsies minimāli - stafetē gaidāmi daudz farsti, neesam skopojušies ar kontrolpunktu skaitu. Plānojot etapus, esam rūpīgi strādājuši, un, manuprāt, tiem, kuri atbrauks, distances neliks vilties," saka Latvijas čempionāta vidējā distancē un stafetē distanču plānotājs Dagnis Dubrovskis. 

  Raksturojot skrienamību, D. Dubrovskis norāda, ka tā ir no labas līdz vidējai, tikai atsevišķās vietās to varētu raksturot kā sliktu. "Salīdzinot ar Cēsis OPEN, kas notika augusta nogalē, šis mežs būs tīrāks un labāk skrienams," norāda distanču plānotājs.

  Meistarsacīkstes vidējā distancē sāksies sestdien, 9. septembrī, plkst. 13.00. Sacensību centrā Rehabilitācijas centrā "Līgatne" (shēma) sportistiem gan jāierodas jau plkst 12.00 uz dalībnieku reģistrāciju un sacensību atklāšanu. Savukārt svētdien, 10. septembrī, stafetēm starts tiks dots jau no pulksten 11.00.

  Šobrīd meistarsacīkstēm vidējā distancē pieteikušies 646 dalībnieki, bet stafetēm - 169 komandas.

  Cīņā par Latvijas čempiona titulu vīru elitē metīsies 36 orientieristi, starp kuriem uzvarētāju prognozēt grūti. 5,9 kilometrus garajā distancē redzēsim gan tādus Latvijas izlases sportistus kā Edgaru Bertuku, Andri Jubeli, Dāvi Dišleru, Artjomu Rekuņenko, Rūdolfu Zērni, Artūru Pauliņu, Mārtiņu Sirmo, gan citus, un visi, protams, par nokļūšanu uz pjedestāla cīnīsies sīvi.

  Pērn, piemēram, pārliecinoši vislabāk veicās D. Dišleram - viņš vadībā bija gandrīz visas distances garumā, otrās vietas ieguvēju E. Bertuku apsteidzot par teju pusotru minūti.

  Sieviešu elitē viena no favorītēm uz uzvaru ir Sandra Grosberga, bet viņai spēcīgas konkurentes būs Laura Vīķe, Irita Puķīte, Līga Valdmane un, protams, arī citas sieviešu elites grupas dalībnieces - kopumā 15. Dāmām būs jāveic 4,5 kilometru gara distance.

  Pērn šajā disciplīnā čempiones titulu ieguva I. Puķīte. Viņa bija vienīgā, kura nepieļāva lielas kļūdas, tā gūstot piecu minūšu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju Līgu Ārnieci.

  Savukārt Latvijas čempionātā orientēšanās stafetē pērn līderes dāmu elitē bija OK „Meridiāns” meitenes, kuras jau vairākus gadus ir uzskatāmas par galvenajām favorītēm gandrīz visās Latvijas stafešu sacensībās. Būs gana interesanti vērot, vai viņām čempionu titulu izdosies nosargāt arī šogad. Tāpat aktuāls ir jautājums, kuri par čempioniem kļūs Latvijas čempionāta stafetēs vīru elitē, jo jau divus gadus pēc kārtas tas izdevies "Ozona" pārstāvjiem.

   

  SACENSĪBU PROGRAMMA:

  9. septembris, sestdiena 

  Sacensību centrs - Rehabilitācijas centrs “Līgatne”

  Līdz 12:00 - Dalībnieku ierašanās un reģistrācija
  12:15 - Sacensību atklāšana
  13:00 - Dalībnieku starts izlozes secībā visās vecuma grupās

  No 13:40 - Starts elites grupām
  16:00 - Apbalvošana

  Līdz 17:00 - Vārdisko pieteikumu iesniegšana stafetei 

   

  10. septembris, svētdiena 

  Sacensību centrs – Rehabilitācijas centrs “Līgatne”

  11:00 - Starts stafetes distancē

  13:30 - Starts nestartējušajo komandu pēdējiem etapiem un OPEN grupām
  14:30 - Apbalvošana, čempionāta noslēgums

   

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija, SIA “O! Latvija” un Siguldas maratona klubs.

  Vairāk informācijas Latvijas čempionātu mājas lapā: lc.lof.lv.

Atlikušo zīmju skaits:

0,10730910301208