Ziņas - Noslēgušās orientēšanās sacensības Cēsis OPEN ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noslēgušās orientēšanās sacensības Cēsis OPEN

  27.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Cēsīs notiekošā Pasaules kausa orientēšanās sportā laikā arī līdzjutēji un skatītāji varēja izmēģināt savus spēkus līdzīgās distancēs, piedaloties orientēšanās sacensībās Cēsis OPEN. Sacensību kopvērtējumā, kuru rēķināja pēc vidējās distances un sprinta rezultātu summas, starp vīriem elites grupā uzvaru guva Ainārs Lupiķis, bet starp sievietēm elites grupā - Kristīne Bertuka.

  Sestdien, 26. augustā, tūlīt pēc Pasaules kausa stafetēm Cēsis OPEN dalībnieki devās vidējā distancē Slēpošanas un atpūtas parka "Ozolkalns" apkārtnē. Spēcīgākajā vīriešu elites grupā distances garums sasniedza 5,3 km ar 280 m kāpumu. Uzvaras laurus plūca Jānis Krūmiņš (Briksnis SK), kurš distanci veica 45 minūtēs 28 sekundēs. Laba iespēja uzvarēt bija arī Aināram Lupiķim (Kāpa OK), kurš J. Krūmiņam atpalika vien 10 sekundes. Tikmēr 3. vietā Anatolijs Tarasovs (Būdaskalns), kurš uzvarētājam zaudēja 31 sekundi. 

  Sieviešu elites dalībniecēm savukārt bija jāveic 4,8 km gara distance ar 260 m kāpumu. Piecu dāmu konkurencē visspēcīgākā tehniski sarežģītajā un fiziski prasīgajā apvidū bija Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), kura distanci veica vienā stundā 36 sekundēs. K. Bertukas tuvākā sekotāja Madara Brice (Ozons/RSP) viņai zaudēja trīs minūtes 38 sekundes, bet 3. vietā ierindojās Aija Skrastiņa. 

  Protams, vidējā distancē uzvarētāji tika noskaidroti ne vien elites, bet kopumā 36 dažādās vecuma grupās. Visi vidējās distances rezultāti pieejami šeit. Jāpiemin, ka šis bija arī Latvijas kausa orientēšanās sportā 12. posms.

  Svētdien, 27. augustā, dalībnieki savukārt piedalījās sprintā Cēsu pilsētas centrā neilgi pēc tam, kad bija noslēgusies sprinta kvalifikācija Pasaules kausa orientēšanās sportā dalībniekiem. Vīriešiem elites grupā bija jāveic 2,9 km gara distance, par kuras līderi kļuva Matīss Slikšjānis (Azimuts OK-Sm BJSS), veicot to 14 minūtēs astoņās sekundēs. Tuvākais sekotājs - Metjū Felbaums (Edinburgh University OC) no Lielbritānijas - viņam zaudēja 21 sekundi, bet Andris Gailis (Auseklis IK), kurš ieguva 3. vietu, uzvarētājam atpalika 40 sekundes.

  Savukārt spēcīgākā starp dāmām 2,6 km garajā sprintā bija Līga Valdmane (ZVOC-VBSS), kura distanci veica 14 minūtēs 50 sekundēs. Citām dalībniecēm šim rezultātam bija ļoti grūti pietuvoties. Igaunijas sportiste Inga Sīgerta (OK Voru) viņai zaudēja pusotru minūti, bet K. Bertuka - vienu minūti 37 sekundes.

  Sprinta kopējie rezultāti visās vecuma grupās pieejami šeit. Jāpiemin, ka šis bija arī Latvijas Sprinta kausa orientēšanās sportā piektais, noslēdzošais posms šajā sezonā.

  Kopvērtējumā apbalvoja līderus abu dienu summā. Vīru elites grupā līdera tituls Aināram Lupiķim, 2. vietā - Anatolijs Tarasovs, bet 3. vietā - Metjū Felbaumsm no Lielbritānijas. Savukārt starp dāmām abu dienu kopvērtējumā uzvara Kristīnei Bertukai, 2. vieta - Madarai Bricei, bet 3. vietā ierindojās Līga Celiņa. Kopvērtējuma rezultāti pieejami šeit

  Vairāk par sacensību norisi var uzzināt mājas lapā: http://www.wcup2017.lv/Cesis-OPEN/

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

   

  Foto autors Jānis Līgats. Visi foto no vidējās distances pieejami šeit, bet foto no sprinta šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,048495054244995