Ziņas - Ar sprinta finālu Cēsīs noslēdzas Pasaules kauss orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

Pasaules kausa orientēšanās sportā sprinta finālā starp Latvijas sportistiem augstākais rezultāts Andrim Jubelim, kurš 47 specīgāko pasaules orientieristu konkurencē ierindojās 29. vietā.

4,2 km garo distanci A. Jubelis veica 16 minūtēs 20 sekundēs, vienu minūti 12 sekundes zaudējot Vojtech Kral no Čehijas, kurš kļuva par sprinta fināla uzvarētāju. Sudraba medaļas ieguvēju izšķīra nieka divas sekundes - ātrāks bija Jerker Lysell no Zviedrijas, kamēr Matthias Kyburz no Šveices ieguva bronzas medaļu.

Otrs sprinta finālists starp vīriešiem Andris Kivlenieks ieguva 37. vietu, līderim zaudējot vienu minūti 35 sekundes. Visi rezultāti pieejami šeit.

Starp dāmām sprinta finālā iekļuva Inga Dambe un Irita Puķīte, kuras ierindojās tūlīt aiz TOP 40 - I. Dambei 40. vieta, līderei zaudējot divas ar pusi minūtes, bet I. Puķītei 43. vieta, zaudējot teju trīs ar pusi minūtes.

Uzvaras laurus sprinta finālā plūca šī brīža Pasaules ranga orientēšanās sportā līdere no Zviedrijas Tove Alexandersson - viņa distanci veica 15 minūtēs 22 sekundēs. Citām sportistēm šo rezultātu bija grūti sasniegt - sudraba medaļas ieguvēja Natalia Gemperle no Krievijas viņai zaudēja 39 sekundes, bet Sabine Hauswirth no Šveices - 42 sekundes. Sievietēm sprinta finālā bija jāveic 3,7 km gara sprinta distance. Visi rezultāti pieejami šeit.

Attēlā: Irita Puķīte, foto - Ojārs Millers

Attēlā: Andris Kivlenieks, foto - Ojārs Millers.

Vietu sprinta finālā I. Dambe, I. Puķīte, A. Jubelis un A. Kivlenieks ieguva pēc sprinta kvalifikācijas, izcīnot attiecīgi 15., 12., 13. un 13. vietu savā grupā. Sprinta kvalifikācija Cēsīs notika rīta pusē. Vietu finālā sev nodrošināja vien 15 ātrākie sportisti no katras grupas.

Sieviešu konkurencē kvalifikāciju nepārvarēja viena no Latvijas lielākajām cerībām šajā distancē Sandra Grosberga, kurai B grupā 16. vieta un līdz iekļūšanai finālā pietrūka nieka trīs sekundes. Tāpat A grupā kvalifikāciju nepārvarēja Elizabete Blūmentāle, kura starp visām finišējušām sportistēm ieguva pēdējo vietu, savukārt C grupā 17. vietā palika Laura Leiboma, bet 21. vietā - Laura Vīķe.

Vīru konkurencē aiz labāko piecpadsmitnieka A grupā palika arī Latvijas orientēšanās sprinta speciālists Artūrs Pauliņš, kurš pērn Cēsīs uzvarēja starptautiskās divu dienu orientēšanās sacensībās Euromeeting. Arī viņam, gluži tāpat kā S. Grosbergai, iekļūšanai finālā pietrūka trīs sekundes. Tikmēr Mārtiņam Sirmajam B grupā 27. vieta, C grupā Rūdolfam Zērnim 19. vieta un 22. vieta Artjomam Rekuņenko.

Dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī sprinta B finālā, tā cīnoties par vērtīgajiem ranga punktiem. Tajā L. Leiboma izcīnīja 13. vietu, A. Pauliņš - arī 13. vietu, bet A. Rekuņenko - 25. vietu. Visi sacensību rezultāti pieejami šeit

Pasaules kauss orientēšanās sportā (World Orienteering Cup 2017) laikā no 24. līdz 27. augustam notika Cēsu apkārtnē, pulcējot 260 pasaules labākos orientieristus no kopumā 27 valstīm

Šī gada Pasaules kausa uzvarētāji tiks noteikti pēc kopumā desmit sacensībām četrās valstīs. Pasaules kausa pirmais posms šogad no 24. līdz 28. maijam notika Somijā, tālāk sekoja Pasaules kausa posms Igaunijā no 1. līdz 7. jūlijam, savukārt pēc Latvijas Pasaules kauss notiks Šveicē no 29. septembra līdz 1. oktobrim.

Cita svarīga informācija par sacensību norisi atrodama sacensību mājas lapā.