Ziņas - Riga City Race ļaus iepazīt Dzirciema līdz šim mazāk pazīstamos nostūrus ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Riga City Race ļaus iepazīt Dzirciema līdz šim mazāk pazīstamos nostūrus

  01.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  2. septembrī jau trešo gadu pēc kārtas Rīgā notiks orientēšanās sprinta sacensības Riga City Race. Šogad sacensības piedāvās aizraujošu orientēšanās skrējienu Dzirciemā - vienā no centrālajām Pārdaugavas apkaimēm.

  Citu orientēšanās sprinta sacensību vidū Riga City Race izceļas ar izteikti garām distancēm - vīriešu elites grupā pagarinātā sprinta distance sasniedz 7,7 kilometrus, bet sieviešu elites grupā - 5,4 kilometrus. Pasaulē šis orientēšanās sprinta distances veids ir plaši izplatīts - pulcējot simtiem dalībnieku, tās notiek arī tādās metropolēs kā Londona, Antverpene, Porto un citviet, arvien nostiprinot savu popularitāti orientēšanās entuziastu vidū.

  Pagarinātā sprinta distance ir lielisks veids, kā izbaudīt aizraujošo sprinta orientēšanos, turklāt ļauj iepazīt pilsētu neparastā veidā. Daudziem droši vien zināms, ka Dzirciemā atrodas Dzegužkalna parks ar augstāko punktu Rīgā - Dzegužkalnu -, ka Dzirciemā izvietotas tādas atpazīstamas iestādes kā Rīgas Stradiņa universitāte, Stomatoloģijas institūts, arī Rīgas laku un krāsu rūpnīca. Taču organizatori garantē, ka orientēšanās sprintā Dzirciemu iepazīt varēs pavisam jaunā gaismā.

  Sacensību galvenais organizators Matīss Ratnieks saka: “Nav pārsteigums, ka šis sacensību formāts pasaulē guvis tik lielu popularitāti. Distance ir gan pietiekami gara, lai sportisti pārbaudītu savu fizisko spēju robežas, gan liks palauzīt galvu, jo piedāvās plašu ceļu izvēļu klāstu. Nākamgad Rīgas centrā notiks Pasaules čempionāta orientēšanās sportā sprinta distance, bet līdz tam ar sprinta sacensībām vēlamies apbraukāt pēc iespējas lielāku skaitu Rīgas apkaimes, lai orientēšanās entuziasti varētu izmēģināt spēkus visā pilsētā".  

  Jāpiemin, ka 2015. gadā Riga City Race notika Ķīpsalā, bet pērn pat divās vietās - nakts aizsegā Rīgas Centrāltirgū un nākamajā dienā - Čiekurkalnā. 

  Sacensības sāksies plkst. 13. Dalībnieku pulcēšanās notiks Kultūras centrā “Rītausma” Kandavas ielā 27. Shēma pieejama šeit, bet starta protokols šeit. Reģistrācija atvērta būs jau no plkst. 12, bet apbalvošana - ap plkst. 15 vai ātrāk.

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

  Plašāka informācija par sacensību norisi atrodama mājaslapā cityrace.lof.lv

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,029540061950684