Ziņas - Trešajā Riga City Race uzvar Andris Gailis un Irita Puķīte ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Trešajā Riga City Race uzvar Andris Gailis un Irita Puķīte

  03.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Sestdien, 2. septembrī, Rīgā, Dzirciemā, notika orientēšanās sprinta sacensības Riga City Race. Spītējot lietum, tās pulcēja mazliet vairāk nekā simts orientēšanās sporta lietpratējus un entuziastus. Spēcīgākajās elites grupās uzvaras izcīnīja Andris Gailis (Auseklis IK) un Irita Puķīte (Kāpa OK/Saulkrasti).

  Latvijas Orientēšanās federācijas un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētais Riga City Race citu orientēšanās sprinta sacensību vidū izceļas ar netipiski garām distancēm, kas reizē izaicina un pārbauda gan orientieristu fiziskās, gan tehniskās prasmes.

  Spēcīgākajā vīriešu grupā (M21) pagarinātā sprinta distance sasniedza pat 7,7 kilometrus. Par līderi šajā grupā kļuva Andris Gailis, kurš distanci veica 32 minūtēs 24 sekundēs. Viņa tuvākais sekotājs Pēteris Grīviņš (Surikati) viņam zaudēja pusminūti, bet 3. vietas ieguvējs Kristaps Bruners (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) atpalika pat minūti un 18 sekundes. Kopumā par uzvaru šajā grupā cīnījās 16 dalībnieki.

  “Man patīk garais sprints, kur ir daudz ceļu izvēles. Apvidus bija interesants ar daudzām ceļu izvēlēm, nebija daudz vietu, kur ieskriet "lamatās" vai kaut kādā strupceļā, kas man parasti sprintā nepatīk,” saka grupas uzvarētājs A. Gailis. Ar savu sniegumu viņš ir apmierināts: “Varēja vēlēties ātrāku soli, jo jutu, ka nebija tāds ātrums, kāds bija pagājušajā nedēļā notikušajā Cēsis Open sprintā. Tehniski bija divas kļūdas uz kādām 10 sekundēm, un vēl zaudēju nedaudz laika vietā, kur bija nepareizi kontrolpunktu numuri kartē. Bet kopumā esmu apmierināts ar savu sniegumu”.

  Starp spēcīgākās sieviešu grupas uzvarētāju 5,4 km garajā distancē kļuva Latvijas orientēšanās izlases dalībniece Irita Puķīte, kura distancē pavadīja 25 minūtes piecas sekundes. 2. vietu arī ieguva Latvijas izlases pārstāve nesenajā Pasaules kausā orientēšanās sportā Laura Leiboma, kura I. Puķītei zaudēja mazliet vairāk nekā 50 sekundes. 3. vietā tikmēr Polijas orientieriste Hanna Višņevska (Hanna Wiśniewska) – viņai līdz uzvarai trūka teju minūte.

  “Mani ieinteresēja Riga City race piedāvātais pagarinātās sprinta distances formāts, tāpēc nolēmu piedalīties. Bija interesanti paskriet šajā Rīgas apvidū un distance bija aizraujoša, jo piedāvāja dažādus ceļu variantus,” stāsta sieviešu spēcīgākās grupas uzvarētāja Irita Puķīte. “Noskrēju pietiekoši stabili, distancē pieļaujot vienu nelielu kļūdiņu uz 14. kontrolpunku. Bija arī pāris ceļu varianti, kur varēju izskriet veiksmīgāk, bet esmu apmierināta ar skrējienu un priecīga, ka šajā lietainajā dienā izvēlējos piedalīties šajās sacensībās.”

  Citās vecuma grupās jo īpaši veiksmīga šī diena bija Auseklis IK sportistiem.

   

  Citi rezultāti TOP3:

   

  W12

  1.vieta Sanda Lapiņa (Auseklis IK)

  2.vieta Anna Stradiņa (Auseklis IK)

  3.vieta Amanda Valtasa (Saldus OK)

   

  W14

  1.vieta Aiga Irbe Blūma (Auseklis IK)

  2.vieta Līva Cera (Auseklis IK)

  3.vieta Elīza Madsena (Madonas BJSS/OK Arona)

   

  W16

  1.vieta Kristīne Brunere (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  2.vieta Alise Zagorska (Auseklis IK)

   

  W35

  1.vieta Zanda Abzalone (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  2.vieta Anžela Šapovalova (Auseklis IK)

  3.vieta Ieva Mauliņa (Briksnis SK)

   

  W45

  1.vieta Jolanta Bura (Auseklis IK)

  2.vieta Vija Šiltere (Auseklis IK)

  3.vieta Agita Intsone (Zaļā paparde)

   

  M12

  1.vieta Uvis Šolmanis (Auseklis IK)

  2.vieta Mārtiņš Strožs (Auseklis IK)

   

  M14

  1.vieta Gustavs Staņa (Auseklis IK)

  2.vieta Jēkabs Toms Andersons (Saldus OK)

   

  M16

  1.vieta Dāvis Šolmanis (Auseklis IK)

  2.vieta Kārlis Stradiņš(Auseklis IK)

  3.vieta Rihards Gailis(Auseklis IK)

   

  M35

  1.vieta Ivars Žagars (Ozons)

  2.vieta Guntars Mankus (Saldus OK)

  3.vieta Vladimirs Ļašs (Briksnis SK)

   

  M45

  1.vieta Helge Gisholt (Skifjells Sønner)

  2.vieta Ivars Valtass (Saldus OK)

  3.vieta Knut Harald Hyllez (Skifjells Sønner)

   

  M55

  1.vieta Ivars Pucens (Mona OK)

  2.vieta Varis Peisenieks (Kāpa OK)

  3.vieta Espen Raastad (Skifjells Sønner)

   

  Visi rezultāti, spliti un grafiki pieejami šeit.

  Sacensību kartes:

  M21

  W21

  Pagarinātā sprinta distance ir lielisks veids, kā izbaudīt aizraujošo sprinta orientēšanos, turklāt ļauj iepazīt pilsētas šķietami labi zināmās vietas pavisam neparastā veidolā. Pasaulē šis orientēšanās sprinta distances veids ir plaši izplatīts - pulcējot simtiem dalībnieku, tās notiek arī tādās metropolēs kā Londona, Antverpene, Porto un citviet, arvien nostiprinot savu popularitāti orientēšanās entuziastu vidū. 

  Riga City Race notiek jau trešo gadu pēc kārtas. 2015. gadā Riga City Race notika Ķīpsalā, bet pērn pat divās vietās - nakts aizsegā Rīgas Centrāltirgū un nākamajā dienā – Čiekurkalnā. “Nākamgad Rīgas centrā notiks Pasaules čempionāta orientēšanās sportā sprinta distance, tāpēc līdz tam ar sprinta sacensībām vēlamies apbraukāt pēc iespējas lielāku skaitu Rīgas apkaimes, lai orientēšanās entuziasti varētu izmēģināt spēkus visā pilsētā,” stāsta sacensību galvenais organizators Matīss Ratnieks. 

  Plašāka informācija par sacensību norisi atrodama mājaslapā cityrace.lof.lv.

Atlikušo zīmju skaits:

0,027951002120972